Close

Strona 1 z 65 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 642
  1. #1

    Domyślnie Jaki fotel/krzesło do komputera?

    A więc jak w temacie - na czym siedzicie moi mili przed komputerem? Przyznam, że chciałbym coś wygodnego, zdrowego oraz nie zabijającego mnie ceną (wiem, że mało konkretnie ale po prostu nie chce, aby ktoś kierował się ceną lub maksymalna kwotą jaką mogę przeznaczyć na zakup) Przewertowałem net i wytypowałem kilka modeli:

    1) Zachwalany, nie rozpada się jak chińskie wynalazki z allegro po paru miesiącach ( chociaż glowy nie dam, że nie jest chiński) link

    2) Tutaj podobnie, chociaż można również przeczytać negatywne opinie na temat trwałości tego fotela - link

    3) Ten jest wychwalany pod niebiosa i ponoć nie ma wad (ja widzę jedną - cena jest taka sobie) - link

    Na krzesło/fotel z firm takich jak ta lub ta najzwyczajniej w świecie mnie nie stać. (fotel z drugiego odnośnika to wydatek ok 1500 zl...)

    Proszę o opinie ludzi, którzy posiadają/używają dany model. Z góry za wszystkie dziękuje.

    (Tak poza tym to nie wiem czy w dobrym dziale wstawiam tego posta - jeśli mod uzna, że w złym to proszę przenieść
    do Cafe )

  2. #2

    Domyślnie

    Jako programista (czyli siedzacy przed kompem kupe czasu), powiem ci ze jezeli przed kompem siedzisz zawodowo to nie wahaj sie wydac 1,5 kawalka na fotel. Nie warto oszczedzac na wlasnym kregoslupie.

    Najlepiej sie sprawdzaja fotele siatkowe. Moze byc siedzisko z materialu, a oparcie z siatki (cos w takim ksztalcie: http://www.centrumkrzesel.pl/przedmi...emno=0&type=92). Raczej nie skora/pseudoskora, bo grozi ci przypocenie sie do fotela w lecie. Koniecznie regulowane podlokietniki. I podporka ledzwiowa w oparciu.

    Jezeli to ma byc do uzytkowania okazjonalnego to kieruj sie wygladem i trwaloscia. W tym juz nie pomodge.

  3. #3

    Domyślnie

    jako informatyk przykuty naście godzin dziennie do kompa popieram yossarian-a
    kręgosłup nie odrasta o czym się boleśnie przekonałem
    ja przymierzam się właśnie do tych foteli futura których link zapodał
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    (fotel z drugiego odnośnika to wydatek ok 1500 zl...)
    a fotel z pierwszego to wydatek rzędu 2k-3k zł

    żaden z wyżej wymienionych nie wytrzyma ci dłużej niż pół roku przy intensywnym użytkowaniu (pierwszy rozpadnie się po miesiącu).
    Fotele z Ikei to jeden wielki badziew, w większości produkowany z gorszych kompozytów niż normalnie jakby producent pod swoim brandem sprzedawał. Osobiście mogę ci polecić ofertę dwóch firm: Profim i Ital System. Tam na bank znajdziesz coś co ci się będzie podobało. A to że profim jest drogi to ci się zwróci, chociażby dlatego że dostajesz 5 lat gwarancji.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    Fotele z Ikei to jeden wielki badziew...
    polemizowałbym, antrez ma od lat porządny fotel komputerowy z ikei i nachwalić się nie może
    spytaj go na priv-a jaki to był model
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mori Zobacz posta
    spytaj go na priv-a jaki to był model
    a po co mam się go pytać??

  7. #7

    Domyślnie

    Pracując du Pą przez większą część dnia mam taką sugestię zanim kupisz usiądź i posiedź. Dipuła powie Ci :to właśnie ten ,albo przeciwnie - no way!
    Od czterech lat szlifuję policzkami większymi chińczyka z JYSKA z 400 pln dlatego, że najlepiej się na nim siedziało. W dniu zakupu przytulałem się do siedzisk w cenie od 80 PLN do chyba 1000PLN i ten był najmilusiejszy. Starłem na rogach jakąś dermoszpankę którą jest pokryty, dzięki czemu krawcowa zarobiła parę groszy za uszycie lnianego pokrowca. Na gorące dni polecam - owczą skórę taką z Krupówek - nic ponad naturalne materiały - twoja jest tego warta.
    Podstawa to, żeby nie zjeżdżać z niego jak ze zjeżdżalni, chwalę sobie rówież wysokie oparcie podtrzymujące głowę właściwą w trakcie żmudnych operacji w Nx-ie. Fajna rzecz to podnóżek. A jak kręgosłup coś już nie teges, to jako alternatywa klęcznik - serio
    Zasiądź nim kupisz
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 06-11-2009 o 01:08 Powód: orto. ("podnużek")
    myślę co piszę

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yossarian Zobacz posta
    jezeli przed kompem siedzisz zawodowo to nie wahaj sie wydac 1,5 kawalka na fotel. Nie warto oszczedzac na wlasnym kregoslupie.
    No więc sprawa wygląda tak, że zawodowo siedzę przed kompem, ale nie mam wpływu na to na czym siedzę (o fotelach decyduje prezes a nie ja). Czyli jestem skazany na fotel jaki jest już w firmie, a nie jaki bym chciał. W pierwszym poście nie sprecyzowałem do czego mi ten fotel potrzebny - otóż do domu, gdzie przed monitorem siedzę czasami 1h czasami 3h, nie ma reguły.

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    a fotel z pierwszego to wydatek rzędu 2k-3k zł

    żaden z wyżej wymienionych nie wytrzyma ci dłużej niż pół roku przy intensywnym użytkowaniu (pierwszy rozpadnie się po miesiącu). Fotele z Ikei to jeden wielki badziew, w większości produkowany z gorszych kompozytów niż normalnie jakby producent pod swoim brandem sprzedawał. Osobiście mogę ci polecić ofertę dwóch firm: Profim i Ital System. Tam na bank znajdziesz coś co ci się będzie podobało. A to że profim jest drogi to ci się zwróci, chociażby dlatego że dostajesz 5 lat gwarancji.
    1) wiem, że fotel z pierwszego to ok 3k zl, więc nie podawałem tej ceny, bo po co ?
    2) powiedz mi czym dla ciebie jest intensywne użytkowanie? Jeździsz tymi fotelami miedzy pokojami, skaczesz po nich, non stop się kołyszesz? Bo ja po prostu siedzę i to przeważnie w jednej pozycji. Wiec ciężko mi sobie wyobrazić intensywne użytkowanie.
    3) gdybym miał 1500 lub więcej na fotel to nie zadawałbym tutaj tego pytania.
    4) wiem, że radzisz dobrze, ale z mojego poprzedniego postu wynika, ze nie zamierzam wydawać fortuny na fotel. Miedzy innymi dlatego, ze będzie to fotel do domu, w którym nie będę spędzał więcej niż 1-3 h/ dziennie.

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    Pracując du Pą przez większą część dnia mam taką sugestię zanim kupisz usiądź i posiedź. Dipuła powie Ci :to właśnie ten ,albo przeciwnie - no way!
    Od czterech lat szlifuję policzkami większymi chińczyka z JYSKA z 400 pln dlatego, że najlepiej się na nim siedziało. W dniu zakupu przytulałem się do siedzisk w cenie od 80 PLN do chyba 1000PLN i ten był najmilusiejszy. Starłem na rogach jakąś dermoszpankę którą jest pokryty, dzięki czemu krawcowa zarobiła parę groszy za uszycie lnianego pokrowca. Na gorące dni polecam - owczą skórę taką z Krupówek - nic ponad naturalne materiały - twoja jest tego warta.
    Podstawa to, żeby nie zjeżdżać z niego jak ze zjeżdżalni, chwalę sobie rówież wysokie oparcie podtrzymujące głowę właściwą w trakcie żmudnych operacji w Nx-ie. Fajna rzecz to podnóżek. A jak kręgosłup coś już nie teges, to jako alternatywa klęcznik - serio
    Zasiądź nim kupisz
    No wreszcie rada od praktyka, który ma, siedzi i może faktycznie ocenić zalety i wady posiadania chińczyka z jyska.
    Dziękuje !


    Teraz jeszcze jedna refleksja - myślicie, ze super fotel za 2k pln zastąpi wam basen i ruch ? W mojej firmie szef ma w głębokim poważaniu problem mojego niewygodnego fotela, na którym spędzam 8-10h/ dziennie, dlatego chodzę 3 razy w tygodniu na basen i mój kręgosłup jest w stanie w jakim był zanim zawodowo usiadłem przed kompem.

    Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś praktyczne porady to śmiało, może innym też pomogą w wyborze!

  9. #9

    Domyślnie

    Do mnie właśnie wczoraj przyszła Futura 3 z centrumkrzeseł.pl myślę że cena/jakość co najmniej bardzo dobra a też du++pą pracuję i na niejednym już siedziałem.
    Regulacja w każdym możliwym kierunku, włącznie z regulacją twardości siedziska, siatkowe oparcie, co dla mnie było również ważne to kauczukowe kółka dzięki czemu nie rysuje podłogi i jeździ bezszelestnie i to wszystko za 700zł. Na głowę bije wszelkie krzesła z ikei które próbowałem.

    Pozdrawiam

    s

  10. #10

    Domyślnie

    A ja właśnie zamówiłem Profim Raya na centrumkrzeseł. Kosztować mnie to będzie 725 zł. Niby sporo, ale z drugiej strony to połowa kwoty, jaką życzy sobie ikea za podobny produkt wykonany z niższej jakości materiałów. Mam pozytywny stosunek do ikei, ale akurat fotela w życiu bym tam nie kupił. Z tych, na których siedziałem, mogę jeszcze śmiało polecić serię Futura i wyższe (droższe :]) modele profimu.

    Teraz jeszcze jedna refleksja - myślicie, ze super fotel za 2k pln zastąpi wam basen i ruch ?
    Oczywiscie, że nie. Z tym że, o ile do ok. godziny można siedzieć przed kompem na bele czem, to w miarę przedłużania tego procederu kręgosłup zaczyna wyczyniać na niewygodnym krześle różne dziwne rzeczy i człowiek nagle odnajduje się np. w pozycji półleżącej, z podbródkiem na wysokości blatu Dlatego warto zapłacić nieco więcej za rzecz zaprojektowaną przez człowieka mającego co najmniej mgliste pojęcie o ergonomii.

Strona 1 z 65 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •