Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Osłona przeciwsłoneczna NIKON AF-S 18-55 VR

    Wiatjcie,
    Chciałbym byście mi wyjaśnili pewną sprawę, a mianowicie chodzi mi o obiektyw NIKON AF-S 18-55 VR. Mam zamiar dokupić osłonę przeciwsoneczną, i taką znalazłem na gwincik 52mm tulipana,

    http://www.allegro.pl/item795533195_...2mm_nikon.html

    natomiast podczas poszukiwań dowiedziałem się o innych rozwiązaniach. Okazało się że ta osłona może powodować winetowanie w narożnikach przy niskiej ogniskowej, ponoć te ogólno dostępne są od 35-....??? czy to prawda. Dziś dzwoniłem do NIKONa i serwisant mi podał symbol odpowiedniej osony HB 45.

    http://www.allegro.pl/item797859426_...r_18_55mm.html

    Mocowanie tulipana jest na gwint 52mm a ten HB 45 widziałem na foto ze jest klips. Czy to konieczne bym musiał kupić ten drugi wynalazek czy standardowy tulipan bedzie dobry i nie będzie powodował żadnych zakłóceń ?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 02-11-2009 o 22:29 Powód: orto. ("zakłuceń")

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasiel Zobacz posta
    Chciałbym byście mi wyjaśnili pewną sprawę, a mianowicie chodzi mi o obiektyw NIKON AF-S 18-55 VR. Mam zamiar dokupić osłonę przeciwsoneczną
    Serwisant dobrze radził. 18-55 kręci przednią soczewką podczas ostrzenia. Tulipan będzie się zatem obracał i raz, że może spowodować winietę na szerokim końcu, a dwa nie będzie właściwie chronił przed słońcem.
    Powinieneś kupić osłonę pełną.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    A czy osłona z 55-200 VR będzie dobrym rozwiązaniem dla 18-55 VR?
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    A czy osłona z 55-200 VR będzie dobrym rozwiązaniem dla 18-55 VR?
    Wiesz co ja też mam taki 55-200 i do niego dostałem w zestawie oryginał NIKON HB-37 osłonka pełna, mocowana na zakrętke trzyma w miarę dobrze nie powoduje winetowania to juz wiem. Natomiast czy ten tulipan będzie odpowiedni to pwności nie mam, ale tak w jego opisie jest że zaczyna się od ogniskowej 35 to nie powinno być problemu ale z drugiej strony nie będzie spełniał tego czego oczekujemy, -200mm ? ta osona jest ciut dłuższa niż ta do VR 18-55 więc czemuś to służy ...

  5. #5

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Serwisant dobrze radził. 18-55 kręci przednią soczewką podczas ostrzenia. Tulipan będzie się zatem obracał i raz, że może spowodować winietę na szerokim końcu, a dwa nie będzie właściwie chronił przed słońcem.
    Powinieneś kupić osłonę pełną.

    Tak zrobie jak mówisz, nie ma co dawać uniwersalnych zamienników, to ma być przydatne a nie ozdabiać kupię HB-45 i podziele się wrażeniami
    dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasiel Zobacz posta
    Tak zrobie jak mówisz, nie ma co dawać uniwersalnych zamienników, to ma być przydatne a nie ozdabiać kupię HB-45 i podziele się wrażeniami
    dzięki
    Jestem początkującym "fotografem", serwisant powiedział prawdę z tulipanem. Kręci się i czasami jak się robi fotki to na rogach są "zaczernione" albo na górze i dole wychodzi cień.
    Nikon D80 - N 35 F. 1,8 G _ N 18-200mm F. 3,5-5,6 G ED VR _ N 35-70mm F. 3,3-4,5

  7. #7

    Domyślnie

    też jestem posiadaczką NikonaD3000 i osłona HB-45 działa bez zarzutów no i przede wszystkim nie kroi zdjęc
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Może następnym razem autor dobrze napisze tytuł, bo osłony p.słonecznej do D3000 nie spotkałem ( no chyba że parasol ).
    Wątek przenoszę do odpowiedniego działu i zmieniam tytuł-bardzo mylący.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tam zasłaniam ręcyma... najtaniej i najskuteczniej (no chyba że ktoś trzaska kitem 18-55 reporterkę i musi mieć na stałe osłonę).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •