Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D80 problem z obiektywami

    Witajcie

    Wiele razy, zwłaszcza jak zmieniam często obietywy, pojawia się na górnym wyświetleczu w miejscu gdzie pokazuje przesłonę dwie poziome kreski, czym to jest spowodowane? Pozdrawiam
    http://tj-photographer.blogspot.com

    Nikon D80 + F4,Mamiya C330, Chinon CP9-AF, Minolta Maxxum 7000, kupa szkieł +kupa gratów

  2. #2

    Domyślnie

    A wyłączasz aparat przed odpięciem szkła?
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomasz24 Zobacz posta
    Witajcie

    Wiele razy, zwłaszcza jak zmieniam często obietywy, pojawia się na górnym wyświetleczu w miejscu gdzie pokazuje przesłonę dwie poziome kreski, czym to jest spowodowane? Pozdrawiam
    Czy moze te dwie kreski sa z F--?? czy same --.....
    Sadze ze F-- a jest to znany blad Nikona
    Mysle ze w twoim przypadku pomcne moze byc przetarcie stykow sciereczka nasaczona alkocholem (nie pic)....
    Ale warto tez zaopatrzyc sie w woreczek do wchlaniania wilgoci i trzymac go w torbie z aparatem.....moim skromnym zdanie to wlasnie wilgoc jest powodem tego bledu.....nie zapominajmy ze to nie sa szczelne puszki!

  4. #4

    Domyślnie

    greg gdzie mozna zaopatrzyć się w taki woreczek anty-wilgoć ?
    Jakby powiedział to jeden z użytkowników "aparat, który dawno powinien przestać robić zdjęcia"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wjk Zobacz posta
    greg gdzie mozna zaopatrzyć się w taki woreczek anty-wilgoć ?
    Hehe kiedys dawali nawet z niektorymi butami......czesto jest dodawany ze sprzetem elektronicznym w takich malych torebeczkach.....
    Wiem ze mozna kupic takie cos.......google sporo o tym mowi np: tu

  6. #6

    Domyślnie

    wilgoć odpada bo mam kilka takich sakiewek pochłaniających wilgoć w całej torbie porozrzucanych. Oczywiście wyłączam aparat kiedy zmieniam szkła. Zauważyłem, że czasami trzeba docisnąć obiektyw bo ostatni styk nie zwiera dokładnie. Dzięki wszystkim, pozdrawiam
    http://tj-photographer.blogspot.com

    Nikon D80 + F4,Mamiya C330, Chinon CP9-AF, Minolta Maxxum 7000, kupa szkieł +kupa gratów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •