Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki zasilacz 600 - 800W ?

    Jak w tytule. Ostatnio wywala mi system (ciągłe, niespodziewane restarty). Podejrzewam problem z zasilaczem. Oczywiście może jest inna przyczyna, ale zasilacz mam chyba słabiutki (450W) - więc tak czy siak muszę coś kupić.

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz co masz tak prądożernego w obudowie, bo 450 W nie wydaje się być słabiutko. Może zasilacz po prostu nie trzyma napięć mimo swej mocy?
    A wybór dobrych zasilaczy jest bardzo duży, zależy więc ile możesz na niego przeznaczyć pieniędzy.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    dokładnie za Kolegą
    czy zmieniałeś coś w swoim kompie - zmieniłeś kartę graficzną, procesor, że po tej modernizacji zaczął Ci się restartować komp ? z dnia na dzień zasilacz nie powinien się zepsuć (aczkolwiek nie jest to niemożliwe);
    jeśli nic nie zmieniałeś, to ja bym jednak obstawiał pamięci jako przyczyna niespodzianek
    podaj nam markę zasilacza, a także czym jest on obciążony ;> ?
    D5 | D850 | D810 | D800 | AF-P N10-20VR | N24-70G ED | N24-70E VR| N24/1,8G ED | N50/1,8G | N85/1,8G | N70-200/2,8E VR | N200-500/5,6E VR | N300/2,8G VRII | N400/2,8E FL | N500/4G VR | N600/4G VR | TC x1,4 III | TCx1,7 II | TCx2,0 III | SB-300 | SB-700 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  4. #4

    Domyślnie

    Zasilacz ANTHEC
    Płyta ASUS A8N SLI Deluxe
    Procesor Athlon 64X2 Dual Core 4200
    Grfika Geoforce 7900 GS x dwa (chodzą w SLI)
    Dysk Seagate 500 GB i Seagate 200 GB
    Jakaś tam nagrywarka

    System Vista 64 bit
    Wszystko zaczęło się po automtycznej aktualizacji. Przeinstalowałem już system ale któraś aktualizacja wywala sytem i potem nie może zaskoczyć. Po odzyskaniu z punktu przywracania jest OK. Ale pojakimś czsie znowu coś się chrzani.
    Jest jeszcze jeden podejrzany: Dysk z feralnej serii Seagate 500GB, coprawda naprawiony zgodnie z zaleceniami producenta, ale kto to wie...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafcio Zobacz posta
    Jak w tytule. Ostatnio wywala mi system (ciągłe, niespodziewane restarty). Podejrzewam problem z zasilaczem. Oczywiście może jest inna przyczyna, ale zasilacz mam chyba słabiutki (450W) - więc tak czy siak muszę coś kupić.
    byłoby po zagadce, gdybyś był łaskaw spojrzeć na obudowę zasilacza i podał nam jego nazwę. To, że ma 450 W nikomu za dużo nie mówi. Polecam zajrzeć TU -poczytasz co ludzie montują i polecają a później sprawdź czy potrzebne ci naprawde 600W TU

    Ja szczerze mogę polecić ten zasilacz (w sensie markę). Mam i chwalę, ponieważ jest niesłyszalny a napięcia są mega stabilne. Do tego posiada wysoką sprawność = mniejsze rachunki za prąd.

    Widzę ze nazwę podałes - napewno antHec czy może antec ?

    edit#2
    Generalnie policzyłem twój config i wyszło mi 320 W - wiec albo twój sprzęt przestaje działać prawidłowo albo poprawka, która zainstalowałeś rozwala system doszczętnie. Skoro po przywróceniu systemu wszystko wraca do normy, to ja raczej nie winiłbym zasilacza.
    Ostatnio edytowane przez locos ; 15-11-2009 o 22:44

  6. #6

    Domyślnie

    Niekoniecznie musi to być zasilacz - opis jest na tyle lakoniczny, że można podejrzewać i zasilacz i dysk i mobo albo część na raz...
    Co Ci wywala po tych zwiechach w podglądzie zdarzeń ?
    Jeśli chodzi o marki zasilaczy to ja sporo składałem klientom na Corsair, np 520 czy 620 i jak do tej pory od 2 lat nikt nie narzekał i nigdzie się nie posypał.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta

    Widzę ze nazwę podałes - napewno antHec czy może antec ?
    Oczywiście

    Dzisiaj nie dam rady ale pojutrze pogrzebię w tym podglądzie zdarzeń i zobaczę co tam się porobiło.
    Już kiedyś miałem problem z zasilaczem, po oddaniu komputra do serwisu powiedzieli, że to płyta i musze kupić nową, kupiłem i ..... nic. Domowa diagnoza na innym zasilaczu - płyta OK, zasilacz do wymiany. Nie jestem specem, ale wiem że problemy z zasilanie mogą się dziwnie objawiać.
    Napiszę jeszcze jak to wygląda:
    nagle (jak grom z jasnego nieba) czarny ekran i restart, potem mieli i mieli (pyta czy tryb awaryjny i takie tam), w końcu zaczyna ładować system, pojawia się strzałka kursora i czarny ekran, mieli dalei i znowu restart. I tak w kółko. Dopiero załadowanie płyty instalacyjnej i przeprowadzenie procedur ratunkowych przywraca normalne działanie na jakiś czas.

    Na koniec tej tyrady - czy ktoś też tak ma, że niektóre poprawki do Visty (z 2007, 2008, 2009 roku czyli nie tylko ostatnie) nie dają się zainstalować? Mam parę takich uparciuszków i nic nie mogę z nimi zrobić

  8. #8

    Domyślnie

    Mam jedną taką poprawkę na notebooku akurat ale to jakaś całkiem świeża jest z listopada nawet chyba i zapętla mi się przy 98%, na szczęście jest kod błędu więc na TechNecie można sobie pogrzebać zawsze.

  9. #9
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafcio Zobacz posta
    Oczywiście

    Dzisiaj nie dam rady ale pojutrze pogrzebię w tym podglądzie zdarzeń i zobaczę co tam się porobiło.
    Już kiedyś miałem problem z zasilaczem, po oddaniu komputra do serwisu powiedzieli, że to płyta i musze kupić nową, kupiłem i ..... nic. Domowa diagnoza na innym zasilaczu - płyta OK, zasilacz do wymiany. Nie jestem specem, ale wiem że problemy z zasilanie mogą się dziwnie objawiać.
    Napiszę jeszcze jak to wygląda:
    nagle (jak grom z jasnego nieba) czarny ekran i restart, potem mieli i mieli (pyta czy tryb awaryjny i takie tam), w końcu zaczyna ładować system, pojawia się strzałka kursora i czarny ekran, mieli dalei i znowu restart. I tak w kółko. Dopiero załadowanie płyty instalacyjnej i przeprowadzenie procedur ratunkowych przywraca normalne działanie na jakiś czas.
    Miałem podobne objawy na W7 RC. Jak się okazało, dysk miał bad sectory.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Miałem podobne objawy na W7 RC. Jak się okazało, dysk miał bad sectory.
    Potwierdzam takie same objawy na moim starym (właśnie go zmieniłem) komputerze pod XP - dysk systemowy miał uszkodzone sektory.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •