Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakośc kodeka NEF, przeglądarka

    Zainstalowałem sobie kodeka NEF z nadzieją na integrację podglądu plików z mechanizmami Windows (Vista).
    Jakoś mi się nie widzi ... wolne to, obracania nie ma, jakieś koszmarne zużycie przestrzeni dyskowej (obejrzenie 5 zdjęc to znika 700MB na dysku - z czasem wróci) ...

    a) tez macie podobne doświadczenia?
    b) czego używacie do szybkich przeglądów? Infranview z pluginami?

    Jak oznaczacie (np. tagami) większe archiwa RAW-ów? "krzysiek" "góry" "alicja" "woda" "kapliczka" "wiosna" itd. Mechanizmami windowsowymi czy inaczej? Windowsem bym się bał, szlag to może trafić jak wersja przeskoczy albo reinstall się zdarzy...

    ktoś proponował WhereIsIt? - dobre to? Ma konkurencję?
    A jakby to narzędzie miało szybkie przełożenie na opublikowanie części zdjęć na www, byłoby fajnie.

    Dodam, że do tej pory z grafiką nie miałem nic wspólnego
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    b) czego używacie do szybkich przeglądów?
    Nikon ViewNX

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Jak oznaczacie (np. tagami) większe archiwa RAW-ów? "krzysiek" "góry" "alicja" "woda" "kapliczka" "wiosna" itd. Mechanizmami windowsowymi czy inaczej?
    Nikon ViewNX
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Windows 7 ma w oknie menadżera podgląd miniatur / lewa strona to podgląd/ - z podglądu otworzysz zdjęcie programem graficznym np PS 7 lub innymi

    Organizację zdjęć w formacie NEF/RAW zapewnia program PRO PHOTO TOOLS - obraca zdjęcia bez problemu.

    pozdrawiam
    Mariusz
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •