Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze laptopa

    Witam,
    szukam dla kogoś laptopa- liczę na pomoc w wyborze czegoś, co będzie spełniało następujące kryteria:

    - niezawodny
    - dobrze wykonany ( w moim asusie po jakimś czasie zaczęła pękać obudowa od otwierania i zamykania- chciałbym uniknąć tego typu niespodzianek)
    - cena do 3tys

    Wydajność- bez wielkich wymagań- internet, poczta, programy biurowe, czasem jakiś film. Bateria- również nie jest priorytetem. Gry- raczej nie. System- dobrze by było gdyby był Seven, nie Vista

    Rynku za bardzo nie śledzę, liczę więc na pomoc
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  2. #2

    Domyślnie

    only IBM ThinkPad R series
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  3. #3

    Domyślnie

    a coś takiego: DELL ?
    ...

  4. #4

    Domyślnie

    1- nie ma w dzisiejszych czasach niezawodnych laptopów. Cena wymusza shitowe komponenty.
    2- nie ma dobrze wykonanych laptopów w tej cenie, baa nawet te za 5000zł są badziewne.

    Kieruj się więc długością gwarancji i możliwościami. Ja chciałem, na przykład, 17-calowy ekran (1440px) i dwurdzeniowy procesor, a reszta mnie nie interesowała, bo to miał być laptop na przegrywanie zdjęć na wakacjach, do pracy biurowej, internetu itd. Za 2700zł (teraz chyba około 2200) kupiłem laptop 17", dwurdzeniowy, 2GB RAM, dysk 250GB, wi-fi, miejsce na 2 dysk, dobrą kartę graficzną, wyjście HDMI i mnóstwo innych dupereli.

    Więc po prostu patrz na cenę, gwarancję i niezbędne dla Ciebie wyposażenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest teraz, ale Dell miał swego czasu lichy serwis. Hmmm, a raczej można powiedzieć, że do niedawna wcale nie miał. Tak ze dwa lata temu sięgając wstecz Dell nie był oficjalnie sprzedawany w Polsce (chyba oprócz wersji busines, czyli profi). Dopiero ostatni coś się w tej kwestii ruszyło, ale bym uważał. Ogólnie fajna maszynka - znajoma ma i se chwali.
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak
    nie ma dobrze wykonanych laptopów w tej cenie, baa nawet te za 5000zł są badziewne.
    są kolego są np. IBM ThinkPad T series - maszynka nie do zajechania
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez renard Zobacz posta
    a coś takiego: DELL ?
    Tak, tak i jeszcze raz tak! Już ponad rok właśnie z tego modelu korzystam i z czystym sumieniem mogę go polecić
    Żadnych, absolutnie żadnych problemów, wszystko ładnie śmiga, a przy ww wymaganiach będzie spisywał się bardzo dobrze...
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  8. #8

    Domyślnie

    a może jakaś Toshiba? jak jest z tym serwisem Della?
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  9. #9

    Domyślnie

    Wymagań to ty praktycznie nie masz, więc powinny cię zadowolic Thinkpady z serii T, od T43 w górę. Właśnie piszę z jednego - 4 lata życia i żadnych zmarszczek ;] Visty nie będzie :> No i spokojnie zmieścisz się w tych 3 tysiącach.

  10. #10

    Domyślnie

    Obecnie Dell ma jeden z najlepszych serwisów (moim zdaniem). Warto brać gwarancję typu NBD (Next Bussines Day), czyli następnego dnia u klienta (niestety coraz rzadziej oferowaną). W zamian za to sklepy dają gwarancję typu CAR (Collect and Return). Po zgłoszeniu problemu firmie Dell kurier odbiera uszkodzony komputer i dostarcza naprawiony sprzęt. Jednak podobno na naszym rynku funkcjonuje to w sposób zbliżony do gwarancji NBD. Różnica jest taka, że serwisant zjawia się u klienta w ciągu 5 dni roboczych i w miarę możliwosci dokonuje naprawy u klienta. Ale tutaj radziłbym sprawdzić to bezpośrednio u Della. Taką gwarancję dają niektóre sklepy np. X-Kom.
    Widzę jednak, że w sklepie do którego podałeś link - oferują 2 lata w serwisie zewnętrznym - tutaj trzeba chyba samodzielnie wysyłac towar.

    Niezależnie od formy dostarczenia notebooka do naprawy, to w sieci jest chyba najmniej narzekań na jakość serwisu Della.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •