Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    D700
    35/1.8G
    85/1.8D

    Sam planuję taki. 50/1.8D moim zdaniem zbyt blisko 35-tki.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    50/1.8D moim zdaniem zbyt blisko 35-tki.
    Zupełnie się z tym nie zgadzam - inna specyfika szkła - 35 to już naprawdę w miarę szeroko.
    Tym bardziej przy cenie 50/1.8 - po prostu trzeba ją mieć.
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  3. #13

    Domyślnie

    Rozważania na temat Canona odrzuciłem, i pozostanę przy N. Jednak zastanawiam się czy warto poświęcić idealną optykę jaką da mi 17-55 w duecie z d300, kosztem pełnej klatki d700 z Tamronem 28-75/2.8, z opinii wynika, że to bardzo dobra alternatywa do FX i razem z d700 produkują całkiem fajny obrazek

  4. #14

    Domyślnie

    A ja od siebie dorzucę : jeżeli podróżujesz z aparatem to weź pod uwagę uszczelnienie korpusu.
    Kto wie czy za rok na wakacje nie pojedziesz do Egiptu (piasek, pył) albo Azji południowo-wschodniej (wilgoć + plaża, ewentualnie masakryczny smog w największych miastach). Zresztą jadąc do Grecji też wolę nie mieć stresu zabierając sprzęt na plażę.
    Ja dodatkowo zabieram często aparat na imprezy (kluby, domówki), raz na przykład się zdarzyło że byliśmy razem mokrzy od wódki z tonikiem... Koleżanka obok tańczyła mając drinka w ręce.

    Dlatego w moim przypadku wybór byłby jasny, w C z tego co pamiętam prawdziwe uszczelnienie to ma dopiero Mark. (a przynajmniej chyba tak było jak jak wybierałem kiedyś system)

    edit : o... widzę że się spóźniłem... Ale zostawię wpis, może komuś się przyda.

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    NY,W-w,W-wa
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mydlo93 Zobacz posta
    Rozważania na temat Canona odrzuciłem, i pozostanę przy N. Jednak zastanawiam się czy warto poświęcić idealną optykę jaką da mi 17-55 w duecie z d300, kosztem pełnej klatki d700 z Tamronem 28-75/2.8, z opinii wynika, że to bardzo dobra alternatywa do FX i razem z d700 produkują całkiem fajny obrazek
    28-75 to bardzo fajny obiektyw,
    jesli planujesz zakup FX to wez pod uwage N24mm/2.8 oraz 50mm/1.8, masz wtedy szeroko i w miare uniwersalnie

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Szczecin / Katowice
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mydlo93 Zobacz posta
    wracając do d700, nie powiem jest to marzenie, a teraz nawet do spełnienia, jedynie obawiam się 70-300 vr przy pracy na FX, mam go od roku na DX i śmiem twierdzić, że to naprawde rewelacyjny zoom, nawet przy swoich egipskich ciemnościach, tylko na d700 obawiam się czy winieta nie bedzie zbyt duża i jak z jakością obrazu na brzegach? da sobie rade z FX?
    Jaka winieta? Jak pisali poprzednicy to obiektyw pod pełną klatkę i moim zdaniem radzi sobie całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę jak wysokie ISO mogę sobie ustawić w D700 to nawet "ciemność" tego obiektywu straciła znaczenie
    Miałem bardzo podobny dylemat jak Ty jakiś czas temu. Też przesiadałem się z D80. Teraz jest D700, N 50 1.8, T 28-75 2.8 i N 70-300 VR do tego Sabinka. Nie żałuję. D700 to fantastyczna pucha, po osiemdziesiątce używalne ISO to dla mnie jakiś kosmos

    Tutaj masz zdjęcia z tandemu D700 + Nikkor 70-300 VR. Ja tam winiety wielkiej nie widzę, fakt że było lekko kadrowane na kompie, ale w oryginale też nie ma. Zresztą w puszce możesz włączyć korekcję winietowania

    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mydlo93 Zobacz posta
    Rozważania na temat Canona odrzuciłem, i pozostanę przy N.
    uffff
    to zależy DX bardziej szybkie, dynamiczne ujęcia i tu crop jest jak najbardziej na plus, a FF to bardziej spokojnie czyli krajobraz, portret i takie tam...
    co nie wyklucza by DX używac do portretu, spaceru itp.
    tandem D300+17-55 to zawodowy sprzęt
    pozdro

  8. #18

    Domyślnie

    Swearengen dzięki za przykładowe zdjęcia, faktycznie winiety jak na moje oko tez nie widać wracając... 28-75 a 50/1.8, ja myślicie na 50mm różnica ostrości będzie bardzo zauważalna?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmk_t Zobacz posta
    to zależy DX bardziej szybkie, dynamiczne ujęcia i tu crop jest jak najbardziej na plus, a FF to bardziej spokojnie czyli krajobraz, portret i takie tam...
    No to nie do końca, bo takie FF poza tym że "spokojnie czyli krajobraz, portret i takie tam..." to w Nikonie jest D3 i D3s - to zdecydowanie szybsze niż dx, cropa też ma choć "trochę" traci na rozdzielczości.

  10. #20
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmk_t Zobacz posta
    DX bardziej szybkie, dynamiczne ujęcia i tu crop jest jak najbardziej na plus, a FF to bardziej spokojnie czyli krajobraz, portret i takie tam...
    Troche pojechales
    PS. "Mlody Wilk" mnie wyprzedzil

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •