Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wiem o tym, przy czym zmiany ww wartości w dwóch moich komputerach i jednego obcego, nie daje zupełnie żadnego skutku.
    Proszę wbić mu może ścieżkę do profilu monitora czyli:

    gfx.color_management.display_profile;C:\profil_moj ego_swiecidla.icm

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macro Zobacz posta
    U mnie na FF 3.5.5 (i szerokogamutowym monitorze) nie ma różnicy pomiędzy zdjeciami, ale właśnie dlatego, ze włączony mam tryb zarządzania kolorem nr 1 czyli nieotagowane obrazki są traktowane jak sRGB.
    Proszę celem sprawdzenia przełączyć na 2.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Proszę wbić mu może ścieżkę do profilu monitora czyli:

    gfx.color_management.display_profile;C:\profil_moj ego_swiecidla.icm
    Jeśli zostawi się ten tag czysty, to FF automatycznie użyje profilu zapiętego w stystemie, co jest sensowniejsze (szczególnie na stanowiskach wielomonitorowych). To raczej nie o to chodzi...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    To raczej nie o to chodzi...
    W wersji 3.5.3 zauważyłem wrażliwość na różne profile. Napisałem o tym w pierwszym poście. Sądziłem w międzyczasie, że chodzi o różnicę wersji v2 i v4, jednakże nie do końca, a ponadto w wersji 3.5.4 i 3.5.5 niezależnie od podpiętego profilu działa tak samo, tzn nie działa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #25
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proszę celem sprawdzenia przełączyć na 2.
    Oczywiście wynik w pełni przewidziany - różnice wyraźne.
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W wersji 3.5.3 zauważyłem wrażliwość na różne profile. Napisałem o tym w pierwszym poście. Sądziłem w międzyczasie, że chodzi o różnicę wersji v2 i v4, jednakże nie do końca, a ponadto w wersji 3.5.4 i 3.5.5 niezależnie od podpiętego profilu działa tak samo, tzn nie działa.
    Z tego co mi wiadomo FireFox nie radzi sobie z niektórymi profilami monitorów (na PurePC ktoś miał problem z profilem od HP lub DELL ... nie pamiętam dokładnie). Na szczęście profile od EIZO chodzą

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macro Zobacz posta
    Oczywiście wynik w pełni przewidziany - różnice wyraźne.
    Dziękuję. Wygląda na to, że błąd czasem występuje czasem nie, co utrudni jego identyfikację.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W wersji 3.5.3 zauważyłem wrażliwość na różne profile. Napisałem o tym w pierwszym poście. Sądziłem w międzyczasie, że chodzi o różnicę wersji v2 i v4, jednakże nie do końca, a ponadto w wersji 3.5.4 i 3.5.5 niezależnie od podpiętego profilu działa tak samo, tzn nie działa.
    Prawdopodobnie chodzi o różnice w odwzorowaniu, przy profilach ICC v4 dla syntetycznych przestrzeni edycyjnych możliwe są również inne odwzorowania poza kolorymetrycznym. Można to zmienić za pomocą tagu gfx.color_management.rendering_intent, defaultowo jest 0 (percepcyjne), -1 to odwzorowanie wskazane przez tag zdjęcia, 1 - relatywnie kolorymetryczne, 2 - nasyceniowe, 3 - absolutnie kolorymetryczne.

    natomiast z tym "niedziałaniem" to nie mam pomysłu, a niestety nie używam FF.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 07-11-2009 o 19:35

  9. #29
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Na szczęście profile od EIZO chodzą
    Tu też nie pomogę - też mam Eizo
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  10. #30

    Domyślnie

    FF 3.5.4
    Win XP pro
    ATI Radeon HD 2600 Pro
    NEC P221w

    Działa, przynajmniej ja widzę różnicę między plikami.

    Ps. jak zmusić SV by widzał małpiszona?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •