Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Arrow sigma 20 f1.8 oraz (sigma 12-24)

    Witam,

    Mam pytanie skierowane do osób które pracowały na jednym z tych dwóch obiektywów (najlepiej na FX)
    Cel: szeroko pojęta fotoreporterka od woodstock'a po kościoły etc. (zanim kupię nikkor'a 12-24 chwila minie)
    Napiszcie proszę jakie mieliście doświadczenia z Sigmą 20mm lub sigmą 12-24

    Ps. od razu proszę wszystkich lubiących powoływać się na internetowe testy czy niesprawdzone opinie
    o powstrzymanie się od pisania - proszę tylko o informacje od osób mających staż z tymi szkłami

    Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc
    Fx

  2. #2

    Domyślnie

    Moze zamiast pisac wkleje sampelka, Mi szklo odpowiada ( jasne, szerokie ). W zakresie od min do 0.5 strasznie wolne, od 0.5 do nieskonczonosci jest juz bardzo dobrze ( skok jest bardzo maly - na skali to moze z 1cm ) Moja sztuka trafia celnie, wiekszych problemow z nia nie mam. Na DX jest slabsza, na FX jest duzo lepiej.
    (w sigmie leci troche kontrast)

    Zdjecia profil D2XMode3, wyostrzenie 2, Iso 6400, f2, ( zdjecia bez zadnego wyostrzania )




    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  3. #3

    Domyślnie

    czy nikt inny nie używa ww. obiektywów ?
    Fx

  4. #4

    Domyślnie

    zapytaj Robina102. On używał tej sigmy i z tego co pamiętam, był zadowolony
    Mamiya + Sony

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, mam nadzieję, że Robin coś napisze
    Fx

  6. #6

    Domyślnie

    Od niedawna mam tę sigmę mogę podesłać sample ale napisz co dokładnie Ciebie interesuje.
    http://saturnus1981.digart.pl
    Z ET; D340 + F180; SB-828; 1 x S, 6 x N...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    zapytaj Robina102. On używał tej sigmy i z tego co pamiętam, był zadowolony
    Tak byłem zadowolony, a teraz zadowolony jest forumowy kolega i nie chce jej odsprzedać po tej samej cenie
    Ale Ale z perspektywy czasu uważam, że sprzedaż tej sigmy to był błąd. Miałem ją wtedy na kropkowanym body i nie było szans wykorzystać w pełni tych 20mm i światła 1,8 bo dawało się robić spokojnie na pełnym otworze. Żylety nie było, ale jak światła brakło to dało się coś wystrugać potem przy wołaniu rawa. Ostro było już na f2,5 przynajmniej na moim szkle. Kolory trochę inksze niż z nikkorów, trochę cieplejsze jakby przydymione, pomiar światła podobno z sigmą 20mm lubi robić fochy. Dziś wydaje się, że bym umiał bardziej spożytkować ten obiektyw, choć jego rozmiar i waga przyprawia o zastanowienie czy to na pewno jest stałka .
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 15-11-2009 o 17:54
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saturnus1981 Zobacz posta
    Od niedawna mam tę sigmę mogę podesłać sample ale napisz co dokładnie Ciebie interesuje.
    Oprócz twojej ogólnej opinii o działaniu AF etc. to chętnie bym zobaczył:

    -sample na niskich czułościach 200-400iso na pełnym otwarciu przysłony
    - zdjęcie gdzie można zobaczyć jak wygląda ostrość centrum i rogi
    - zdjęcie przedmiotu z niewielkiej odległości ok. 1,5-2m z różnymi akcentami w tle, tak żeby każdy mógł zobaczyć bokeh - generalnie jak obiektyw maluje

    I oczywiście z góry dzięki
    Fx

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (...) Miałem ją wtedy na kropkowanym body i nie było szans wykorzystać w pełni tych 20mm i światła 1,8 (...)
    właśnie bo pod FX interesuje mnie ten obiektyw Jestem bliski kupna, jedyne co mnie boli
    w tym obiektywie to fakt, że to dosyć stara konstrukcja - ale mam nadzieję, że w tym wątku dowiem się
    rzeczy które pomogą mi podjąć dobrą decyzję
    Fx

  10. #10

    Domyślnie

    Witam!
    Również zastanawiam się nad zakupem tej Sigmy. Dołączam się do prośby kolegi. Sample i opinie osób które z niej korzystały?
    pozdr.
    Usunięto komercyjny wpis w podpisie!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •