Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: d300s dla zony

  1. #11

    Domyślnie

    Ja bym Ci radził nie uszczęśliwiać żony na siłę - podpytaj ją jakoś co by wolała. Różnica w wadze jest bardzo odczuwalna, a najważniejsza jest wygoda i zadowolenie użytkownika. Jeśli żona ma krzepę i waga, gabaryty nie robią jej żadnej różnicy - bierz D300s, jeśli nie jesteś pewien, to zastanów się 3 razy
    Weź pod uwagę np to, że często ludzie na trudniejsze góry wybierają niższe modele właśnie ze względu na wagę, która w trudnych warunkach jest jednak o wiele ważniejsza niż uszczelnienia, wzmacniany korpus, czy dodatkowe funkcje.
    Owszem, w warunkach wysokiej wilgotności uszczelnienia mogą być sporym atutem, ale jak mówiłem - uważam, że żona sama powinna wybrać.

  2. #12

    Domyślnie

    Dla mnie, to pytanie z serii czy wybrać Malczana czy Merca tylko trochę przesadzone
    Skoro żonka kocha fotografię to waga jej nie zrazi do D300s. Myślę że będzie zachwycona możliwościami jakie oferuje ta puszka. Ja właśnie czytam manuala przed kupnem i już jestem zachwycony
    D90 miałem ale zachciało mi się D300s i z Twoją żonką może być podobnie, więc jeśli masz możliwość kupna za takie pieniądze to nie zastanawiaj się tylko biegnij jutro na zakupy do znajomego
    Od biedy jeśli się nie spodoba to możesz sprzedać i kupić D90
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rfal1676 Zobacz posta
    Co byscie doradzili.Czy d300s nie bedziezbyt skaplikowana maszyna dla niej, a moze wziasc d90 i nieprzejmowac sie jego awaryjnoscia. Dodam ze duzo zdjec zona robi nad oceanem i w gorach gdzie warunki meteo sa zmienne (wilgotnosc, temp. itd.) Dziekuje za pomoc .
    Niech żona sama zadecyduje - czy ma być D300S, czyli chce mieć nieco większy potencjał i kamerowanie jako dodatkowy acz czasami przydatny bajer - a za to do noszenia coś naprawdę dużego i ciężkiego (- co akurat mi odpowiada), czy też zaoszczędzić trochę pieniążków i przeznaczyć je na lepszy obiektyw (bo w tej klasie body, o jakości fot będą bardziej decydowały umiejętności i właśnie jakość obiektywu - dobrej klasy obiektyw jest w zakupie istotniejszą kwestią, niż zakup samego body). Moja żona docenia jakość jaką daje D300 - czasami robi ładne zdjęcia, ale oddając aparat zawsze mi wypomni, "o rany, jaki on ciężki !!!" - i woli zdecydowanie swoją mniejszą lustrzankę.
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  4. #14

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za pomoc. Wprawdzie to miala byc niespodzianka ale chyba jednak bede ja musial zapytac.

  5. #15

    Domyślnie

    I tak jej gumy odpadną.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tok'Ra Zobacz posta
    Niech żona sama zadecyduje - czy ma być D300S, czyli chce mieć nieco większy potencjał i kamerowanie jako dodatkowy acz czasami przydatny bajer
    A od kiedy d90 nie posiada tego "kamerowania"?

  7. #17

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie że osobiście polecałbym D90 jest mniejszy i zapewne lepiej leży w damskiej dłoni. Dodatkowo sam wiej jak po przesiadce z D70 bolą mnie łapy jak dłużej ponoszę aparat. Czasami noszenie doprowadza do szału. Obecnie szukam plecaka bo kupiłem tez większe szkło i torba urywa mi ramię.
    Moim zdaniem lepiej dorzucić do porządnego szkła bo D90 z dobrym obiektywem też powalczy... Jeśli nie liczyć szybkości i niewątpliwie przyjemniejszej obsługi D300 to sądzę że niema rzeczy której D90 by nie zrobił.

  8. #18

    Domyślnie

    Mz jeżeli dla kogoś kupno D300s ,a d90 to "pan pikuś" - inaczej mówiąc "cena nie gra roli" to polecanie komuś d90 bo bardziej pasuję do damskiej dłoni jest śmiechem na sali - idąc tym tropem to najlepiej niech kupi Olympusa PEN. Jeżeli żona kolegi chcę się bawić w fotografię i stać jest jej męża na kupno D300s w celu rozwijania tej niewątpliwie fascynującej pasji to nie ma się nad czym zastanawiać.

  9. #19

    Domyślnie

    lepiej kup aparat ktory ma tryb automatyczny ; ) d300s nie ma

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Mz jeżeli dla kogoś kupno D300s ,a d90 to "pan pikuś" - inaczej mówiąc "cena nie gra roli" to polecanie komuś d90 bo bardziej pasuję do damskiej dłoni jest śmiechem na sali
    A rozważając teoretycznie możliwą sytuację, gdyby kobieta powiedziała by Ci, że D300 jest za ciężki i po kwadransie fotografowania bolą ją ręce... To ty na to:
    "Weź przestań, nie rób wsi, przecież masz więcej pól AF"? ;P

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    lepiej kup aparat ktory ma tryb automatyczny ; ) d300s nie ma
    A to automat, S to automat, P to full automat.
    No a programy tematyczne... Nie przydadzą się nikomu, kto przeczyta choćby wstęp do pobieżnego opracowania podstaw fotografii.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •