Close

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 207
  1. #21

    Domyślnie

    Używam od kiedy kupiłem, przez jakies 9 miesiecy dwa razy zdjąłem.
    Nie wiem czy mam duze łapska (czy po prostu takie jak inni - sądząc po tym wątku , ale z gripem po prostu wygodniej.

    Przy okazji trenuje biceps i bułę. Poza tym grip daje +10 do charyzmy w czasie imprez rodzinnych i towarzyskich, a wśród kobiet nawet +10 do charyzmy oraz komentarz podziwiający "ale to cieżkie!" i równie pełne szacunku spojrzenie. A to wszystko za jedyne kilkaset zł
    D80, N 18-105 VR, N 50 1.8, MB-D80, Velbon DF-60, Tamrac Aero 80, Schwinn Rocket Pro, Giant Terrago, Merida Kalahari 550

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    77

    Domyślnie

    D80 jest stosunkowo lekkim aparatem d300 trochę waży dlatego go nie dociążam dodatkowo gripem, jestem zadowolony z wytrzymałości aku. Pozdrawiam
    D300/ S10-20 f4-5.6 / N50 f1,8D/ / S50-150 f2.8/ Samciag 8 f3.5/ N35 f2/SB-900/ LowerPro

  3. #23
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Trzymanie puszki kciukiem i wskazującym, jest mało komfortowe Dlatego od zawsze mam gripy.
    Przy N70-200 doceniłem również grip nadgarstkowy
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  4. #24
    Oszczędny w słowach Awatar FalkoN.pl
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Strzyżyno/Koszalin
    Posty
    93

    Domyślnie

    Ja się tak przyzwyczaiłem, do niewymieniania baterii, spustu pionowego i wygodnego uchwytu, że dodatkowe kilogramy nie sprawiają problemu.
    Chociaż nie raz z chęcią zostawił bym w domu grip w celu zwiększenia przestrzeni bagażowej w torbie, to nie bardzo mam jak, bo nie mam klapki zamknięcia baterii do body :P
    D200 |N 18-200 VR |S 17-70| SB-800 | MF 55XproB + 488RC2 | Vanguard Kenline 29
    Moje wypociny

  5. #25

    Domyślnie

    D80 był trochę mały i przez to mniej wygodny, więc miałem z gripem, D200 ma odpowiedni rozmiar i wagę i grypa nie jest potrzebna
    pzdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wątpię, że wygoda używania gripa jest nieoceniona jednak w moim przypadku gdy:

    - używam aparatu od czasu do czasu amatorsko,
    - cenie sobie mieć naj mniej "gratów" w terenie jak to możliwe,
    - nie potrzebuję dodatkowej baterii, bateria w D90 wystarcza na jednodniowe sesje,

    posiadanie gripa jest po prostu zbędne.
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR | Tamron 70-300 | Sunpak PZ42X

  7. #27
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nie uzywam bo nie mam, jakbym mial to bym uzywal

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Nie uzywam bo nie mam, jakbym mial to bym uzywal
    Ja myślałem, że Ty wszystko masz
    Nawet baterie, które trzymają po milion klatek

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ponad 90% moich fotografii to zdjęcie w pionie, więc chyba powód jest jasny.
    Grip kupuje praktycznie razem z body.
    Zasilanie jest dla mnie drugorzędne, choc raz robiąc sport zyskałem kilka fps w D700 dzięki użyciu EN-EL4, a i AF nabrał wtedy sporego wigoru. Nie poznawałem body
    Ważne jest dla mnie sięganie do wybieraka AF przy trzymaniu w pionie. Dlatego grip do D200 to kiepska sprawa, a do D300/D700 - bardzo dobra (dodatkowy wybierak). Niestety jednocyfrowe body wypadają w pionach kiepsko, bo wybierak jest daleko. Muszę zmieniać chwyt. Niuans, ale skoro jest wątek to o tym napisałem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zasilanie jest dla mnie drugorzędne, choc raz robiąc sport zyskałem kilka fps w D700 dzięki użyciu EN-EL4, a i AF nabrał wtedy sporego wigoru. Nie poznawałem body
    Przyśpieszenie AF odczułeś przy szkłach na śrubokręt czy także przy tych z własnym silnikiem (AF-S, HSM...) ?

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •