Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D300s i oszczędność baterii

    Witam.

    Właśnie przerzuciłem się z N. D60 na D300S. Wcześniej nie miałem kontaktu z tym aparatem i dlatego mam takie pytanko:

    Czy wyjmujecie baterie gdy go nie używacie...... W D300S pomimo, że pozycji przełącznika w pozycji OFF na bocznym ekranie pokazywane jest max liczba zdjęć dostępna na danej karcie, a w wizjerze wyświetlane są linie siatki.

    Zapewne w D300 czy D700 jest podobnie..... Czy ma to jakiś wpływ na szybsze wyładowanie baterii?

    Przy okazji dorzucę drugie pytanko. 28.10.2009 kupiłem właśnie ten korpus i od razu ma HOTa, w tej chwili Serwis poprosił mnie o wysłanie kilku NEFów w celu dokładnego sprawdzenie czy faktycznie to hot pixel......


    Czy mam prawo domagać się wymiany korpusu?...... Podobny przypadek miałem w D60 ale iż jest to prawie "małpka" to na wymianie mi nie zależało....

    Z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez neomarcel ; 31-10-2009 o 10:36
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neomarcel Zobacz posta

    Czy mam prawo domagać się wymiany korpusu?...... Podobny przypadek miałem w D60 ale iż jest to prawie "małpka" to na wymianie mi nie zależało....

    Z góry dziękuję
    Generalnie nie przejmujemy się Hotami bo...
    Wymienisz na inny korpus, będziesz miał nie jednego a trzy. Znajdziesz korpus bez Hotów, po tygodniu czy miesiącu i tak jakiś wyskoczy. Jest to normalna sprawa dla matryc, kilkanaście milionów pikseli nie jest "identycznych" i któremuś zawsze się coś odwidzi...
    Jeśli już zauważyłeś to wyjścia są właściwie trzy. Nie przejmujesz się a jeśli po zmniejszeniu zdjęcia nadal jest widoczny to wracasz do dużego rozmiaru, robisz ruch pędzelkiem i po sprawie. Obrabiasz dużo zdjęć? Ustawiasz w programie "automatyczne" usuwanie. Wyjście trzecie, wręczasz korpus znajomemu, który jedzie do Wawy, on podjeżdża do serwisu, w 10 minut Hot zostaje zmapowany a przy okazji wnętrze puszki przedmuchane, wyczyszczone lustro i co ciekawe - to nic nie kosztuje. Oczywiście jest tak jak pisałem wcześniej, kolejny Hot może się pojawić już w drodze powrotnej z serwisu.
    Co do moich doświadczeń z serwisem, byłem tam dwa razy właśnie przy okazji wizyty w Wawie. Zaniosłem moje byłe D200, operacja mapowania trwała kilka - kilkanaście minut razem z czyszczeniem. W obecnym D300 Hotów jeszcze nie zauważyłem, a może nie szukałem wystarczająco zawzięcie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neomarcel Zobacz posta
    Czy wyjmujecie baterie gdy go nie używacie...... W D300S pomimo, że pozycji przełącznika w pozycji OFF na bocznym ekranie pokazywane jest max liczba zdjęć dostępna na danej karcie, a w wizjerze wyświetlane są linie siatki.
    Pobór energii jest tak znikomy (praktycznie niezauważalny), że nie ma co się przejmować jej zużyciem. Wątpię, żebyś znalazł osobę, która wyjmuje baterie, gdy przestaje używać aparat.

    Cytat Zamieszczone przez neomarcel Zobacz posta
    Przy okazji dorzucę drugie pytanko. 28.10.2009 kupiłem właśnie ten korpus i od razu ma HOTa, w tej chwili Serwis poprosił mnie o wysłanie kilku NEFów w celu dokładnego sprawdzenie czy faktycznie to hot pixel......
    Jeżeli przeszkadza Ci ten hot, najlepiej zawieź sam korpus do serwisu w Warszawie, to zmapują go od ręki. W przypadku wysyłki, jest to już więcej zachodu i dłuższy czas bez aparatu... Nie jest to w każdym razie podstawa do wymiany korpusu - jest to drobniutki defekt, który można wyeliminować programowo (w miejsce hot pixela wstawiane są punkty, które powstają na podstawie uśrednienia sąsiednich pixeli).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neomarcel Zobacz posta
    Przy okazji dorzucę drugie pytanko. 28.10.2009 kupiłem właśnie ten korpus i od razu ma HOTa
    A ja się zastanawiam ile razy napiszesz na forum o swoich przeżyciach z tym HOTem...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •