Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie jak obrobic zdjecie?

    chcialbym nauczyc sie obrobki zdjec w photosopie. niestety niemam pojecia jak obrobic zdjecia by bylo ono ostre a zarazem nie mialo szumow, mialo ladne kolory by twarz byla jasna. chodzi mi ogolnie o uzyskanie takich efektowjak na zdjeciach z tych stron:
    http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=120841
    http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=106928
    te zdjecia sa wyraziste a moje jakies nijakie zamieszczam tez jedno z moich zdjec wykonanych na wycieczce:
    prosilbym o krotki instruktarz jak obrobic takie zdjecie ewentualnie o podanie strony gdzie jest opisana obrobka zdjec z gory dziekuje
    D600 N50 1.8 Sb900 Sb600

  2. #2

    Domyślnie

    nie masz innych zdjęć?
    tamte to przede wszystkim dobry materiał wyjściowy czyli jasne szkła, piękne kobiety oraz przemyślane kadry robione z myślą o konkretnym efekcie a to co wstawiłeś to tzw pstryk z wycieczki i nie ma opcji zrobić z tego glamoura

  3. #3

    Domyślnie

    Zakładam, ze chodzi ci o wyostrzanie zdjęć do publikacja na necie. Tak więc poza tym, co napisał kolega jacek.gold, to proponuje (w PS-ie albo innym programie graficznym) wyostrzyć zdjęcie po zmniejszeniu do odpowiedniego rozmiaru.
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    posiadam jeszcze takie dwa zdjecia:

    z fotografia dopiero zaczynam i chcialbym poprostu nauczyc sie obrobki zdjec, jak poprawic ogolnie jakos moich zdjec. czy stosowac jakies filtry na obiektyw?
    D600 N50 1.8 Sb900 Sb600

  5. #5

    Domyślnie

    kup sobie 50mm 1.8 i zrób kilka zdjęć tej ładnej pani bez kufli i z ładnym tłem

  6. #6

    Domyślnie

    kufle sa bo to bylo spotkanie w gronie znajomych a zdjecia robione tak przy okazji zakupilem ostatnio blendy i mam zamiar isc z plener ale narazie brak mi czasu
    D600 N50 1.8 Sb900 Sb600

  7. #7

    Domyślnie

    to nie jest tak, że obróbka może wszystko
    żeby coś uzyskać musisz mieć porządny materiał wyjściowy, a to związane jest z ćwiczeniem i uzupełnianiem wiedzy
    zdjęcia do jakich zmierzasz nie powstają w byle jakim świetle i z przypadkowych kadrów, obróbka to tylko proces końcowy, taki szlif czasem nawet jedynie kosmetyka
    szukaj światła, zwracaj uwagę na kadr i tło, baw się głębią ostrości
    jeśli nie trafiłeś z ostrością to program przeważnie nie naprawi tego za Ciebie, poza tym ostrość to nie wszystko

    co do ćwiczenia obróbki to polecam książkę Scott'a Kelby "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć"
    Ostatnio edytowane przez gebels ; 11-11-2009 o 12:02
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  8. #8
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katzdw Zobacz posta
    kufle sa bo to bylo spotkanie w gronie znajomych a zdjecia robione tak przy okazji zakupilem ostatnio blendy i mam zamiar isc z plener ale narazie brak mi czasu
    Przy okazji to można strzelić 2 piwa i coś jeszcze, a nie dobre zdjęcia (no chyba, że przypadkiem), przynajmniej nie takie, jak robi Hani... Masz zamiar iśc w plener? To dobrze... pamiętaj nie tylko o 1 planie ale również o tle, otoczeniu itd. Podglądaj innych... W postprodukcji możesz wiele uzyskać, ale jak to się mówi u mnie na wsi z g...na bata nie ulepisz... Fotografią nie rządzi przypadek...

  9. #9

    Domyślnie

    wiem ze fotografia nie rzadzi przypadek ale obrobka tez moze wiele zdzialac
    D600 N50 1.8 Sb900 Sb600

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katzdw Zobacz posta
    kufle sa bo to bylo spotkanie w gronie znajomych a zdjecia robione tak przy okazji zakupilem ostatnio blendy i mam zamiar isc z plener ale narazie brak mi czasu
    "Tak przy okazji" będziesz się uczył 20 lat.
    Wizaż, komponowanie kadru, światło, poprawny zapis kadru w zależności od efektów jakie oczekujesz.
    Wywołanie rawa, korekta balansu i lokalne kontrasty, retusz nie chcianych elementów, skalowanie obrazka, odszumienie, wyostrzenie, wreszcie poprawny wydruk lub prezentacja w sieci.
    Obróbka to też sztuka i cały wic polega na tym, by była wlaściwa (czasem wręcz niewidoczna), w zależności od pomysłu.
    Jak kolega powyżej powiedział, żadna obróbka nie uczyni z pstryka arcydzieła, a tu automaty nie działają.
    Ostatnio edytowane przez Mellan ; 11-11-2009 o 12:27
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •