Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    i wez sobie meliske wczesniej bo u mnie jak wiercilem w mieszkaniu to w cholere tego tynku poodpadalo

    poza tym mam taki patent, ze jak wierce to druga osoba odkurzaczem od razu zbiera to co leci, niby banalne ale ja dosyc pozno na to wpadlem

  2. #12

    Domyślnie

    na kołkach 6 mm to można niemałe półki z książkami powiesić. Po co takie dziury wiercić do antyramy ? Mini, przejdź się do tesco i w dziale "wyprzedaże techniczne" znajdź pudełeczko plastikowe z elementami do wieszania obrazów. Masz tam zawieszki, haczyki, linkę i inne duperele w różnych rozmiarach, wszystko za ok. 3 - 5 pln. Kombinacji wiele . A jeśli chcesz wieszać na kołki to jak najmniejsze. Ja wieszam na 3 mm, też takie są. W kołek wbijam hak 2mm x 40 albo coś koło tego. Wiszą na tym zdjęcia w ramach i obrazy w o wiele większych wymiarach niż podajesz. Jak to mówią nie grubość , a długość , czy jakoś tak ...
    pzdr. Bo.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bo. Zobacz posta
    Mini, przejdź się do tesco i w dziale "wyprzedaże techniczne" znajdź pudełeczko plastikowe z elementami do wieszania obrazów.
    podejrzewam ze u niego tak samo jak u mnie przy probie wbijania tych gowienek odpada tynk

  4. #14

    Domyślnie

    trzeba wiercić , wiertło 3 mm, kołek i dopiero wbijać hak.
    pzdr. Bo.

  5. #15

    Domyślnie

    Dobrym sposobem jest wieszanie antyram na żyłce wędkarskiej - można ją przewlec przez otwór/otwory w tylnej ściance antyramy. Wieszając na żyłce można użyć mniejszej ilości kołków, na dodatek kołek nie musi być w tym miejscu co antyrama.

  6. #16

    Domyślnie

    ja ostatnio kupuje ramy w ikea, dolaczaja do nich linke stalowa do powieszenia
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  7. #17

    Domyślnie

    Ja też kupiłem ostatnio ribbę z ikei. Rama ładna, tylko szyba strasznie delikatna - pękła mi przy czyszczeniu

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    i wez sobie meliske wczesniej bo u mnie jak wiercilem w mieszkaniu to w cholere tego tynku poodpadalo
    Na to też jest sposób, choć zależy głównie od tynku, jak jest bardzo luźny i słabo się trzyma podłoża, to nic nie pomoże.
    Do rzeczy, przez tynk przewiercasz się bez udaru, dopiero jak trafisz na podłoże, to włączasz udar. W przypadków odwiertów o większych średnicach wiercisz wstępnie mniejszym wiertłem i rozwiercasz. Oczywiście nadal przez tynk bez udaru.
    Warto też mieć odpowiednią wiertarkę, te najpopularniejsze i zarazem najtańsze, mają udar mechaniczny, dwie karbowane płytki trą o siebie. Jak ściana jest twarda, to tracisz mnóstwo czasu na jeden otwór, a bywa, że i kilka wierteł. Dlatego lepiej się zaopatrzyć w wiertarkę z udarem pneumatycznym, ale też odpowiedniej wielkości, co by tynk po drugiej stronie ściany nie odpadł.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    237

    Domyślnie

    żeby antyrama nie spadła z powodu własnego ciężaru, "kiepskawości pilśni" i puszczenia zaczepu - wiesza się ją "na sposób" :

    1. wywierć w pilśni otwór na przelot pod wkręt ścienny (jak duża anty - to 2) - dobrze scentrowany, wymierzony itd...
    2. na zdjęciu które pokazałeś (niezależnie - duża czy mała anty - łączysz drutem, sznurkiem, żyłką przeciwległe sobie zaczepy (przewlekasz przez nie z okręceniem). Następnie można połączyć wszystkie razem. Teraz już nie wysunie się z powodu że jeden zaczep puścił. A rzeczywiście materiały antyram są ostatnio coraz słabsze.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Na to też jest sposób, choć zależy głównie od tynku, jak jest bardzo luźny i słabo się trzyma podłoża, to nic nie pomoże.
    Do rzeczy, przez tynk przewiercasz się bez udaru, dopiero jak trafisz na podłoże, to włączasz udar. W przypadków odwiertów o większych średnicach wiercisz wstępnie mniejszym wiertłem i rozwiercasz. Oczywiście nadal przez tynk bez udaru.
    Warto też mieć odpowiednią wiertarkę, te najpopularniejsze i zarazem najtańsze, mają udar mechaniczny, dwie karbowane płytki trą o siebie. Jak ściana jest twarda, to tracisz mnóstwo czasu na jeden otwór, a bywa, że i kilka wierteł. Dlatego lepiej się zaopatrzyć w wiertarkę z udarem pneumatycznym, ale też odpowiedniej wielkości, co by tynk po drugiej stronie ściany nie odpadł.
    hahaha, sorry bez urazy, ale czytałeś pierwszego posta ? hmm, no żeby do powieszenia antyramy, nawet o wymiarach większych niz podane, kupować wiertarkę z udarem pneumatycznym ? chyba przesada, nie sądzisz ? dodaj wiertła sds+ lub inne z wieloklinem, do tego instrukcję obsługi itp. itd. ... poza tym wszystko co napisałeś to prawda.
    pzdr. Bo.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •