Close

Strona 63 z 63 PierwszyPierwszy ... 1353616263
Pokaż wyniki od 621 do 622 z 622

Domyślnie

Co do głównego tematu.

Dorzucam plusa do Marcusa, dobre krzesło w sumie fotel do PC w budżetowej kwocie 500-700zł, 10 lat gwarancji samo o sobie świadczy choć nie mam doświadczeń z Ikeą w tej kwestii. Swój model mam już 3 miesiące i jestem zadowolony. Potrafię siedzieć na nim wiele godzin dziennie i nie odczuwam dyskomfortu, wygodne siedzisko i wysokie oparcie gdzie pod lędźwie mamy usztywnienie a plecy opierają się o siatkę i głowa lezy na poduszce. Mam 190cm+ wzrostu i gdy dosuwam pupu do samego końca to mam nadal o co oprzeć głowę a to było dla mnie ważne gdyż od siedzenie na krzesłach z niskim oparciem boli mnie kark. Krzesło ogólnie wydaje się bardzo solidne, do minusów za to zaliczam oparcie pod ręce, twarda guma wbija mi się niemiłosiernie pod łokciami, niższa osoba może nie mieć takiego problemu.
    Nikon D5300, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, B+W filtr MRC Nano XS Pro KSM HTC-POL

Domyślnie

Witam,
    Jestem nowy, ale forum czytam od dłuższego czasu. Zarejestrowałem się, ponieważ niestety muszę podzielić się wrażeniami, z pewnego, dla mnie nieudanego zakupu.

W czerwcu za pośrednictwem sklepu Sistudio Meble Biurowe Sylwia Paszek z Katowic kupiłem fotel Veris 111SFL P51PU produkcji firmy Profim.
    Niestety po 16 dniach użytkowania pojawiły się duże luzy w siedzisku już po maksymalnym wychyleniu oparcia pleców. Określiłbym tę wadę jako "bujanie się" fotela.
    W tym modelu jest odchylane oparcie za pomocą nacisku plecami osoby siedzącej. Ale jeśli plecy oprę maksymalnie o oparcie to powinno wychylić o tyle ile może i koniec, w moim fotelu następuje jeszcze wychylanie się siedziska z jakimiś dziwnymi odgłosami chrobotania itp. o kilka stopni. Pozycja siedziska powinna być jedna po jej ustaleniu, a tego tutaj nie ma.
    Towar był reklamowany, ale uznano, że wystarczy wymienić amortyzator co oczywiście nie pomogło, winny prawdopodobnie jest mechanizm SFL, ale tego firma Profim wymienić nie chce, twierdząc, że wymiana nie pomoże i takie zachowanie fotela jest od nowości (tyle usłyszałem od serwisanta, który był u mnie na wizycie naprawiać fotel). Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, pewnie jakiejś zapadki, która nie spełnia swojej funkcji.
    Akurat wiem jakie było działanie i co było a czego nie było w pierwszym i kolejnych dniach, ale serwisant firmy Profim (wizyta u mnie w domu - 1 reklamacja) oraz Dział Zapewnienia Jakości i Dział Technologiczny (fotel był w siedzibie firmy w celu sprawdzenia - 2 reklamacja) tejże firmy uznali, że mam przewidzenia.
    Reklamacja nie została uznana, więc odradzam zakup takowego z tej firmy jak i innych, bo jak można poszukać w necie są problemy z tą firmą. W opiniach widać, że nie tylko ja mam problemy z produktami w/w firmy. Nie wiem, ale zdaje się czas przyszedł na Rzecznika Praw Konsumenta, bo inaczej już się tego nie da załatwić. Ale jeszcze mam trochę czasu.

Strona 63 z 63 PierwszyPierwszy ... 1353616263

Uprawnienia umieszczania postów