Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie d300s czy d700 czy czekać

    Pytanko jak w tytule. D700 jest dla mnie troche zadrogi . i czy jest wart dolożenia 2000pln do ceny za d300s , który jest nowszym modele. Czekalem na nowy d300 a tu taki "zonk" matryca ta sama i video. Moze macie jakieś przecieki z nikona co ma być nowego w przyszłm roku. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    kup d300s jak chcesz dx i cropa. Mała szansa, że twoje zdjęcia będą lepsze kupując przyszłego d400. Lepiej kupić to co jest i pstrykać foty. Zreszta następny w kolejce do wymiany z N jest d700, a nie d300s.

    Pozdrawiam
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Krążą głosy ze ma wyjść następca D700 jeszcze przed świętami. Ja też czekam co nikon pokaże i zbieram zawsze jest nadzieja że ceny D700 polecą mocno w dół.
    D300s to naprawdę świetny aparat nie licząc mniejszego wizjera i że "uwala" każdą niską ogniskową to nie wiem czy nie jest ciekawszy od siedemsetki. No ale FX to FX.. Jak spojrzysz w wizjer to wątpię żebyś już chciał coś innego

  4. #4

    Domyślnie

    apropo wizjera... każdy gada, że z dx na fx jest niby taka róznica... no sorry ale ja dużą różnicę to widzę z kompatku porównując do d700 podobno w f5 był spory wizjer, niestety nie miałem okazji poznać
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuba_rsx Zobacz posta
    Krążą głosy ze ma wyjść następca D700 jeszcze przed świętami. Ja też czekam co nikon pokaże i zbieram zawsze jest nadzieja że ceny D700 polecą mocno w dół.
    tak szybko (w tym roku) to się D800 nie pokaże. To co ma być w listopadzie i grudniu juz dawno zapowiadano (D3s, new 70-200).
    Jeśli wyjdzie D700s i dodadzą filmy to sporo osób będzie zawiedzione.

    Jesli wyjdzie D800 z matrycą 24 Mpx to sądzę, że nikon powionien zostawic na rynku oba modele (D700 i D800) bo oba mają zupełnie inne cechy i się uzupełniaja, D800 nie byłby ulepszeniem poprzednika. (vide D3s i D3x)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli spojrzec w przeszlosc, to premiera D3s to generalnie 2 lata od premiery jego poprzednika, podobnie z D300s, a zatem podobnie powinno tez byc tez z nastepca D700. Jedyna niewiadoma jest tutaj pojawienie sie body nzywanego potocznie D700x (czyli d700 z matryca a la d3x)

  7. #7

    Domyślnie

    Popatrz przez okienko w D70 i D700.. w tym pierwszym masz światełko w tunelu
    Ja osobiście chyba jednak wybrałbym D300s. Bo tak naprawdę poza kilkoma fajnymi rzeczami D700 to jakość uzyskanych zdjęć będzie podobna.
    Ale już taki D800 z matrycą FX 18-24mpix i 7kl/s a reszta po staremu to marzenie Więcej mi nie trzeba

    Najprościej sumując:
    D700:
    -wielki wizjer
    -idealny pod szeroki kąt
    -50mm to 50 a 85 to 85 a nie jakieś badziewne cropy
    -wolniejszy
    -cięższy
    -wiekszy
    -trzyma cenę

    D300s:
    -tańszy
    -szybszy
    -filmy
    -lżejszy
    -focus na poziomie D700 lub lepszym
    -crop przydatny przy tele
    -obecnie mocno tanieje

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuba_rsx Zobacz posta
    ..Ale już taki D800 z matrycą FX 18-24mpix i 7kl/s a reszta po staremu to marzenie Więcej mi nie trzeba
    taaak, 12 MPx to mało. Za 3 lata 24 MPx to będzie mało, trzeba będzie mieć 35 MPx

    Cytat Zamieszczone przez kuba_rsx Zobacz posta
    .-idealny pod szeroki kąt
    należy jednak tu dodać, że na DX bardzo dobre szerokie kąty sa osiągalne za kwote około 2 tys, natomiast na D700 jedyny obiektyw który daje wysoką jakość kosztuje ponad 6 tys

    Cytat Zamieszczone przez kuba_rsx Zobacz posta
    .-50mm to 50 a 85 to 85 a nie jakieś badziewne cropy..
    proszę poczytac to: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=34393
    istotne sa tylko kąty widzenia, nie ogniskowe.

    porównanie obu body jest tutaj: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=116025
    to powinno ułatwic decyzję.

    jeśli cie stać na body i obiektywy - bierz D700. Jak nie - bierz D300s. Następca D700 będzie być może wiele droższy (24 mpx), albo będzie to D700s, a na takiego nie ma po co czekać.

    Zamykam.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-11-2009 o 03:09
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •