Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie czy to normalne ze nikon d700 tak szumi?

    Zrobiłem próbne zdjęcia D700 w sklepie sigma 15mm i wyszedł mi spory szum jak na iso 3200, według mnie za duży. czy to możliwe ze jest cos z aparatem/matrycą bo jak na takie iso to za dużo szumi??
    poniżej są zdjęcia z dwóch górnych rogów i ze środka.





    oprócz tego jest duza winieta nawet na przymkniętej przysłonie ale to juz wina obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez Jendres ; 06-11-2009 o 02:26

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzie Ty tu duży szum widzisz???
    Jak dla mnie jest mały zrób odbitkę i dopiero wtedy zobacz czy widać szum.
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Chciałbym mieć taki szum w moim D200
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Chciałbym mieć taki szum w moim D200
    Ja też

  6. #6
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Po pierwsze - chyba nie widziales nigdy duzego szumu.
    Po drugie - jakas laska Ci przez okno zaglada

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    na górce
    Posty
    365

    Domyślnie

    szum jak szum, moim zdaniem mały, ale jest jeszcze D3S

  8. #8

    Domyślnie

    o! fotoit. nie widzę ani dużego szumu ani ostrości.

  9. #9

    Domyślnie

    Szum chyba dają wiatraki w tych koputerach
    A tak serio to powiem Ci, że to normalne jest. Przy takim ISO to nawet D8 Pana Boga będzie szumiał i nikt, nawet Al***h (nie mogę użyć pełnego imienia) nie wmówi mi, że nie ma szumu.
    Nazywajmy rzeczy po imieniu. Szum to szum, a nie "ziarno", którego nie będzie na odbitkach. Powyżej najniższego (naturalnego) ISO zawsze szum będzie się zwiększał i póki co nie wymyślono przetwornika, który by w ogóle nie generował zakłóceń w miarę wzmacniania sygnału (a tymbardziej cyfrowego). Nawet patefon im ma większą tubę tym jakość dźwięku jest gorsza (ale za to głośniej "gra").
    A co do odbitek... Nie każdy robi odbitki, bo fotografia nie kończy się w albumie rodzinnym w formacie 15.
    Niektórzy robią wydruki średnioformatowe (powiedzmy B2, B1...) inni stockują, inni jeszcze publikują obrazy w wielkości 1Mpx w swoich galeriach internetowych.
    Dla takich osób artefakty w cieniach jak również plamy po odszumianiu są niedopuszczalne.

    Moja odpowiedź na Twoje pytanie: Tak, to normalne, że D700 tak szumi. Cisz się,że tylko tak (bo szum stosunkowo niewielki), a nie jak w rewelacyjnym pod prawie każdym innym względem, starym, poczciwym D200
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  10. #10

    Domyślnie

    Człowieku - jak na takie warunki oświetleniowe ciesz się, że tylko taki szum jest na tej fotce...
    U mnie taki jest przy ISO 400 ))

    Pamiętaj o jednym - tam gdzie mało światła, tam musi pojawić się szum i choćbyś miał D700000 to szum zawsze będzie bo... nie ma światła
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •