Close

Strona 63 z 65 PierwszyPierwszy ... 13536162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 642
  1. #621

    Domyślnie

    Co do głównego tematu.

    Dorzucam plusa do Marcusa, dobre krzesło w sumie fotel do PC w budżetowej kwocie 500-700zł, 10 lat gwarancji samo o sobie świadczy choć nie mam doświadczeń z Ikeą w tej kwestii. Swój model mam już 3 miesiące i jestem zadowolony. Potrafię siedzieć na nim wiele godzin dziennie i nie odczuwam dyskomfortu, wygodne siedzisko i wysokie oparcie gdzie pod lędźwie mamy usztywnienie a plecy opierają się o siatkę i głowa lezy na poduszce. Mam 190cm+ wzrostu i gdy dosuwam pupu do samego końca to mam nadal o co oprzeć głowę a to było dla mnie ważne gdyż od siedzenie na krzesłach z niskim oparciem boli mnie kark. Krzesło ogólnie wydaje się bardzo solidne, do minusów za to zaliczam oparcie pod ręce, twarda guma wbija mi się niemiłosiernie pod łokciami, niższa osoba może nie mieć takiego problemu.
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  2. #622

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem nowy, ale forum czytam od dłuższego czasu. Zarejestrowałem się, ponieważ niestety muszę podzielić się wrażeniami, z pewnego, dla mnie nieudanego zakupu.

    W czerwcu za pośrednictwem sklepu Sistudio Meble Biurowe Sylwia Paszek z Katowic kupiłem fotel Veris 111SFL P51PU produkcji firmy Profim.
    Niestety po 16 dniach użytkowania pojawiły się duże luzy w siedzisku już po maksymalnym wychyleniu oparcia pleców. Określiłbym tę wadę jako "bujanie się" fotela.
    W tym modelu jest odchylane oparcie za pomocą nacisku plecami osoby siedzącej. Ale jeśli plecy oprę maksymalnie o oparcie to powinno wychylić o tyle ile może i koniec, w moim fotelu następuje jeszcze wychylanie się siedziska z jakimiś dziwnymi odgłosami chrobotania itp. o kilka stopni. Pozycja siedziska powinna być jedna po jej ustaleniu, a tego tutaj nie ma.
    Towar był reklamowany, ale uznano, że wystarczy wymienić amortyzator co oczywiście nie pomogło, winny prawdopodobnie jest mechanizm SFL, ale tego firma Profim wymienić nie chce, twierdząc, że wymiana nie pomoże i takie zachowanie fotela jest od nowości (tyle usłyszałem od serwisanta, który był u mnie na wizycie naprawiać fotel). Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, pewnie jakiejś zapadki, która nie spełnia swojej funkcji.
    Akurat wiem jakie było działanie i co było a czego nie było w pierwszym i kolejnych dniach, ale serwisant firmy Profim (wizyta u mnie w domu - 1 reklamacja) oraz Dział Zapewnienia Jakości i Dział Technologiczny (fotel był w siedzibie firmy w celu sprawdzenia - 2 reklamacja) tejże firmy uznali, że mam przewidzenia.
    Reklamacja nie została uznana, więc odradzam zakup takowego z tej firmy jak i innych, bo jak można poszukać w necie są problemy z tą firmą. W opiniach widać, że nie tylko ja mam problemy z produktami w/w firmy. Nie wiem, ale zdaje się czas przyszedł na Rzecznika Praw Konsumenta, bo inaczej już się tego nie da załatwić. Ale jeszcze mam trochę czasu.

  3. #623

    Domyślnie

    Witam serdecznie, chciałbym się was poradzić na temat zakupu nowego krzesła do komputera, budżet to 700 zł. Znalazłem polską firmę PRO-GAMER która ma w ofercie dużo modeli, może ktoś z was ma od nich ? Chciałbym usłyszeć jakieś opinie na ten temat. Chciałbym aby krzesło miało dużo możliwości regulacji, czasami mam problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa i muszę sobie odpowiednio wyregulować, krzesło będzie służyć do pracy 7-8h dziennie, będę wdzięczny za wszelką pomoc.

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangbang Zobacz posta
    Witam!

    Poszukuję fotela do pracy z wyższej półki.

    Zastanawiam się nad kupnem modelu kinnarps temo.

    Czy znacie może inną firmę która jest również godna uwagi?
    Jest coś lepszego niż firma kinnarps?

    Pozdrawiam
    Sprawdź ofertę WAGNER, HERMANMILLER, STEELCASE, z polskich producentów BEJOT, NOWY STYL, PROFIM, i może SITAG choć wykupiony przez NS.



    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wfotelu Zobacz posta
    W czerwcu za pośrednictwem sklepu (...)
    Nie podałeś najważniejszej informacji: ile ważysz.
    Może trzeba się odchudzić.

  6. #626

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam pytanie, zastanawiam się między dwoma modelami ERGOHUMAN ENJOY a UNIQUE FOTEL HERO, czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia z tym sprzętem, jak tak to jakie? Z góry dziękuje za wszelkie informacje

  7. #627

    Domyślnie

    Ktoś opowie coś o dłuższym korzystaniu z foteli siatkowych (najlepiej zarówno oparcie jak i siedzisko)? Interesuje mnie zmiana na coś właśnie z siatki, ze względu na fotele nagrzewające zad i plecy, co w pracowni podgrzewanej przez komp i dwa monitory, latem jest czasami nie do wytrzymania. Niby ogólnie temperatura powinna być znośna, ale ja po prostu źle znoszę 25-26 stopni. Na tę chwilę ratuję się klimatyzatorem przenośnym, ale wiadomo jak to hałasuje – nie idzie wysiedzieć zbyt długo z włączonym non-stop. Interesuje mnie przede wszystkim wytrzymałość tyłka na takiej siatce. Wiadomo, że siatka musi być odpowiednio mocno naciągnięta, żeby siedziało się wygodnie, ale czy to „wygodnie” sprawuje się też dobrze przy kilkudniowych sesjach po 8-10 czy nawet 12 godzin? Wiadomo – zawsze można sobie jakąś poduszeczkę pod d… podłożyć, ale wtedy niweczy się tę podstawową zaletę, czyli przewiewną siatkę. Plecy jeszcze ok, ale właśnie interesuje mnie siedzisko. No po prostu nie lubię jak mi coś w upalne lato, jeszcze dodatkowo d… podgrzewa. Myślę o Ergohuman, ale nawet „przymiarka” w sklepie nie odpowie na moje pytanie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #628
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Mam to krzeslo do uzytku komputerowego. Bedzie juz 2 lata. Generalnie najlepsze krzeslo do kompa jakie mialem. Da sie posiedziec sporo godzin bez zmeczenia. Niestety latem tez mam malo komfortowe temperatury oraz brak miejsca i mozliwosci na instalacje klimy.

    https://www.amazon.co.uk/Teknik-Cobh.../dp/B00389O6U0

    Najlepsza jest w tym krzesle opcja "lezanki" Oparcie daje sie pochylic bardzo mocno do tylu. Oczywiscie mozna to zablokowac.


    To kolejne raczej nie spelni Twoich wymagan w kwestii siateczki na oparciu czy siedzeniu. Jednak warto na to zerknac z uwagi na niesamowite mozliwosci regulacji. O ile na tym pierwszym zdaza mi sie spedzic kilka godzin to na tym drugim bywa czasami 12. Pod tym wzgledem komfortu (po odpowiednim ustawieniu) nic go nie przebije. Uzywam od roku i poki co nic sie nie dzieje. Najwieksza zaleta oprocz regulacji to komfort siedziska.

    https://www.ebay.co.uk/itm/Energi-24...m4383.l4275.c1

    Oba krzesla do innych zastosowan. To pierwsze pozycja raczej zrelaksowana (plecy bardziej odchylone do tylu). To drugie typowo do pracy przy biurku w pozycji bardziej wyprostowanej a czasami pochylonej do przodu.

    PS.
    Nie jestem pewien na ile krzesla typowo siateczkowe sie sprawdza. Ja zanim kupilem to z drugiego linka mialem przez dwa dni takie siateczkowe. Wygladalo ok ale siedzenie na tym to byl koszmar. Siateczka inaczej zachowuje sie pod ciezarem ciala i moim zdaniem trudniej dopasowac to do wlasnych preferencji. Trzeba tez wziasc pod uwage ze siateczka odrobine sie rozciagnie po czasie. Zauwazylem to w oparciu krzesla z pierwszego linku. Roznica nie jest wielka ale da sie wyczuc ze kiedy bylo nowe to siateczka na oparciu byla bardziej napieta.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 10-05-2019 o 20:50

  9. #629

    Domyślnie

    Tak myślałem, że wraz z przewiewnością siedziska, przyjdzie jednak ucisk na pośladki, przynajmniej przy dłuższym siedzeniu. No cóż… Może trzeba szukać po prostu fotela z wentylacją? Akurat na ogólną wygodę czy możliwość regulacji – nie narzekam. Używam któregoś z modeli DXRacer. Też można zrobić z niego fajną leżankę do oglądania filmów.
    Ostatnio edytowane przez stig ; 11-05-2019 o 07:26
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ktoś opowie coś o dłuższym korzystaniu z foteli siatkowych (najlepiej zarówno oparcie jak i siedzisko)? Interesuje mnie zmiana na coś właśnie z siatki, ze względu na fotele nagrzewające zad i plecy, co w pracowni podgrzewanej przez komp i dwa monitory, latem jest czasami nie do wytrzymania. Niby ogólnie temperatura powinna być znośna, ale ja po prostu źle znoszę 25-26 stopni. Na tę chwilę ratuję się klimatyzatorem przenośnym, ale wiadomo jak to hałasuje – nie idzie wysiedzieć zbyt długo z włączonym non-stop. Interesuje mnie przede wszystkim wytrzymałość tyłka na takiej siatce. Wiadomo, że siatka musi być odpowiednio mocno naciągnięta, żeby siedziało się wygodnie, ale czy to „wygodnie” sprawuje się też dobrze przy kilkudniowych sesjach po 8-10 czy nawet 12 godzin? Wiadomo – zawsze można sobie jakąś poduszeczkę pod d… podłożyć, ale wtedy niweczy się tę podstawową zaletę, czyli przewiewną siatkę. Plecy jeszcze ok, ale właśnie interesuje mnie siedzisko. No po prostu nie lubię jak mi coś w upalne lato, jeszcze dodatkowo d… podgrzewa. Myślę o Ergohuman, ale nawet „przymiarka” w sklepie nie odpowie na moje pytanie.
    Podejrzewam, że w zależności od krzesła, te siatki będą się mocno różniły elastycznością. Ja mam kościstą dupę i poza fotelem do TV, w którym się człowiek cały zapada, na wszystkim innym po kilku godzinach przydaje mi się kilka minut przerwy. Nie zauważyłem, żeby na siatkowym krześle następowało to szybciej niż na innych, a na pewno po kilkugodzinnych posiedzeniach w kawiarniach z radością siadam później w domu na krześle z siatki. Wiele osób twierdzi, że na tym samym modelu siedzi im się dużo wygodniej niż na zwykłych krzesłach biurowych, ale pewnie do tego przyczynia się najbardziej wyprofilowanie i konfiguracja, niż sama siatka.

    Jakbym miał krzesło z siatki plus drugie z jakąś bardzo dużą poduszką z pamięcią i identycznym wyprofilowaniem, to bardzo możliwe, że ono byłoby jeszcze wygodniejsze. Inna sprawa, że siedzenie po kilka godzin bez jakiejkolwiek przerwy, to samobójstwo dla kręgosłupa i wzroku.

Strona 63 z 65 PierwszyPierwszy ... 13536162636465 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •