Close

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 190
  1. #21

    Domyślnie

    Oj co Wy się martwicie. Cokolwiek by się sypnęło to i tak oddacie gdzieś do Niemiec czy UK.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    wiesz te pare zl na body moge wydac w inny sposob bez zbednych szopek w uk wystarczy udokumentowany jako tako fakt pracy zawodowej jako fotograf/ik i posiadanie jednego korpusu + szka i jestes NPS (u nich to sie ciut inaczej nazywa ale chodzi o to samo)
    conik nie do konca, bo w UK sa dwa programy

    to o czym piszesz to jest Nikon Professional User scheme i tam kryteria sa lagodniejsze

    natomiast kryteria dla Nikon Professional Services w UK sa nawet ostrzejsze niz w PL, bo obok 2 body i 3 szkiel trzeba
    dodatkowo udokumentowac, ze ponad 50% dochodow uzyskujesz z fotografii

  3. #23
    conik
    Gość

    Domyślnie

    a to przepraszam nie doczytalem w takim razie co nie zmienia faktu ze taki PUS jest i tak lepszy niz nasz PNS

  4. #24

    Domyślnie

    No to posłałem d300 i 24-70 na Postępu. Zobaczymy co to będzie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Jak przystąpiłem do nps to d300 był jeszcze na tej liście.
    Uważaj, żeby Cię nie wywalili jak się dowiedzą, że posiadasz D300, którego teraz nie ma na liście Lepiej się go pozbądź, bo w NPSie to nielegalny towar

    A do rzeczy:
    D1, D2, F3 itd... są PRO, a D200, D300 - semiPRO. Nie chodzi o wartość sprzętu, a o jego klasę. D1 zawsze był w grupie profesjonalnej i w takiej zostanie (bo się nie zmienia).
    D700 jest tylko dlatego w PRO sektorze, bo reprezentuje FX.
    D3s nie ma jeszcze na liście, bo nie zdążyli jej zaktualizować (wszystko w swoim czasie). W styczniu pewnie dojdzie D800 do listy.
    Ciekawostka: Nikkor 50/1.4D jest PRO, a 50mm/1.4G już nie
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    A do rzeczy:
    D1, D2, F3 itd... są PRO, a D200, D300 - semiPRO. Nie chodzi o wartość sprzętu, a o jego klasę.
    chodzi o to, że one były w programie (choc były semi-pro, to jakoś nie przeszkadzało) a teraz ich nie ma.
    Ociągałem się ze zgłoszeniem do NPSu, niewysłałem kwestionariusza, a teraz juz nagle nie spełniam warunków
    Zestaw obiektywów kwalifikujący do programu tez jest dziwny, była o tym kiedys duża dyskusja w cafe. Brak niektórych pro-szkiełek. Sa tylko ostatnie wersje niektórych obiektywów, a profi niekoniecznie wymienia szkiełka bo się pokazał nowy model. Starsze wersje sa w NPS tylko w przypadku długich rur.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    A czy aparaty poza listą, czyli mam 2xD3x i 3x70-200 czyli jestem Profi (przez duże P) ,

    ale mam też D80...

    To czy to D80 jest traktowane na takich samych warunkach jak sprzet profi ?

  8. #28

    Domyślnie

    Akurat temu ze nowe szkla sa brane pod uwage bardziej niz stare to rozumiem. NPS bierze na siebie odpowiedzialnosc za szybka naprawe a w przypadku starszych szkiel dostep do czesci moze byc trudniejszy niz przy aktualnej produkcji. Jesli zalozymy ze to przemyslana decyzja to moge to zrozumiec.

  9. #29

    Domyślnie

    To czy to D80 jest traktowane na takich samych warunkach jak sprzet profi ?
    Tak.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    chodzi o to, że one były w programie (choc były semi-pro, to jakoś nie przeszkadzało) a teraz ich nie ma.
    Hm... Teraz chyba trochę podnieśli poprzeczkę, ale ja osobiście też nie rozumiem tego, że profesjonalista w dzisiejszych czasach robi na D1, ale na D300 już nie... Przecież osiągami to D80 "prześciga" starego D1.
    Ktoś powinien zweryfikować tą listę.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •