Close

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 185
  1. #1

    Domyślnie Grip do D50...subiektywna opinia:)

    dotarł do mnie dzisiaj BP vel grip do Nikona D50 z dystrybucji firmy Delta...moja ocena:
    już na pierwszy rzut oka widać, ze firma Delta starała się naśladować oryginalny wyrób Nikona...plastik jest nie tylko w kolorze zbliżonym do tego z D50, ale nawet jego faktura przypomina tą nikonowską , guma w uchwycie pionowym jest natomiast "goła" co jednak nie znaczy, że śliska - nawet spocone palce trzymają uchwyt pewnie...
    wszystkie wycięcia, nisze, uchwyty zdają się być na właściwym miejscu i zdecydowanie poprawiają ergonomię korzystania z aparatu...uchwyt poziomy i pionowy są pewne z krótkim szkłem (Tamron 28-75) i długim (Sigma 70-200)...zdecydowanie poprawia się również uchwyt poziomy, gdyż dłoń podpierająca obiektyw opiera się równocześnie o gripa...stabilność pracy w tym położeniu jest fantastyczna!
    uchwyt w położeniu pionowym jest dobry i pewny, a aparat trzyma się dobrze i stabilnie...pracując z wykorzystaniem spustu pionowego, można ułatwić sobie pracę...ale o tym później...
    wszystkie zatrzaski i przełączniki działają prawidłowo i sprawiają dość solidny wygląd...może tylko zawias klapki pojemnika nie wygląda na pancerny, ale reszta jest na odpowiednim poziomie...
    tyle o budowie i ogólnej ocenie, teraz czas na funkcjonalność...
    aby założyć gripa, trzeba zdemontować klapkę zamykającą akumulator...robi się to w położeniu 45 stopni, lekko wyszarpując...klapkę można schować w gripie, w specjalnej niszy, można więc w każdej chwili przywrócić ją na swoje miejsce zdejmując gripa...ja korzystam z akumulatorów R6, więc po ich włożeniu do pojemnika (w komplecie jest również pojemnik na 2 akumulatory nikonowskie - co ciekawe, pojemnik na zewnątrz ma 3 styki), pojemnik umieszcza się w gripie i zamyka klapkę...dalej już tylko założyć grip do aparatu i dokręcić śrubą mocującą...grip trzyma się dość pewnie body i występuje tylko niewielki luz rzędu dziesiątych części mm, trudno zresztą wymagać aby go nie było przy takiej a nie innej konstrukcji body (zaokrąglenia dolnej części i konieczność płytkiego mocowania gripa)...
    grip prawidłowo dział zarówno przy włączonym jak i wyłączonym przełączniku on/off - ten służy chyba tylko do uruchamiania pionowego spustu...
    spust pionowy funkcjonuje jako jednopołożeniowy, a aparat robi zdjęcie po wyostrzeniu i złapaniu potwierdzenia...spust uruchamia się przełącznikiem on/off, wysunięciem niewielkiej diody - wystaje z gripa na 5mm i absolutnie nie utrudnia trzymania gripa czy robienia zdjęć, należy również przestawić aparat w tryb pilota (cała operacja zajmuje 1,5s.)...w/g moich prywatnych spostrzeżeń, będę używał spustu pionowego wyłącznie w przypadku robienia dłuższych serii ujęć pionowych, ponieważ trzymanie standardowe jest tak solidne i wygodne, że dla 1-2 ujęć nie ma sensu przekładnie ręki i uruchamianie spustu pionowego, ale to już rzecz gustu

    podsumowanie:
    1. grip Delty, to dobry zakup, szczególnie biorąc pod uwagę solidność, łatwość i wygodę uchwytu aparatu z gripem (już nigdy się z nim nie rozstanę )
    2. znacząco poprawia się ergonomia pracy przy długich, ale też i krótszych obiektywach
    3. wzrost ciężaru body z założonym gripem i akumulatorami pozytywnie wpływa na stabilność i równowagę całego systemu
    4. jakość wykonania jest na dobrym, przyzwoitym poziomie
    5. spust pionowy jest znacznie bardziej ergonomicznie pomyślany, niż podobny w gripie do D70 i jego funkcjonalność nie jest już tak problematyczna, choć do ideału jeszcze trochę brakuje
    6. ogromnym plusem jest dodatkowe zasilanie w postaci możliwości 2 akumulatorów EN-L3 lub, a może nawet szczególnie, akumulatorów R6
    tak więc...czy warto go kupić?
    moim zdaniem...tak...nawet jeśli nie będziemy korzystali ze spustu pionowego, to stabilność pracy, wygoda uchwytu i dodatkowe źródło zasilania, jak najbardziej zachęcają do jego nabycia...
    przyznam, że odpadł mi jeden argument do zakupu D80 zamiast drugiego D50

    grip jest z firmy Foto-TIP...na razie niedostępny...





    Ostatnio edytowane przez ALF ; 19-10-2006 o 21:56
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, jak nie chcesz zdradzić tajemnicy skąd wziąłeś to cacko to po co pisałeś całe to wypracowanie ?? narobiłeś nam tylko wielkiego smaku na ten grip
    D7200 | D50 | S 17-50 | N 18-70 DX | N 50 | S 70-200 |SB 600 |

  3. #3

    Domyślnie

    Do kupienia w Zjednoczonym Królestwie. Firma Hahnel. Cena 100 funtów w sklepach sieci Jacobs

  4. #4

    Domyślnie

    powiem tak...po to, żeby powiedzieć, że w ogóle jest...ciekawy jestem zainteresowania...być może trafi na nasz rynek i to tylko kwestia czasu...
    jeśli ktoś chce pomacać osobiście, to zapraszam
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    100 funtów , kurcze drogo niestety.
    D7200 | D50 | S 17-50 | N 18-70 DX | N 50 | S 70-200 |SB 600 |

  6. #6

    Domyślnie

    na wyspach jest dość drogo
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Brat siedzi w UK , zapytam , sprawdzi , poniucha , moze znajdzie ...
    W UK jest drogo ale czesto sa jakies promocje.

  8. #8

    Domyślnie

    czekam na zdjęcia - nawet nie wiedzałem że delta wypuściła gripa do d50

  9. #9

    Domyślnie

    spust pionowy funkcjonuje jako jednopołożeniowy, a aparat robi zdjęcie po wyostrzeniu i złapaniu potwierdzenia
    czy ja dobrze rozumiem?? nie ma mozliwosci jechania na AF-C?
    Zdjęcia sportowe w duuużym formacie. Zapraszam!
    www.blog.pressfocus.pl

  10. #10

    Domyślnie

    nieee...na AF-C też chodzi
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •