Close

Strona 4 z 65 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 642
  1. #31

    Domyślnie

    wątek futury juz opisywany w dziale komputery. Sam posiadam future i narazie bardzo sobie chwalehttp://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=120480

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erde Zobacz posta
    jaką kwotę przewidujesz na taki fotel?
    Najchętniej jak najniższą za jak najwyższą jakość i funkcjonalność

    Ergohuman - mogę nabyć za 1829 zł i to jest max.
    Futura 10 - 1295 zł
    MarcinWilk

  3. #33

    Domyślnie

    Korzystam codziennie z modelu Ergomax Ergohuman. Jest to najwygodniejszy fotel na jakim siedziałem. praktycznie cały dzień spędzam siedząc na nim i po kilkunastu godzinach nic mnie nie boli jak było w przypadku innych krzeseł. Jest to jeden z moich najlepszych zakupów w ubiegłym roku.
    Jeżeli go kupisz na pewno będziesz zadowolony.
    “If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.”
    Edsger Dijkstra

  4. #34

    Domyślnie

    ostatnio miałem styczność z firmą http://www.kinnarps.com/pl/pl/Produc...s/Desk-chairs/
    tam ceny oscylują od 1200zł netto w górę a fotele robione są praktycznie pod danego klienta.

  5. #35

    Domyślnie

    ... a nie macie czegoś do 500zł ?
    Też muszę kupić fotel ale na taki za 1200zł mnie nie stać
    opis w fazie przygotowań ...

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sumerian_pl Zobacz posta
    Korzystam codziennie z modelu Ergomax Ergohuman. Jest to najwygodniejszy fotel na jakim siedziałem. praktycznie cały dzień spędzam siedząc na nim i po kilkunastu godzinach nic mnie nie boli jak było w przypadku innych krzeseł. Jest to jeden z moich najlepszych zakupów w ubiegłym roku.
    Jeżeli go kupisz na pewno będziesz zadowolony.
    Mocno chodzi mi po głowie Ergomax Ergohuman, ale próbuję wyszukać nieco tańszej alternatywy np. Grospol Futura 9 http://www.grospol.com.pl/szczegoly/16 , który też ma siateczkowe siedzisko oraz dodatkowo: regulację kąta nachylenia siedziska względem podłoża i regulację kąta położenia nakładek podłokietników w zakresie +/-15 stopni, czego chyba brak w Ergomax Ergohuman.

    No właśnie - jak sprawuje się siateczka na siedzisku ? bo jeszcze takiego rozwiązania nie testowałem i mam pewne wątpliwości...
    MarcinWilk

  7. #37

    Domyślnie

    Mi nigdy to nie sprawiło problemu, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Najlepiej jednak usiąść i samemu przetestować, bo tylko wtedy masz szansę sprawdzić, czy będzie wygodne. Ja usiadłem raz na tym krześle i po dniu rozważań zamówiłem takie same
    “If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.”
    Edsger Dijkstra

  8. #38

    Domyślnie

    Ufff... zasięgnąłem nieco języka, poczytałem tu i tam i wybór padł na Ergomax Ergohuman.
    Sam ciekaw jestem jak się będzie sprawował.


    Gdyby, ktoś staną przed takim dylematem jak ja, dla ułatwienia wyboru, garść informacji:

    Części użytkowe fotela Ergomax Ergohuman – siedzisko, oparcie i zagłówek - zostały wykonane z zapewniającej odpowiednią cyrkulację powietrza elastycznej siateczki DuPont (płaska siatka odlewana), która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała (siateczka przeszła 100 tys. cykli prób nacisku na nią, wiec nic złego nie powinno się z nią stać). W newralgicznym miejscu - łączenia siedziska z ramą (okolice ud) zastosowana jest specjalna gąbka, która amortyzuje i niweluje ucisk ud na ramę. Podłokietniki wykonane są z gąbki poliuretanowej.
    Standardem ergonomicznych foteli Ergomax Ergohuman, (podobnie jak i Futury 9 lub 10) są kółka kauczukowe, które przystosowane się do powierzchni twardych.

    To co wyróżnia fotel Ergomax Ergohuman to fakt, że oparcie podzielone jest na 2 części : górną, oraz dolną, która bezpośrednio chroni i zabezpiecza odcinek lędźwiowy kręgosłupa. "Wymusza" on ergonomiczną postawę siedzącą, gdyż idealnie dopasowuje się do pleców, nie pozostawiając przerwy między kręgosłupem a oparciem. Fotelik posiada wszelkie regulacje. Ponadto, to co wyróżnia fotel od np. Futury 9 lub 10, to fakt iż Ergomax Ergohuman jest produktem polskim, natomiast Futura jest (ponoć) chińskim produktem, gdzie wszystkie wykończenia są plastikowe, a plastik (ponoć) gorszej jakości. Siatka w Futurach jest plecionkowa i przechodzi tylko 25 tyś cykli (Ergomax Ergohuman siateczka DuPont - 100 tys. cykli prób) i niestety wg. opinii internautów w Futurze 9 uwiera w uda przy połączeniu z plastikową ramą (inne wyprofilowanie i brak specjalnej gąbki). Mechanizm jest dość dobry, ale awaryjny (kiedyś stosowany był w Ergomax Cube, ale wycofano się z tego rozwiązania).
    Futura 9 lub 10 posiada regulację kąta nachylenia siedziska czego brak w Ergohuman, dopiero droższe modele Ergohuman Plus i Nefil takie posiadają.
    Futura 9 to model o siedzisku siateczkowym, a Futura 10 posiada siedzisko tapicerowane tkaniną, przepuszczającą powietrze. Dodatkowo ciekawostką zastosowaną w modelu Futura 10 jest regulacja twardości siedziska i jej rozłożenia na powierzchni siedziska. Funkcja ta pozwala odpowiednio dopasować właściwości siedziska do budowy i wagi użytkownika. Ta unikalna cecha modelu Futura 10 umożliwia inne ustawienie siedziska dla kobiety inne zaś dla mężczyzny. Futura jest mniejszym fotelem od Ergomax Ergohuman. Zarówno dystrybutorzy jak i producent polecają model Futura 10 (siedzisko tapicerowane tkaniną).
    Firma Grospol daje 2 lata gwarancji na fotel, natomiast Ergomax objęty jest 5 letnią gwarancją, przy dopłacie istnieje również możliwość wykupienia 10 letniej gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez mswilk ; 28-04-2010 o 17:16
    MarcinWilk

  9. #39

    Domyślnie

    Ja pierdziele, te zdjęcia zedrą z człowieka ostatniego grosza... chyba znowu powrócę do zbierania puszek przepraszam za ot

    ps. fotel wypaśny z wyglądu, oby sie sprawdził.
    Ostatnio edytowane przez cyrusvirus ; 28-04-2010 o 17:13
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  10. #40

    Domyślnie

    Współczesne fotele są często tak bardzo dopasowane do użytkownika, że niestety nie mogę znaleźć idealnego dla siebie. Najbardziej interesuje mnie wygodne oparcie i dobre podparcie odcinka lędźwiowego, ale reszta cech droższych foteli bardziej przeszkadza niż pomaga. Często a czasami przez większość czasu spędzanego przed komputerem siedzę w siadzie skrzyżnym i wtedy wyprofilowane siedzisko i podłokietniki są nie dla mnie. Do tego w większości pokoi mam miękki dywan po którym większość foteli nie chce jeździć za żadne skarby. Moim problemem jest to, że konstruktorzy założyli, że wszyscy siedzą jak normalnych ludzi w biurze przystało
    Pozdrawiam
    Janusz

Strona 4 z 65 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •