Close

Strona 84 z 101 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1007
  1. #831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sMonika Zobacz posta
    Ale wątpię, więc mam pytanie gdzie można to zrobić najlepiej w Polsce?
    O gwarancji w tym wypadku zapomnij. Zwróć się do kolegi TOP67 lub Studio5s.
    Na ebay zamiennik kosztuje około 300 zł, więc nie sądzę by taka wymiana zrujnowała Cię finansowo.
    PS Założyłem, że chodzi o główny wyświetlacz.

  2. #832

    Domyślnie moje doświadczenie z serwisem nikona

    Witam
    Chciałem się podzielić moim doświadczeniem z serwisem nikona i nie jest ono dobre. Oddałem do serwisu obiektyw nikkora 35 1.8 gdyż miałem problem z ustawieniem ostrości. Body nikona d5200 kupione razem z obiektywem 3 września 2015 roku. Byłem przekonany, że gwarancja na obiektyw tak samo jak na body jest 2-letnia. Serwis stwierdził, że d5200 oczywiście ma 2-letnią gwarancję ale na obiektyw jest już tylko roczna gwarancja światowa i usługa będzie płatna. Dodam, że sprzęt kupiony w polskim sklepie w Łodzi. Obiektyw zrobił może raptem ze 2000 tys zdjęć, nie ma nawet 1.5 roku. Pan w serwisie stwierdził, że do wymiany jest silnik AF, doliczył koszty robocizny, kalibracji i koszt usługi wyliczył na 402zł. Skontaktowałem się ze sklepem. sprzedawca stwierdził, że na obiektyw powinna być również gwarancja 2-letnia. Niestety serwis nie chce jej uznać. Po dłuższych pertraktacjach z serwisem i ze sklepem Pan sprzedawca polecił zabrać sprzęt z serwisu i wysłać go do sklepu. Oni już się tym zajmą. Powiem wam, że jestem zdegustowany takim traktowaniem klienta przez nikona. To jakaś masakra jest

  3. #833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rurka Zobacz posta
    Witam
    Chciałem się podzielić moim doświadczeniem z serwisem nikona i nie jest ono dobre. Oddałem do serwisu obiektyw nikkora 35 1.8 gdyż miałem problem z ustawieniem ostrości. Body nikona d5200 kupione razem z obiektywem 3 września 2015 roku. Byłem przekonany, że gwarancja na obiektyw tak samo jak na body jest 2-letnia. Serwis stwierdził, że d5200 oczywiście ma 2-letnią gwarancję ale na obiektyw jest już tylko roczna gwarancja światowa i usługa będzie płatna. Dodam, że sprzęt kupiony w polskim sklepie w Łodzi. Obiektyw zrobił może raptem ze 2000 tys zdjęć, nie ma nawet 1.5 roku. Pan w serwisie stwierdził, że do wymiany jest silnik AF, doliczył koszty robocizny, kalibracji i koszt usługi wyliczył na 402zł. Skontaktowałem się ze sklepem. sprzedawca stwierdził, że na obiektyw powinna być również gwarancja 2-letnia. Niestety serwis nie chce jej uznać. Po dłuższych pertraktacjach z serwisem i ze sklepem Pan sprzedawca polecił zabrać sprzęt z serwisu i wysłać go do sklepu. Oni już się tym zajmą. Powiem wam, że jestem zdegustowany takim traktowaniem klienta przez nikona. To jakaś masakra jest
    A jak pisze gwarancja na obiektyw ? Nikon wyraźnie zaznacza na jaki okres daje gwarancję producenta. Wiem, że na niektóre produkty dawał również rok (cały czas piszemy o gw. producenta). Jak mija rok gw. producenta to odsyłamy towar do sklepu w ramach rękojmi (sklep jest odpowiedzialny za sprzęt przez 2 lata). Kiedyś były naklejki na pudłach Nikona 1 gw. + 1 rok ochrony, a teraz są naklejki 2 lata gwarancji na pudłach i karcie gwarancyjnej. Jeżeli nigdzie nie masz takich naklejek to w karcie gw. jest wszystko napisane.

  4. #834

    Domyślnie

    Są dwie karty. Na jednej napisany jest nikon d5200, jego numer, data zakupu pieczątka sklepu i naklejka 2 lata gwarancji. I jest druga karta gwarancyjna, na której jest numer, nazwa czyli af-s dx 35 1.8, data sprzedaży, dystrybutor: Nikon Europe no i pieczątka sklepu. I tej gwarancji już nikon nie akceptuje jako 2 letniej-może dlatego, że nie ma naklejki. Ale facet w sklepie twierdzi, że na obiektyw też jest 2 lata

  5. #835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rurka Zobacz posta
    Są dwie karty. Na jednej napisany jest nikon d5200, jego numer, data zakupu pieczątka sklepu i naklejka 2 lata gwarancji. I jest druga karta gwarancyjna, na której jest numer, nazwa czyli af-s dx 35 1.8, data sprzedaży, dystrybutor: Nikon Europe no i pieczątka sklepu. I tej gwarancji już nikon nie akceptuje jako 2 letniej-może dlatego, że nie ma naklejki. Ale facet w sklepie twierdzi, że na obiektyw też jest 2 lata
    Facet w sklepie se może twierdzić, jak nie ma naklejek 2 lata i w gw. nie ma słowa o dwuletniej gw. producenta to facet wie, że musi się zająć tym sprzętem i szkło wchodzi pod jego opiekę jako sklepu. A wiesz jak to ze sprzedawcami najpierw klient ma próbować a może akurat się uda.

  6. #836

    Domyślnie

    Ale ja najpierw wysyłałem aparat bezpośrednio do serwisu nikona. Jak wyszło, że gwarancja jest roczna na obiektyw to skontaktowałem się ze sklepem. Sprzedawca nie robił żadnych problemów tylko kazał zabrać obiektyw i wysłać do sklepu więc z tym to nie było problemu. Dziwne jest to, że we wszystkich sklepach jak sobie sprawdzam w necie gwarancja na obiektywy jest 2 letnia a później wychodzą takie kwiatki. To tylko w naszym kraju może tak być bo nie sądzę by gdzieś indziej były takie problemy, Niemcy czy Amerykanie na bank się tak nie użerają z serwisami. Druga sprawa to jakość wykonania sprzętu. Nie ma nawet 1.5 roku, wykonane nim ze 2 tys zdjęć a do wymiany jest silnik AF. No to o czym to świadczy....brak słów

  7. #837

    Domyślnie

    Jest duże prawdopodobieństwo, że kupiłeś obiektyw z dystrybucji w innym kraju europejskim, sprzedawca sprzedał go poza siecią Nikon Polska. Problemy wynikają z tego, że sprzedawca o tym fakcie Cię nie poinformował/nie dopytałeś. Więc Nikon Polska ma prawo nie respektować przedłużonej gwarancji. Formalnie nie masz się o co czego przyczepiać do Nikona.

  8. #838

    Domyślnie

    Dlatego się nie przyczepiam tylko wyślę obiektyw do sklepu. Niesmak niestety pozostaje. A mam pytanie czy jest ktoś na forum kto orientuje się w cenach usług naprawy. U mnie nikon za wymianę silnika AF, kalibrację i robociznę policzył sobie za 35-tkę 402zł. Jak dla mnie to bardzo dużo zwłaszcza,że obiektyw jest nowy i zrobił mało zdjęć. Za ponad 600zł można sobie na allegro używkę 35-tki kupić więc 402zł to droga usługa

  9. #839

    Domyślnie

    Na pudełku od obiektywu powinna być nalepka informująca o 2 latach gwarancji. Powinny być też dwie karty gwarancyjne. Nikon Polska i samokopiująca Nikon EU.

    A co do ceny naprawy, to większość z tego stanowi usługa. Masz to zapewne w kalkulacji. Spokojnie możesz przyjąć połowę stawki + koszt silnika. Tu też można oszczędzić kupując sam silnik, a nie cały zespół.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    O gwarancji w tym wypadku zapomnij. Zwróć się do kolegi TOP67 lub Studio5s.
    Na ebay zamiennik kosztuje około 300 zł, więc nie sądzę by taka wymiana zrujnowała Cię finansowo.
    PS Założyłem, że chodzi o główny wyświetlacz.
    Dzięki za info.

    Dla informacji może się komuś przyda. Koszt wymiany LCD (w Czechach) to ok 700 zł, aparat wysłałam w sobotę dzisiaj dostałam wycenę.

    Btw. Uwagi o tym, czy coś mnie zrujnuje finansowo czy nie, nie są chyba najbardziej potrzebne . Fakt, mam aparat, który nie kosztuje 1000 zł, sama sobie na niego zarobiłam, ale moja sytuacja mogła się zmienić i by może nawet te 300 zł mogłoby być dużym kosztem .

Strona 84 z 101 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •