Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie fotografowanie biżuterii

    szanowni Nikończycy/ Nikoniarze

    poszukuję czegoś jak najlepszego za jak najmniejszą cenę do robienia fotek biżuterii (jak wiadomo małe toto i wogóle), potrzebuję szkiełka do posiadanej D80 do wykonania paru zdjęć dla mojej rodzinki (stara "rodowa" biżuteria)

    z góry dziękuję za porady
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #2

    Domyślnie

    jesli to ma byc troche fotek kosztownosci rodzinnych to sprawdzi sie kazdy obiektyw makro... ba nawet 50/1,8 z piescieniami. duzo wazniejsze w tego typu fotografii jest osiwtlenie. musi miekkie plastyczne, dobrze by bylo zeby miec z 3 lampki by moc kreatywnie oswietlic kadr. jesli potrzebujesz konkretnej odpowiedzi o szklo to bardzo dobrym rozwiazaniem bedzie AF Micro-Nikkor 60/2,8.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    chyba makro bedzie najlepsze , to fajny i wymagajacy temat , kiedys sie pokusze
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    przenoszę do stosownego działu - bo czemu autor zamiescił to w optyce - teleobiekty to nie wiem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Drogi moderatorze - umieściłem to w tym dziale ponieważ jest to jak najbardziej poprawny do tego celu:

    przeczytaj proszę zasady: TELEOBIEKTYWY - tu znajdziesz obiektywy o ogniskowej powyżej 80mm, również portretowe i makro np 85, 90, 100, 105, 135, 300, 400 itd, a także zoomy np 50-200, 70-200, 70-300 itp

    a mi chodziło o poradę jaki najlepszy obiektyw makro do tego celu wybrać (właśnie z zakresu 85, 90, 100 itp)

    pozdrawiam moderatora bardzo serdecznie i prosiłbym o moderowanie zgodnie z przyjętymi zasadami i powrót wątku do prawidłowego miejsca
    Wojciech PŁONKA
    (Erie)
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 21-10-2006 o 01:56
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    jacek przeniósł, bo problem dotyczy bardziej techniki fotografowania, niż samego szkła...obojętnie, które makro kupisz, każdy przeznaczony do zdjęć makro obiektyw będzie dobry...problemy dotyczą raczej oświetlenia i sposobu prezentacji świecidełek
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    dokładnie tak, jak napisał alf.
    jesli chodziło ci tylko o to jaki obiektyw, a nie o technikę, to mogłoby wrócić - ale ja nie moge z tego działu juz przesuwać.
    co do porady czornego - jak najbardziej - ma pokłony, być może pozwoli uciec od odbicia obiektywu w bizuterii. zalezy od kształtu bizuterii. ale to tez wiąże się z techniką fotografowania.

    Innym sposobem by uniknąć albo zmniejszyć te odbicia powinieneś zastosować jak najdłuższą ogniskową - czym będziesz dalej od bizuterii tym mniej się w niej zobaczysz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    dziekuję za odpowiedzi, moja założona technika jest następująca: wsadzam wszystko do Cocoona (taki mały namiot bezcieniowy), oświetlam dwoma lampami Trilite i nie mam praktycznie odbić aparatu w świecidełkach

    i jednak wciąż nie jestem przekonany co do tej przeprowadzki, bo nie pytałem o technikę (trochę poradników o tym już przeczytałem) tylko o konkretne porady dotyczące wyboru szkła - vide Nikkor 85, 105 lub Sigma jakaś (o których nic prawie nie wiem - bo czytanie opisów na stronach producenta, testów itd mało mi daje), myślałem że przynajmniej część forumowiczów robiła już jakieś zdjęcia biżuterii i powie mi np. Sigma bla bla bla jest super i wogóle, a do tego kosztuje tyle co dwa piwa

    i to na tyle, pozdrawiam
    WP
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 21-10-2006 o 16:32
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    poczytaj więc po prostu dyskusję o obiektywach makro.
    to, że to bizuteria to niczego nie zmienia.
    nie istotne czy dyskutują o motylach, żuczkach, czy o znaczkach pocztowych (lub bizuterii).
    dobry do motyli będzie dobry do biżuterii. zły do motyli będzie zły do biżuterii.
    nie potrzeba zakładać wątków dla każdego rodzaju przedmiotów osobno.
    jeśli cie nie interesuje technika tych zdjęć, to jakość obiektywu w trybie makro jest taka sama, niezależnie co się fotografuje.
    cena obiektywu też nie ulega zmianie w zależności do czego sie go używa więc pośledź te inne dyskusje. jest tego naprawde sporo na forum.

    radzenie kupna Nikkora 85 PC, czy nikkora micro 105/2.8 jest z jednej strony jak najbardziej prawidłowe, ale jak widzę czym dysponujesz do tej pory, to pewnie szukasz tańszych rozwiązań. Żeby tylko nie skończyło się na raynoxie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-10-2006 o 17:11
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •