Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Jakość nagrywanego dźwieku Coolpix S710

    Witam,
    Zauwazyłem ze jakość nagrywanego dźwięku jest słaba, wręcz beznadziejna (jedno wielkie charczenie), w sytuacjach kiedy nagrywane otoczenie jest bardzo głosne np. koncert rockowy.
    Czy to jest normalne w tym aparacie, tzn. "ten typ tak ma", czy jest to wada sprzetowa?
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.

    To najprawdopodobniej nie jest żadna usterka, tylko cecha sprzętu.

    Nie powiedziałbym też, że "ten typ tak ma".

    Myślę, że żadne urządzenie tego typu nie jest w stanie poprawnie rejestrować tak głośnego sygnalu, jak na przyklad koncert rockowy.

    Jestem muzykiem i realizatorem dzwieku, wiec nie wiem jak sprawa ma sie z kamerami, ale mysle, ze nawet one maja powazne problemy w takich sytuajach.

    Po prostu wbudowany mikrofon, nie wchodząc w szczególy techniczne, jest zbyt czuły na takie sytuacje.

    Jesli sobie wejdzisz na YT i poszukasz amatorskich nagran z koncertów, to bardzo często zobaczysz, ze wlasnie tak te nagrania brzmia.


    Jesli chcesz mieć w miare porządny dzwiek, jak na warunki i możliwości uczestnika koncertu bez dostepu do konsoli - musisz zainwestowac w dedykowane urządzenie, posiadające na przykład dwa mikrofony pojemnościowe ustawione pod katem 90 stopni, najpewniej.

    Pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomogłem.
    Ostatnio edytowane przez Jarema ; 02-11-2009 o 13:43
    ef-ixy, de-ixy plus pare gratow starszych ode mnie.
    tomaszpietrek.carbonmade.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •