Close

Strona 52 z 101 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1007
  1. #511
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Ja dzisiaj też zauważyłem w 24-70 2.8 problem ciężko obracającego się pierścienia ogniskowej.Obiektyw zaczął chrobotać po trzech tygodniach od nowości.Zrobiłem około 1000 zdjęć.Obiektyw już zapakowałem,jutro będę wysyłał do NP.Przeraża mnie czas oczekiwania za naprawą.Mam pytanie czy gwarancję(mam tylko europejską,oczywiście podbitą i z paragonem)dać oryginalną czy ksero?. Odnośnie wysyłki DHL,czy jest za darmo a jeśli tak to wystarczy podać adres NP,czy jeszcze coś będzie potrzebował ?
    Może byc ksero, naprawa tego pierścienia to 4 tyg co do dnia .

  2. #512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Mam pytanie czy gwarancję(mam tylko europejską,oczywiście podbitą i z paragonem)dać oryginalną czy ksero?. Odnośnie wysyłki DHL,czy jest za darmo a jeśli tak to wystarczy podać adres NP,czy jeszcze coś będzie potrzebował ?
    Gwarancja musi być oryginał, dowód zakupu kserokopia, wysyłka DHL na koszt serwisu, czasami kurier żąda numeru płatnika, czyli serwisu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #513

    Domyślnie

    Dziękuję,cztery tygodnie szok.Obiektyw zapakowany,gwarancja oryginał ksero paragonu.Wypełniony formularz zgłoszeniowy.Kuriera DHL zamówiłem przez internet.

  4. #514

    Domyślnie

    Ja oddałem swojego D600 na problem z brudząca się matrycą i odebrałem aparat z wyczyszczoną matrycą, podobno już nie brudzą się i.... niedziałającym AF. Kyrie eleison. Oddałem dzisiaj na reklamację usługi, mam nadzieję, że nie będę czekał nie wiadomo ile aż podłączą moduł AFu.

  5. #515

    Domyślnie

    Kurier DHL zabrał paczkę,o nic się nie pytał.
    Zobaczymy jaki będzie odzew od NP,szkoda że tak szybko obiektyw za parę tysięcy się popsuł.

  6. #516

    Domyślnie Serwis Nikon Polska olewczy stosunek do klienta..

    Miałem przyjemność odbyć kolejną miła rozmowę z Panią Małgorzatą Klemik.. Jeśli nie przekręcam nazwiska. W pierwszej miło mnie poinformowała, że częste dzwonienie i dowiadywanie się o stan naprawy (*aparat wysłany ze szkłami 24.10) może nie przyspieszyć realizacji.. Body na gwarancji 2letniej. Z problemem AF.. mimo późniejszej produkcji. Na początku fotografowałem jedynie motocykle w ruchu więc nie zważałem na nie trafione klatki. Używając pożyczonego 70-200.
    Zakupiłem 24-70 2.8 drogie szkło systemowe. Aparat walił jak ślepy po drzewach zamiast w modelkę.. Kupilem je tylko dlatego ze Sigma w salonie tez miala problemy.. kazda sztuka.. Juz wiem dlaczego...Body.. Podczas sesji na schodach podrapałem obudowe. Ok bywa.. Jak się człowieka czołga z aparatem Serwis wycenił czyszczenie matrycy napisał regulacja AF poza standardem.. Pani nie wie co to znaczy bo serwis dopiero będzie naprawiał i nie wie kiedy... to zrobią.. Za to wie, że body było uderzone i na pewno AF od tego nie działa. Po pytaniu czy jest serwisantem i czy widziała sprzęt, stwierdziła że nie. No ale wie już jaka jest przyczyzna awarii.. Szkło skalibrowali bo nie trzymało wzorca fabrycznego.. nie bardzo rozumiem za co płace 6000zł.. Może niech obiektywy sprzedają przez serwis.. Generalnie strasznie nonszalanckie podejście zarówno w formie jak i tonie rozmowy.. Graniczące z drwiną z klienta. Mam legitymację prasową i sprzęt jest mi niezbędny do pracy.. Może Nikon PL nie rozumie, że D7000 często się używa do zdjęć z zoomem ..Ale ich zapewnienia o współpracy z klientem są nieodczuwalne. Statusu naprawy obiektywu nie aktualizowali nawet. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie.. Serwis nie odpisuje również na zapytanie emailem o termin naprawy i co znaczy zapis regulacja AF poza standardem..

    Mam całą masę nieostrych zdjęć w zasadzie od początku historii aparatu dla mnie to wada fabryczna, którą jako zielony fotograf zauważyłem dopiero po zakupie kolejnego szkła.. i rozpoczęciu fotografii portretowej . Proszę poradźcie jak najlepiej zadbać o swój interes w tej sytuacji.

    Pozostaje mi przytoczyć opinię kolegi którego aparat Nikona na gwarancji zaczął mu robić 3/4 zdjęcia w czerni.. Serwis stwierdził, że aparat jest OK.. Po jego interwencji naprawili... Łapy opadają..
    Ostatnio edytowane przez ZieloneW ; 04-11-2013 o 17:32

  7. #517

    Domyślnie

    Jakieś 2 lata temu miałem taką sytuacje, że 2 razy wysyłałem aparat do serwisu Nikona żeby mi wyregulowali AF i za każdym razem gdy wrócił dalej było źle.
    W końcu pojechałem osobiście z ręcznie robioną tablicą do testu AF i ustawiali mi go przy mnie, co chwile oddając mi aparat żebym sobie sprawdził i powiedział ile jeszcze trzeba poprawić.

    Według nich regulacja była niepoprawna, a ja do tej pory jestem zadowolony.

    Widocznie do tej pory nie nauczyli się robić tego tak jak trzeba.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  8. #518

    Domyślnie

    Ja słyszałem parę razy, że ludzie wysyłają do Niemiec do serwisu.. powoli zaczynam widzieć, że to nie anegdotki.. bez pokrycia.

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZieloneW Zobacz posta
    Proszę poradźcie jak najlepiej zadbać o swój interes w tej sytuacji.
    Jesli masz na gwarancji to wyslac do serwisu. Ale nie do Wawy. Czechy, UK, Niemcy itp.
    Niestety za przesylke trzeba zaplacic.

  10. #520

    Domyślnie

    D7000 oddalem z brudna matrycą po 3 tyg od zakupu. czyszczenie na gwarancji 104 zl. kupione w Fj. Brawa dla nikon za podejscie do klienta w ramach gwarancji. Żenada!

Strona 52 z 101 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •