Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie Zmiana nikona na canona :) Może ktoś mnie przekona

    Może ktoś mnie przekona że robie błąd :P? sprzedalem juz d80, N18-70, i N70-210.
    Myslalem nad d90, potem d200 i doszedłem do wniosku że kupie canona 40d
    D90- jest dosc drogi jeszcze, malo szumi, ale jest maly (d80 mi srednio lezal w dloni), brak pomiaru w m42.
    D200-drozszy od 40d, szumi, wygodny i ma pomiar w m42.
    40d- malo szumi, duzy dobrze lezy w dloni, pomiar m42, tanszy wczesniej wymienionych jednym slowem polaczenie d90 i d200?
    obiektyw jaki chce kupic do niego to T17-50 do ewentualnie nowego nikona tez bym taki kupił, do canona pozniej chce 70-200/f4 L i jakas stałke.
    Co myslicie?
    Nikon

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    dlaczego sprzedałeś d80?

    jaką fotografie uprawiasz ?

    Jeżeli nie wykorzystywałbym FPS, zostałbym z d80- to świetny aparat.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    sprzedalem d80 bo potrzebowalem kasy, pozatym mi nie lezal zbytnio i SZUMY 6,5fps nie wykorzystam napewno, uprawiam wszytko glownie krajobrazy co widac na flickorze moim kiedy kupowalem d80 nie orientowalem sie jeszcze w obiektywach itp pozniej okazalo sie ze 18-70 jest za ciemny (lamp nie lubie)
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    a po co ktoś z nas ma Cię przekonywać. Pytanie czym Tobie się dobrze robi zdjęcia.
    Niech moc będzie z Tobą...
    Nikon FX Tamron Tokina Nikkor Sigma Lowepro Panagor

  6. #6

    Domyślnie

    amen
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  7. #7

    Domyślnie

    ja myślę że warto zamienić, bo... canon ma nazwę z 5 liter a nikon z 2 sylab, myślę że Tobie pomogłem w wyborze
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez havk Zobacz posta
    Zmiana nikona na canona

    Może ktoś mnie przekona że robie błąd
    ..
    Co myslicie?
    Twoja sprawa co robisz, 40D to bardzo dobre body.

    Jeśli ktoś cie zacznie przekonywać, że faktycznie robisz błąd i że nikony sa lepsze będą miał problem. Mam ostatnio absolutnie dość wątków o wyższości jakiegokolwiek aparatu z jednego systemu nad aparatem z drugiego systemu. W przypadku gdyby ktoś ci polecał nikona będe musiał zamknąć watek , bo zaraz dostanie się nam od canonierów, że tu zawsze nikony sa lepsze.
    Stawiasz mnie w strasznie niewygodnej sytuacji (zapewne o tym nie pomyslałeś)
    W każdym razie to wątek wysokiego ryzyka i z góry uprzedzam, że natychmiast go zamknę jak się tylko zaczną waśnie.

    Całe szczęście, że dotychczasowe wypowiedzi sa z gatunku humorystycznych. Bo co ty radzić? Przesiadaj się, zrobiłeś dobrą analizę (znasz wady i zalety), nikt nie zna twojej sytuacji lepiej niz ty sam. Mimo przesiadki na canona zapraszam nadal do czytania tego forum
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-11-2009 o 01:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    przeciez od zawsze wiadomo ze canon jest dla zawodowcow a nikon dla amatorow

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ja bym prosił bez takich uwag, nawet z emotką , bo wątki międzysystemowe to bardzo drażliwa sprawa.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •