Close

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 222

Wątek: Wizyta w NP

  1. #21

    Domyślnie

    Niech Nikon dalej stosuje taktykę: "mamy świadomość i podejmiemy (kiedyś) stosowne działania", a wyniki sprzedaży pod koniec roku niemiło ich zaskoczą.
    Przeciez tak naprawde nikomu na tym nie zalezy. Naglosniony zostal konkretny problem. Problem serwisu. Nikony nie staly sie przez to lepsze czy gorsze. To wciaz ta sama marka.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Przeciez tak naprawde nikomu na tym nie zalezy. Naglosniony zostal konkretny problem. Problem serwisu. Nikony nie staly sie przez to lepsze czy gorsze. To wciaz ta sama marka.
    Nagłośniony został problem, którym moim zdaniem należy szybko się zająć, dla obopólnej korzyści.

    Czytelnicy tego forum doskonale wiedzą, że sprzęt Nikona nie zmienił się w ciągu ostatniego tygodnia czy dwóch, ale człowiek wchodzący dopiero w świat lustrzanek pomyśli sobie: Nikon? Ten, na którego serwis tak narzekają? To już lepiej wezmę Sony, przynajmniej będę spał spokojnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Nikon? Ten, na którego serwis tak narzekają? To już lepiej wezmę Sony, przynajmniej będę spał spokojnie.
    Ale po co tracic na jakosci

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Ale po co tracic na jakosci
    Na cale szczescie nie trzeba z niej rezygnowac i mozna kupowac albo przede wszystkim serwisowac poza Polska

    Przynajmniej dopoki jakosc serwisu nie bedzie na zadowalajacym poziomie.

    Wilk syty (nie mylic z Tadziem) i owca cala

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    Żarty żartami, ale dla konsumentów kupujących pierwszy i jedyny tak naprawdę model entry-level stanowi to argument. Oni nie myślą na zasadzie, który system najlepszy, jakie szkła. Mówię z własnego doświadczenia - w ogóle nie biorą pod uwagę wypowiedzi o zaletach, tylko: widziałem reklamę w TV, pan sprzedawca powiedział to i owo. Niestety dla firmy Nikon ten argument może być wykorzystany w jakiś sposób przez konkurencję.

    Znajomy nie kupił TV plazmowego - dlaczego, bo sąsiad mu powiedział, że ciężki i jak się zepsuje po gwarancji to będzie z tym jechał sam do serwisu (na nic zdała się moja opinia). Ludzie naprawdę na to patrzą.
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drogis Zobacz posta
    Czytelnicy tego forum doskonale wiedzą, że sprzęt Nikona nie zmienił się w ciągu ostatniego tygodnia czy dwóch, ale człowiek wchodzący dopiero w świat lustrzanek pomyśli sobie: Nikon? Ten, na którego serwis tak narzekają? To już lepiej wezmę Sony, przynajmniej będę spał spokojnie.
    Tylko to już nie nasz problem, ale Nikona. Nam obecnie zależy na poprawie pracy serwisu, a nie wizerunku marki w oczach potencjalnych nabywców. Drastyczny spadek przychodów (nie oszukujmy się - coś takiego nie nastąpi, a jeśli już to analitycy powiążą to z ogólnoświatowym kryzysem) akurat byłby nam na rękę, bo może szybciej opracowali by plan naprawczy.
    Ostatnio edytowane przez everyman ; 03-11-2009 o 01:26

  7. #27

    Domyślnie

    To jasne ze ludzie sie sugeruja opiniami. Sam z tego korzystam. Nie mozemy jednak popadac w paranoje. Serwis w koncu na jakosc obrazka ma maly wplyw Ufam ze sprawy pojda w dobrym kierunku. Ba, jestem tego pewien.

    Na marginesie. Spadek sprzedazy to strzal w noge ale nie tylko dla korporacji. To rowniez problem dla nas, bo w koncu my sie tam zapatrujemy. Mniej srodkow, mniej wydatkow. Jedno jest pewne, ta rownowaga musi sie zachowac. W temacie, jestem pewien ze serwis tez to rozumie. Teraz pewnie jeszcze dobitniej.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Nie mam takiej informacji i lezy ona po stronie NP. Jak juz napisalem, nie moge wypowiadac sie za NP w jakikolwiek sposob. Jak podkreslalem, jest to w tej chwili priorytet.
    I to jest najwieksza bolączka Nikon Polska... Brak terminów...

    Ja bym chciał żeby oni w tym całym serwisie ustalili jakieś terminy... By człowiek miał świadomość na ile oddaje sprzet... Natomiast odsyłanie co tydzień człowiek z tekstem "będzie w przyszłym tygodniu, zadzownimy" to troche przegięcie... rozumiem raz... dwa... ale trzy [jednego tygodnie nie dałem rady zajrzeć]? Serwis nie ma problemu z brakiem terminowości tylko totalnym brakiem jakichkolwiek terminów do których by się dostosowywali.

    Ja przyznam że mnie boli nie tyle to czekanie... ale to że w ostatnie dni straciłem zaufanie do firmy Nikon... Boje się inwestować w sprzęt który w razie awarii poleci na miesiąc lub dwa na Postępu i uwali mnie w robocie. Nie tsac mnie i nie odczuwam potrzeby by pakować kasy w sprzęt uważany przez NP za PRO... a nawet jakby to i tak na NPS sie nie łapie z moją działalnością.

    Przypomina mi to wszystko sprawe Wrocławskiej firmy Orika która była autoryzowanym gwarancyjnym serwisem formy Asus. Tam były podobne cyrki i podobne akcje uzytkowników. Zakończyło sie to zmianą serwisu na Scientific i jeszcze jakiś.

    Niewiem co tak naprawde NP może zrobić... Problemem jest to że Wyłączny dystrybutor i przedstawiciel jest jednocześnie jedynym autoryzowanym serwisem z dostępem do części... Przez co ma monopol i wyłączność. IMHO nikt sobie w kolano nie strzeli przecież.


    Przyznam że najchetniej bym wrócił do fotografowania... chciałbym werszcie móc nacieszyć sie z nowo kupionej 35tki... Ale nie moge mam ja miesiąc z czego prawie trzy tygodnie leży w serwisie na kalibracji razem z body:/

    Mnie naprawde boli to że niemoge się juz cieszyć z fotografowania i robić to tak bezstresowo jak na początku...


    I naprawde szczerze licze że serwis jednak zacznie traktować wszystkich równo... A ja odzyskam sprawny sprzęt który na nowo rozbudzi moje zaufanie do NP i utwierdzi mnie w przekonani że dalsze inwestowanie w system Nikona i zakup D300s ma sens... Bo jak narazie podobnie jak rok temu NP bardziej zniechęca do Nikonów... aczkolwiek przyznam że jak rok temu wymieniałem LCD to zrobili do dobrze ale ze std skakaniem z terminem.

    Również dziękuje adminowi za to że chiało mu się przy okazji zagadać... Teraz wszystko zależy od NP czy sprawe będa chcili rozwiązać czy zdusić.

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Przeciez tak naprawde nikomu na tym nie zalezy. Naglosniony zostal konkretny problem. Problem serwisu. Nikony nie staly sie przez to lepsze czy gorsze. To wciaz ta sama marka.
    Zgadza się to nadal ta sama dobra marka... Ale zawsze trafi sie jakis wyjatek egzemplarz z problemem i IMHO o firmie świadczy jak ten problem rozwiąże... Czy klienta potraktuje na zasadzie "klient nasz Pan" czy też będzie go traktował jak natręta.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 03-11-2009 o 01:30
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Ale po co tracic na jakosci
    Lepiej robić gorsze jakościowo zdjęcia, niż ich w ogóle nie robić, czekając np. na odbiór d5000 z serwisu...

    Cóż, miejmy w każdym razie nadzieję, że Nikon poradzi sobie ze sprawą w odpowiedni sposób - chyba wszyscy byśmy tego pragnęli. Przez długi czas nic się nie ruszało w tej sprawie, teraz przynajmniej jest jakaś iskierka nadziei. Oby tylko ta iskierka nie zgasła równie szybko jak powstała.

    Ja także dołączę się do podziękowań za wizytę w serwisie. Fajnie, że są ludzie, którym zależy i którym się chce.
    Ostatnio edytowane przez Drogis ; 03-11-2009 o 01:30

  10. #30
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Serwis w koncu na jakosc obrazka ma maly wplyw
    ...chyba ze zasmarkaja matryce;P

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •