Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Naprawa D200

  1. #1

    Domyślnie Naprawa D200

    witam,
    Mam nadzieję że dobrze umieściłem wątek, jeśli nie to proszę o przniesienie.
    Moje pytanie padł mi D200 w dość pecyficzny sposób tzn. robi normane zdjęcia w pomieszczeniach z małą ilością swiatła np. pokój, ale problem jest taki że gdy aprat skieruje na zewnątrz bądź przybliżę go do okna to zdjęcia są prawie całkiem lub zupełnie białe jakbym forografował kartkę papieru. Oddawał już go dwukrotnie to Podstępu ale szkoda gadać -argument: naprawa jest dla Pana nie opłacalna, moja odpowiedź: Jestem milionerem i stać mnie odpowiedź: naprawa jest dla Pana nie opłacalna etc tak z 20minut ale nie wiem jaki byłby jej koszt. Rozmawiałem z gościem z NPS i on powiedział że może to być wilgoć w filtrze dolnoprzepustowym, co Wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakbyś jeszcze napisał jakie wartości ekspozycji ustawiasz (ustawia aparat) po wyjściu na światło dzienne? Dla 1/4000s też masz przpał? Próbowałeś na M różnych czasów/przysłon?

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli zdjęcia przepalone, mimo że nie pod okno a w naturalnych normalnych warunkach robione? Jaki przebieg migawki ma puszka?
    Na logikę biorąc - jeśli miałbyś uszkodzoną migawkę, czyli zacinającą się, pracującą zbyt wolno, albo niepewną - to jej działanie jako "zbyt wolnej" kurtyny mogłoby taki efekt prawdopodobnie wywołać- wpuszcza zbyt dużo światła i prześwietla.
    Wtedy są dwa wyjścia - migawka do wymiany na nową - kosztowne, lub złota rączka, co poradzi sobie z jej mechaniką.
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  4. #4

    Domyślnie

    Na bank cos z matryca, moze tylko wilgoc gdzies na stykach ale obstawiam matryce, mialem taki przypadek.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  5. #5

    Domyślnie

    zrób dwa zdjęcia - wewnątrz i na zewnątrz w małej rozdzielczości i daj do nich link - tylko nic nie obrabiaj, daj bezpośrednio z puchy, aby exify ocalały
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •