Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Błąd w CMM Firefoxa?

    Spotkałem się dziś z dziwnym przypadkiem. FF w wersji 3.5 "wyłącza" moduł CMM w połączeniu z niektórymi typami profili wyświetlania i podaje materiał jak gdyby nigdy nic, bez zarządzania barwą. Co ciekawe, inne aplikacje z CMM, np PS, Safari, FF 3.0 działają zupełnie poprawnie. Jak na razie wywąchałem, że CMM w FF się wyłączy, jeśli profil monitora zawiera więcej niż jedną macierz, obok tagu adaptacji chromatycznej, dodatkowo macierze "konwersji 16-bitowej LUT PCS<->urządzenie". W innym wypadku działa normalnie. Przykład takiego profilu jest tu: http://monitory.mastiff.pl/temp/FF-kiler.icm

    Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 30-10-2009 o 04:10
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #2

    Domyślnie

    W ogóle w wersji 3.5 spaprano częściowo profilowanie ( jest zgodne z niższą wersją profili + problemy o których piszesz ... jedyne co poprawili to prędkość). Co zrobić ? - Ja bym napisał do Mozilla że to i to nie działa a na 3.0 działa.

    http://www.color.org/version4html.xalter

  3. #3

    Domyślnie

    Mam prośbę. Drążę temat CMM w Firefoxie i po aktualizacji do 3.5.5 przestał działać CMM całkiem! Proszę użytkowników ww przeglądarki i monitorów szerokogamutowych o pomoc w testach. Poniżej są dwa przygotowane pliki:

    http://monitory.mastiff.pl/temp/lokomotywa-srgb.jpg
    http://monitory.mastiff.pl/temp/lokomotywa.jpg

    Przy poprawnie działającym module CMM, lokomotywy powinny być różne. Plik z dopiskiem srgb powinien być widocznie mniej nasycony (niebo, trawa). Jeśli obydwa wyglądają tak samo, znaczy że nie działa. Będę wdzięczny za podanie wersji przeglądarki i systemu.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 07-11-2009 o 15:38
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    FF 3.5.5
    Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5
    Win 2000 Professional PL
    Obrazki różną się na moim monitorze (CRT HP) karta graficzna Matrox G450 ale nie nasyceniem , ale dominantą
    lokomotywa-srgb - idzie wyraźnie w czerwono zółto i w cieniach zdaje się jaśniejsza
    lokomotywa - idzie w chłodne tonacje, zdaje się ciemniejsza w cieniach
    myślę co piszę

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    lokomotywa-srgb - idzie wyraźnie w czerwono zółto i w cieniach zdaje się jaśniejsza
    lokomotywa - idzie w chłodne tonacje, zdaje się ciemniejsza w cieniach
    Dziękuję. Generalnie chodzi o fakt różnicy, jeśli jest łatwo widoczna, znaczy CMM działa. Jaka ona jest, wynika z gamutu monitora i kalibracji, co w przedmiotowym wypadku jest drugorzędne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Mam prośbę. Drążę temat CMM w Firefoxie i po aktualizacji do 3.5.5 przestał działać CMM całkiem! Proszę użytkowników ww przeglądarki i monitorów szerokogamutowych o pomoc w testach. Poniżej są dwa przygotowane pliki:

    http://monitory.mastiff.pl/temp/lokomotywa-srgb.jpg
    http://monitory.mastiff.pl/temp/lokomotywa.jpg

    Przy poprawnie działającym module CMM, lokomotywy powinny być różne. Plik z dopiskiem srgb powinien być widocznie mniej nasycony (niebo, trawa). Jeśli obydwa wyglądają tak samo, znaczy że nie działa. Będę wdzięczny za podanie wersji przeglądarki i systemu.
    W FireFox 3.5.5 profilowanie działa (wyświetla jak w gimp ... w IE8 jest przesycenie bo tam nie ma profilowania). Oba zdjęcia wyświetlają się tak samo (z profilowaniem oba normalnie nasycone a bez profilowania oba przesycone - i tak ma być bo oba są w przestrzeni sRGB a mój monitor to okolice aRGB)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Dziękuję. Generalnie chodzi o fakt różnicy, jeśli jest łatwo widoczna, znaczy CMM działa.
    To są te same zdjęcia z tym samym profilem (sRGB) więc gdyby była jakaś różnica to byłoby coś nie teges

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    FF 3.5.5
    Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5
    Win 2000 Professional PL
    Obrazki różną się na moim monitorze (CRT HP) karta graficzna Matrox G450 ale nie nasyceniem , ale dominantą
    lokomotywa-srgb - idzie wyraźnie w czerwono zółto i w cieniach zdaje się jaśniejsza
    lokomotywa - idzie w chłodne tonacje, zdaje się ciemniejsza w cieniach
    Albo kiedy oglądałeś te zdjęcia to były inne na serwerze niż to co Ja teraz widziałem ... albo masz bardzo nierównomierny monitor.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 07-11-2009 o 18:15

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    To są te same zdjęcia z tym samym profilem (sRGB)
    Nie do końca. Oba są w skonwertowane do sRGB ale plik z dopiskiem srgb ma załączony profil, drugi nie. Dlatego w sytuacji przeglądarki z CMM musi być widoczna różnica tym większa im gamut monitora bardziej różni się od sRGB.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 07-11-2009 o 18:17
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie do końca. Plik z dopiskiem srgb ma załączony profil, drugi nie.
    U mnie wszystkie pliki bez profilu są traktowane jako sRGB

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    U mnie wszystkie pliki bez profilu są traktowane jako sRGB
    W jakiej aplikacji? W FF? Jak Pan to zrobił?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •