Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 136
  1. #1

    Domyślnie Moda na analoga...



    http://iczek.blogspot.com/2009/10/moda-na-analoga.html

    Wiem wiem to Iczek ale jednak coś w tym jest...

  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem, ja chyba jestem dzieckiem cyfrówki i tak zostanie. a analoga moge sobie powiesić na szyi jako wisiorek (choć w sumie zenit ciężki jest).

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie wróciło. już jakiś czas temu odkurzyłem swojego Zenita z 1976 roku zapakowałem film BW Ilforda i... zobaczymy co z tego będzie
    Paweł

  4. #4

    Domyślnie

    a mnie ten wpis (jak Iczka wywody zwykle lubię ) poruszył. Negatywnie poruszył. Autor opowiada się za bardzo skrajnymi poglądami w tej kwestii - żeby nie powiedzieć: ekstremalnymi (zalatuje sekciarstwem).
    Nie jestem dzieckiem cyfry - "wychowałam" się na analogu, do dziś pstrykam sobie conieco analogowo (choć ilościowo oczywiście cyfra przebija wszystkie moje kliszaki razem wzięte), wiem co to ciemnia, chemia i przyjemność patrzenia na magiiczny proces pojawiania się obrazu na białej kartce zanurzonej w kuwecie... ale daleka jestem od tak tak radykalnego okopywanie się w analogowym obozie, rzucania w innych poglądem, ze jedynie praktykowanie tradycyjnej fotografii jest tą "dobrą" i właściwą drogą - podczas gdy obraz cyfrowy to z założenia tandetny "shit"...
    Wszystko ma swoje zady i walety. Potrzebna jest fotografii i cyfra i foto analogowa. To dwa różne sposoby wyrazu - dające różne możliwości i różne efekty. W zależności od tego nad czym pracujemy, jakich efektów pożądamy - taką techniką się posłużymy. Głupotą nazwałabym takie porównania jak na zacytowanym blogu - cyfra vs analog. Przypominają mi się te wielostronicowe debaty na wielu forach sprzed kilku lat, kiedy to jeszcze analogi miały więcej do powiedzenia, a cyfra dopiero nieśmiało stawiała pierwsze kroki (zwłaszcza jeśli chodzi o lustrzanki) - wtedy to jeszcze miało jakiś sens ("syfra" jakościowo pozostawiała wiele do życzenia) - ale teraz?
    Dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy... Porównywanie helikoptera do motorówki.
    Nikon + duperele aaa... - no i Holga...
    Blog AgaPe

  5. #5
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    A ja mam wrażenie, że autor chciał coś napisać i zawrzeć w tym tekście swoje głębsze przemyślenia, ale w połowie stracił wątek. Nie wiem o co ten szum.
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  6. #6

    Domyślnie

    No ja odstawiłem cyfrę całkowicie i obecnie mam tylko analoga, chodź noszę się z zamiarem dokupienia "cyfrowego notesu" w postaci Sigmy DP1.
    Pozdrawiam Tomasz

  7. #7

    Domyślnie

    a ja sie zgadzam z agape
    nie za bardzo wyobrazam sobie 90% roboty ktora wykonuje
    zebym robil ja na kliszy
    ale musze przyznac ze jak wczesniej klisza poszla calkowicie w odstawke
    tak teraz znowu coraz czesciej cos robie (na srednim)
    i przymierzam sie do kupna malego obrazka (tylko jeszcze musze przemyslec co i jak)

  8. #8

    Domyślnie

    A propo tematu to nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale zdjęcia (skany) z analogów przeważnie są wysoko oceniane na różnych portalach zdjęciowych itp. Czasem dana fotografia nie jest wcale taka super, ale w podpisie jest wypisany sprzęt - jakiś analog, jakiś "kultowy" film itp... i już ludzie pieją z zachwytu Ale może mi się tylko tak wydaje

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    A propo tematu to nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale zdjęcia (skany) z analogów przeważnie są wysoko oceniane na różnych portalach zdjęciowych itp. Czasem dana fotografia nie jest wcale taka super, ale w podpisie jest wypisany sprzęt - jakiś analog, jakiś "kultowy" film itp... i już ludzie pieją z zachwytu Ale może mi się tylko tak wydaje
    no, zdarza się nawet na tym forum

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    no, zdarza się nawet na tym forum
    U nas nie zauważyłem, ale często coś takiego obserwuję np. na plfoto.com

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •