Close

Strona 95 z 101 PierwszyPierwszy ... 45859394959697 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 1007
  1. #941

    Domyślnie D610 brudna matryca

    Witam, 3 miesiące temu zakupiłem nowego D610 po miesiącu użytkowania tylko w domu w czystych warunkach przy fotografii produktowej zauważyłem, że matryca jest bardzo brudna. Wysłałem aparat na serwis napisali, że jest to naturalne ale w związku z tym, że aparat jest nowy nie policzą za czyszczenie. Od powrotu urządzenia jak założyłem obiektyw nie był zdejmowany i po 2 miesiącach, (dokładnie wczoraj) zauważyłem, że ponownie jest zanieczyszczona, przedmuchiwanie gruszką nic nie pomogło. Chciałbym się zapytać co mogę dalej zrobić w tej kwestii, bo mam też starego Soniaka z 2007r. którego nigdy nie czyściłem a obiektywy zmieniałem nawet w terenie i do dziś jest czyściutka. Obawiam się, że jak znów wyśle to MOŻE wyczyszczą i nie policzą, ale czy to ma tak być, że będę wysyłał co miesiąc a oni będą wmawiać mi, że to normalne, aż w końcu skończy się na tym, że będę co miesiąc wysyłał aparat na czyszczenie?

  2. #942

    Domyślnie

    To jeszcze zależy od tego jaki to obiektyw. Jeśli zmienia długość przy zoomowaniu, to działa jak pompka i może zasysać kurz.
    A dla celów "dowodowych" zbieraj klatki z kurzem i zaraz po czyszczeniu. Na podstawie licznika można policzyć jak szybko problem powraca. Wtedy łatwiej składać reklamacje.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #943

    Domyślnie

    Hej !
    Powiem Wam że serwis Nikona zaskoczył mnie niesamowicie!
    Miałem D750 na akcji serwisowej, wysłałem go do Warszawki a oni jak wiadomo do Czech. Aparat ma 170k przebiegu wiec syfu w nim trochę się nazbierało, gum praktycznie nie było.
    Dziś kurier dostarczył mi aparat (zeszło im około 15 dni). O dziwo wymienili wszystkie gumy, migawkę wyczyścili wizjer i całą komorę, zaktualizowali system i nie zapłaciłem ani grosza. Dodam że aparat nie był na gwarancji.
    Jakim cudem nic nie zapłaciłem? Czyżby się ktoś pomylił? Czy może zrobili prezent na gwiazdkę ;D

  4. #944
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak działa akcja serwisowa, dodatkowo masz jeszcze kalibracje af do wzorca, nasi partacze z warszawy też tak robili jak mieli humor ale już nie pokusili się raczej o czyszczenie wizjera czy wymianę z gum coś więcej niż ta pod kciukiem.

  5. #945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak działa akcja serwisowa, dodatkowo masz jeszcze kalibracje af do wzorca, nasi partacze z warszawy też tak robili jak mieli humor ale już nie pokusili się raczej o czyszczenie wizjera czy wymianę z gum coś więcej niż ta pod kciukiem.
    Ale przecież na chłopski rozum powinni za to kasować pieniądze, bo gwarancja obejmuję migawkę a nie gumy itd.

  6. #946
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale śrubki są pod gumami.

  7. #947

    Domyślnie

    U mnie z d750 to zadziałało to dokładnie tak samo (akcja serwisowa), tylko zapomnieli skalibrować AF albo skalibrowali źle, więc wysłałem drugi raz. Za drugim razem skalibrowali porządnie (w ramach gwarancji za pierwszą kalibrację) i też nie zapłaciłem ani grosza.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #948

    Domyślnie

    Ty się dziwisz że robią to przyzwoicie, ą inni byliby zdziwieni gdyby nie zrobili. Popatrz na to z innej strony, to nie jest gwarancja tylko usunięcie usterki konstrukcyjnej tego wyrobu. Nikon się d oficjalnie do tej usterki przyznał i ponosi wszystkie koszty związane z jej naprawą. Żeby usterkę usunąć trzeba rozebrać całe body i niewykluczone że przynajmniej niektóre gumy też trzeba zdjąć do naprawy. Jeżeli przyzwoity serwis robi taką naprawę, to nie odeśle zabrudzonego body z odchodzącymi gumami do klienta (gumy Nikona to oddzielny temat i serwis w Warszawie też niekiedy je chyba wymieniał gratis). Piszę przyzwoity serwis, bo różne "buraczane" serwisy tego nie robią, ale myślę, że jeżeli wyślesz do tego firmowego serwisu coś na naprawę odpłatną, to rachunki się wyrównają.

  9. #949

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ty się dziwisz że robią to przyzwoicie, ą inni byliby zdziwieni gdyby nie zrobili. Popatrz na to z innej strony, to nie jest gwarancja tylko usunięcie usterki konstrukcyjnej tego wyrobu. Nikon się d oficjalnie do tej usterki przyznał i ponosi wszystkie koszty związane z jej naprawą. Żeby usterkę usunąć trzeba rozebrać całe body i niewykluczone że przynajmniej niektóre gumy też trzeba zdjąć do naprawy. Jeżeli przyzwoity serwis robi taką naprawę, to nie odeśle zabrudzonego body z odchodzącymi gumami do klienta (gumy Nikona to oddzielny temat i serwis w Warszawie też niekiedy je chyba wymieniał gratis). Piszę przyzwoity serwis, bo różne "buraczane" serwisy tego nie robią, ale myślę, że jeżeli wyślesz do tego firmowego serwisu coś na naprawę odpłatną, to rachunki się wyrównają.
    U mnie się wyrównały w przypadku N14-24... I to z nawiązką.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #950

    Domyślnie

    Ile kosztowała Was kalibracja AF w poszczególnych body? Mi na infolinii odnośnie Nikona DF powiedzieli, że 120-140zł. Ok, wysyłam aparat do Wawy, a ten trafia do Pragi, bo rzekomo tam szybciej. Jednak w Pradze oprócz kalibracji AF, którą chciałem chcą mi wymienić gumy i stopkę lampy, bo minimalnie gdzieś tam zagięta jest. Dostaje wycenę na 860zł... Piszę, że chce samą kalibracje AF do wzorca i założenie gumowej osłony na wizjer, bo gdzieś ją zgubiłem. Dostaje nowy kosztorys na kwotę 260zł już wraz z wysyłką... Gumowej osłony na wizjer nie założą, bo "to nie jest część serwisowa" To do jasnej ciasnej, gdzie mam to ogarnąć jak nie w oficjalnym serwisie? Tak, można samemu oczywiście zakupić i się z tym pobawić, no ale jednak jak już słałem aparat do oficjalnego serwisu to wierzyłem, że to nie będzie dla nich żaden problem. Jednak wracając do meritum, cena za kalibracje wydaje mi się bardzo wygórowana i podejrzewam, że chcą jak najwięcej przyciąć w związku z tym, że nie zgodziłem się na pozostałe "naprawy". Dzwoniłem jeszcze raz na ich infolinie i nagle okazało się, że kalibracja w tym modelu to już 150-200zł, choć w sumie dalej by się to nie pokrywało. Może mówią ceny netto ? Zaakceptowałem już ten kosztorys, bo z wysyłkami i kosztem diagnozy i tak by wyszło podobnie jak w niezależnym serwisie, w którym wycenili kalibracje na 190zł. Ogólnie czuje się jednak zniesmaczony tą sytuacją.
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

Strona 95 z 101 PierwszyPierwszy ... 45859394959697 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •