Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie wymiana pudła ;)

    Słuchajcie mam prośbe do ludzików co znają się na kompiuterach chce wymienić wszystko po za dyskami i napedami DVD ale o ile wiem są różne dyski na różne wtyki czy coś tam. To ma być komputer do domu beż fajerwerków dlatego czas na zmiane mojego dziadka. Tak więc trzeba by spasować płyte itd do moich dysków twardych tak żeby się zmieścić w max 800-1000zł z tym wszystkim bo ja nie kupuje nigdy na wyrost

    Mam teraz takie coś wytargałem te dane z Everesta.

    Płyta główna:
    Typ procesora Intel Celeron, 1819 MHz (17 x 107)
    Nazwa płyty głównej Asus P4GE-MX (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
    Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale-G i845GE
    Pamięć fizyczna 1015 MB (PC3200 DDR SDRAM)
    Typ BIOS'u Award (04/20/05)

    Ekran:
    Karta wideo Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64 MB)
    Akcelerator 3D Intel Extreme Graphics

    Multimedia:
    Karta dźwiękowa Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [B-0]

    Magazyn:
    Kontroler IDE Intel(R) 82801DB Ultra ATA Controller
    Kontroler SCSI/RAID AZG9JT3A IDE Controller
    Napęd dyskietek Stacja dyskietek


    Znalazłem coś takiego i może by pasowało akurat do mnie
    http://www.allegro.pl/item795994725_...00_gt_w_a.html

  2. #2

    Domyślnie

    kupno gotowego zestawu to kiepski pomysł, przepłacasz i dostajesz kiepski sprzęt
    na pewno masz jakiegoś znajomego, który składa komputery. ostatecznie zrób to sam, wcale nie jest takie trudne

    to co masz, zdecydowanie spróbuj opchnąć, modernizacja tego nie ma sensu
    komputer do domu, czyli do gier tez?
    jak bardzo zalezy Ci na mocy obliczeniowej w kontekście fotografii?

  3. #3

    Domyślnie

    gry nie tyle co zdjęcia no i szybkość jest ważna żebym nie czekał godzinami aż dziadek się zastanowi co ma robić druga sprawa to to że ja się nie interesuje komputerami i nowinkami nie mam pojęcia co do czego itd. dlategoż wole sam nie kupować poszczególnych podzespołów akurat w moim gronie każdy ma awersje do komputerów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    gry nie tyle co zdjęcia no i szybkość jest ważna żebym nie czekał godzinami aż dziadek się zastanowi co ma robić druga sprawa to to że ja się nie interesuje komputerami i nowinkami nie mam pojęcia co do czego itd. dlategoż wole sam nie kupować poszczególnych podzespołów akurat w moim gronie każdy ma awersje do komputerów
    2x Kingston 2GB DDR3 1333 - 320 PLN
    1x Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 289 PLN
    1x Athlon II x4 620 - 355 PLN
    -------------------------------------
    964 PLN

    ... do tego przydała by się karta graficzna na PCI-E ... jak sprzedasz stary procesor, pamięci i płytę + trochę dołożysz to staczy.

    Tylko jeszcze pytanie jaki masz zasilacz ... jeśli jakieś dziadostwo to kup jakiś be quiet! purepower 350W .

  5. #5

    Domyślnie

    kurcze zasilacz nie pamiętam ale podobno dobry 400W po za tym już sobie zapisuje tą liste

  6. #6

    Domyślnie

    wystarczy może do powyższej płyty Athlon II X2 245 ?

  7. #7

    Domyślnie

    x2 to porażka... szybsze jest P4 3.0GHz

    Ja bym polecił to:

    ASRock M3A785GXH/128M za 302zł
    AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX za 413zł
    Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX za 287zł

    O Phenomie z serii BE chyba pisać nie trzeba.

    Ale o PG warto napisać że obsługuje 3 gniazda PCI-E [16/8/4]
    Oraz że posiada wbudowany układ graficzny co pozwoli sprawnie pracować i z czasem kupic coś lepszego jak HD4850


    Zestawik moge polecic bo sam ostatnio na coś takiego się przesiadłem Śmiga jak ta lala przy czym umnie lata z HIS HD4850 1GB
    ceny brałem z Agito.pl


    Ważna sprawą oprócz zasilacza jest też obudowa... te starszego typu mogą wpuszczać zbyt mało powietrza dla procka.
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    x2 to porażka... szybsze jest P4 3.0GHz
    Jakieś dowody ?

  9. #9

    Domyślnie

    b707 - mam jeszcze pytanko
    aktualnie mam p5k asus i 4 giga ramy, zdaje się że jest to ddr2
    da się jakoś apgrejtować płytę i procka bez wymiany ramu ? masz jakąś propozycję

  10. #10

    Domyślnie

    Można by poszukac płyty głównej z obsługą AM2+ i DDRów. Ale podejrzewam że będzie gorsza.

    Ogólnie DDR2 zaczynają drożeć więc może warto sprzedać
    Ale jak chcesz zostac przy DDR2 to prosze kilka płytem pod wymienione procki wszystkie ze zinegrowanym układem ATI HD3200
    http://www.agito.pl/plyty-glowne/asu...995|938:351363


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Jakieś dowody ?
    hmmm niewiem jak to udowodnic ale mam oba. Dodatkowo P4 działa ze starymi DDR a Athlon smiga na DDR2. W obu wypadkach 2GB. Efekty? Prace na AutoCadzie czy PSie na Athlonie to istna katorga. Poczatkowo zwalałem to na karte graficzną... Ale po przełożeni jej do Athlona nic się nie zmieniło... Intelowi moge tylko zarzucić wysokie temperatury pracy ale reszta jest jak najbardziej OK. Niewiem jak Athlon sprawuje się w grach ale przy typowe pracy biurowej lub Cadzie potrafi zawieść jak na dwa rdzenie


    Co do systemu to albo XP 64 albo 7ka (64?) Normalna Vista czy XP widzi tylko 3.25GB
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •