Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-200mm f/2.8 EX APO HSM

    Używa-ł ktoś z kolegów i koleżanek ?
    jak będzie wyglądała współpraca z D80 ?
    ma w miarę szybki AF ? (piłka nożna dzieciaków do pstrykania)
    warto wziąć sie za niego mająć tylko to co w stopce ?

    za odpowiedzi z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -bob- Zobacz posta
    Używa-ł ktoś z kolegów i koleżanek ?
    jak będzie wyglądała współpraca z D80 ?
    ma w miarę szybki AF ? (piłka nożna dzieciaków do pstrykania)
    warto wziąć sie za niego mająć tylko to co w stopce ?

    za odpowiedzi z góry dziękuję
    masz N55-200 i szukasz Sigmy 70-200?
    Nie znam tego Nikona ale mam/miałem tą Sigmę (od pół roku leży w serwisie )
    Byłem z niej bardzo zadowolony, tyle, że miałem D200. Robiłem nią kiedyś zawody lekkoatletyczne i dawała radę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    masz N55-200 i szukasz Sigmy 70-200?
    Nie znam tego Nikona ale mam/miałem tą Sigmę (od pół roku leży w serwisie )
    Byłem z niej bardzo zadowolony, tyle, że miałem D200. Robiłem nią kiedyś zawody lekkoatletyczne i dawała radę.
    owszem ale 55-200 na hali wymięka, a tutaj jednak 2/8

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dyziek Zobacz posta
    Opcja szukaj się kłania, było setki razy o tym szkle
    gdybym znalazł to bym nie pytał ...............jakoś o wsółpracy z D80 nic nie znalazłem, a zależy mi na opinii osób podpinających to szkło właśnie pod w/w puszkę
    szukając najczęściej trafiam na opinie o DG makro hsm, a to już inny obiektyw

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -bob- Zobacz posta
    gdybym znalazł to bym nie pytał ...............jakoś o wsółpracy z D80 nic nie znalazłem, a zależy mi na opinii osób podpinających to szkło właśnie pod w/w puszkę
    szukając najczęściej trafiam na opinie o DG makro hsm, a to już inny obiektyw
    Dokładnie tak - i dlatego podałem linka do wypowiedzi gdzie pisałem o współpracy modelu jeszcze nie makro z D200 - a to ta sama epoka co D80. Ale mod posprzątał. Widocznie uznał, że trzeba. W skrócie chodziło o to, że te szkła się 'gryzły' na poziomie softu z D200. Dlatego swoją Sigmę wysłałem do 3miasta do serwisu na wymianę płyty głównej z softem. Od tego momentu działa bardzo przyjemnie. Aktualnie z D3.
    Edit:
    Wyszperałem jeszcze raz:
    http://www.forum.nikon.org.pl/showpo...4&postcount=23
    Generalnie podepnij szkło i sprawdź jak działa. Nie pamiętam już trochę - to było jakieś 3 lata temu. Zachowania nie były powtarzalne i nie zawsze występowały. Było wtedy o tym dosyć głośno - problem się pokazał w momencie pokazania się na rynku D200. Wersje tej Sigmy, które się ukazały już z 'Makro' w nazwie tego problemu nie miały. Optycznie bywa różnie. Ja nie narzekam - jak widać w zamieszczonym linku.
    Ostatnio edytowane przez samek ; 16-11-2009 o 16:56

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki samek, może prócz Ciebie jeszcze ktoś coś skrobnie to będę wiedział co i jak

  7. #7

    Domyślnie

    Czy naprawdę tak ciężko przejrzeć archiwum ? Przecież o tym szkle napisano bardzo wiele, także o współpracy z D80 (sam się produkowałem nie raz)... Użyj wyszukiwarki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Dokładnie tak - i dlatego podałem linka do wypowiedzi gdzie pisałem o współpracy modelu jeszcze nie makro z D200 - a to ta sama epoka co D80. Ale mod posprzątał. Widocznie uznał, że trzeba. W skrócie chodziło o to, że te szkła się 'gryzły' na poziomie softu z D200. Dlatego swoją Sigmę wysłałem do 3miasta do serwisu na wymianę płyty głównej z softem. Od tego momentu działa bardzo przyjemnie. Aktualnie z D3.
    Edit:
    Wyszperałem jeszcze raz:
    http://www.forum.nikon.org.pl/showpo...4&postcount=23
    Generalnie podepnij szkło i sprawdź jak działa. Nie pamiętam już trochę - to było jakieś 3 lata temu. Zachowania nie były powtarzalne i nie zawsze występowały. Było wtedy o tym dosyć głośno - problem się pokazał w momencie pokazania się na rynku D200. Wersje tej Sigmy, które się ukazały już z 'Makro' w nazwie tego problemu nie miały. Optycznie bywa różnie. Ja nie narzekam - jak widać w zamieszczonym linku.

    Miałem (mam?) identycznie jak opisujesz. Też mam tą wersje. Z D200 BF w całym zakresie ogniskowych - przy czym na 70mm największy, nieużywalny, na 200mm mniejszy, ale nadal irytujący. W Fuji S5 bardzo podobnie.
    Dzwoniłem do serwisu w Gdyni i chciałem wysłać do kalibracji, ale miesiąc czekania, 400zł za sprowadzenie tej płyty, przesyłka kurierem w dwie strony - w sumie to jakieś 500zł by wyszło - skutecznie mnie zniechęciła. Miałem sprzedać, ale też nie mogłem się zebrać.

    W końcu została, a ja kupiłem D700 - tu od początku był mniejszy BF. Metodą prób i błędów ustawiłem korekcje na -20 i teraz praktycznie w całym zakresie mam dobrze oprócz 70mm - tu trochę nadal widać. Z tym, że już na np 80-85 jest gites. Tylko ta jedna skrajna ogniskowa odstaje... swoją drogą dziwnie trochę.
    Oczywiście to na dość otwartym obiektywie widać (2.8 - 3.5) - po przymknięciu GO jest na tyle duża, że nie przeszkadza.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Miałem (mam?) identycznie jak opisujesz. Też mam tą wersje. Z D200 BF w całym zakresie ogniskowych - przy czym na 70mm największy, nieużywalny, na 200mm mniejszy, ale nadal irytujący. W Fuji S5 bardzo podobnie.
    Dzwoniłem do serwisu w Gdyni i chciałem wysłać do kalibracji, ale miesiąc czekania, 400zł za sprowadzenie tej płyty, przesyłka kurierem w dwie strony - w sumie to jakieś 500zł by wyszło - skutecznie mnie zniechęciła. Miałem sprzedać, ale też nie mogłem się zebrać.

    W końcu została, a ja kupiłem D700 - tu od początku był mniejszy BF. Metodą prób i błędów ustawiłem korekcje na -20 i teraz praktycznie w całym zakresie mam dobrze oprócz 70mm - tu trochę nadal widać. Z tym, że już na np 80-85 jest gites. Tylko ta jedna skrajna ogniskowa odstaje... swoją drogą dziwnie trochę.
    Oczywiście to na dość otwartym obiektywie widać (2.8 - 3.5) - po przymknięciu GO jest na tyle duża, że nie przeszkadza.
    Kompletnie nie pamiętam ile to mnie wtedy kosztowało i ile trwało. Równocześnie nie pamiętam nerwów z tego tytułu oraz pamiętam, że tu chwaliłem serwis Sigmy. Więc nie było źle. Serwis się bardzo ładnie zachowywał i sami pytali czy kalibrować bardziej pod D200 czy s3 - prosiłem o dokładną kalibrację pod D200 - ale prawdę mówiąc i pod s3 szkło działało bardzo dobrze. Później już było D3, a po drodze jeszcze na chwilkę wpadło D300. W załączonym linku jest fota zrobiona D3 - bez żadnej korekcji w puszce. No to moje szkło tak ma

  10. #10

    Domyślnie

    mam tę sigmę od 2 dni, na razie jestem zadowolony, ale jak wyjdzie w praktyce - się okaże
    jakość przy 200mm @ f2.8 nie jest powalająca, co pokazał mój mały test

    http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=121744

    co prawda pstrykam na d300, a sigma sigmie nie równa - loteria

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •