Close

Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 320
  1. #311
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    B.K. - post napisany rzeczowo, ale proszę wycofaj oskarżenie o srebrnikach.
    Pozdrawiam

  2. #312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piorut Zobacz posta
    B.K. - post napisany rzeczowo, ale proszę wycofaj oskarżenie o srebrnikach.
    To nie oskarżenie tylko figura retoryczna. Wydźwięk pejoratywny zupełnie niezamierzony.

  3. #313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B.K. Zobacz posta
    To nie oskarżenie tylko figura retoryczna. Wydźwięk pejoratywny zupełnie niezamierzony.
    Ale wygląda, jakbyś był z niej dumny.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Ale wygląda, jakbyś był z niej dumny.
    Jak pisałem, to nie byłem. Teraz zaczynam, bo widzę, że jest postrzegana jako interesująca. Przeedytuję.

  5. #315

    Domyślnie

    Szczęście w nieszczęściu, że trafiłem na D70-tke która ma już 30 tyś klatek bez awaryjnie i w dodatku testowana z pięcioma obiektywami różnych firm bez FF/BF bo nie chciałbym dołączyć do grona zawiedzonych użytkowników. Postulat jest prosty, polepszyć jakość oferowanych usług i od siebie dodam nie zdzierać tyle pieniędzy. Nie wiem w czym problem, jeśli tak na to wyglądać to jedyne co się stanie to Nikon cholernie pogorszy sobie opinie.
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  6. #316

    Domyślnie

    Nikon ,juz pogorszyl sobie opinie ( co nie jest chyba stwierdzeniem odkrywczym ) , ale brak przyznania sie do bledu i zajecie jasnego i oficjalnego stanowiska , jest kopaniem sobie samemu dolka - bo to co mozna przeczytac na fotopolis i optycznych ,to wymuszony , lakoniczny komentarz nawet nie podpisany przez nikogo.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #317

    Domyślnie

    Myślę że dobrym rozwiązaniem i dość tanim dla Serwisu jest wdrożenie serwisu online. Gdzie każdy kto oddał sprzęt mógł po podaniu loginu i numeru zgłoszenia uzyskać info online na temat tego co aktualnie się dzieje ze sprzetem. Wysyłałem swego czasu całą batalię sprzętu klientów firmy w której pracowałem na reklamację różnych marek. Praktycznie 100% reklamacji jest załatwiana on-line. I nawet gdy mam kilka serwisów gdzie zgłaszam sprzęt mogłem się w tym bez problemu odnaleźć. Można wtedy z każdego punktu na świecie z dostępem do internetu sprawdzić o so chodzi. Podejrzewam a raczej jestem pewien że problem nie leży tylko po stronie logistyki i komunikacji. Sam nie wiem po co to piszę. Może po to aby się choć troszkę przyłożyć do polepszenia serwisu. I chyba nie tylko Nikona. Życzę udanego serwisowania wszystkim użytkownikom wszystkich urządzeń na gwarancji i po, wszystkich możliwych marek. Często jak sobie pomyślę o serwisie Nikona przypomina mi się serwis w którym pracuję ale przed modernizacją. Gdzie blaty robocze to zwykłe biurka a sprzęt do naprawy wypadał z przepełnionych szafek. Teraz to profi stanowiska z konkretną aparaturą itp. Życzę szybkich zmian userom Nikona i serwisowi aby im się lepiej pracowało i z mniejszym bólem głowy. Wiem tez jak klienci potrafią zaleźć za skórę wmawiając np że sprzęt nie został zalany a został przyniesiony w reklamówce bo cieknie z niego jakiś płyn Albo że w życiu nikt tym nie rzucił. Po prostu samo pękło na pierdylion części. Najlepsze jest jednak jak klient przynosząc sprzęt do serwisu rzuca się z gębą że się popsuło i on swoje prawa zna i tak to nie może być. Tylko w sumie nawet nie wiadomo czego oczekuje. Bo poza darciem się na osobę przyjmującą sprzęt do naprawy nic nie można wywnioskować. Sprzęt się psuje i to coraz częściej teraz po zalewie sprzętu z dalekiego wschodu. Dlaczego ludzie nie podchodzą do sprawy przynajmniej na dzień dobry z dobrym nastawieniem? Na te pytanie można by rzeki wylewać i odpowiedź znam a jest bardzo rozbudowana i złożona. Jestem za tym aby zasady określające reklamację były klarowne i czyste od strony prawa. I tak np: Oddany sprzęt do serwisu. Serwis: 14 dni roboczych czas reklamacji - możliwość przeciągnięcia do 21 z powodów np logistycznych (sprowadzenie części). Ale do 7 dni muszą dać znać co i jak się dzieje. Jak się nie wyrabiają przepisy nakazują zwrócenie gotówki i nie przez sklep a serwis osobiście bo to on serwisuje. I nie ma tu żadnej łagodzącej ustawy że pracownik zachorował albo zgubili śrubokręt. Oczywiście na każdy sprzęt tak powinno być i nie ma tu zasady czy jest to pralka, lodówka czy aparat. Każdy ma mieć możliwość sprawdzenia online oczywiście. Sorki za niespójną wypowiedź ale tak mi się przelewa na klawiaturę.
    Chciałbym jeszcze odnieść się do wcześniejszych postów Robina. Jestem w tym względzie podobnych myśli co On. Nie powinno nas obchodzić czy serwisant się spóźnił do pracy, albo czy zabrał ze sobą drugie śniadanie i czy da radę dziś coś zrobić bo wczoraj były cioci imieniny. Jednym słowem nie powinno nas to obchodzić. Piszę to z całą świadomością pracując w serwisie.
    Użytkownik płacąc za towar płaci tez za gwarancją czy tego chce czy nie. Były kiedyś opcje gdzie można było kupić sprzęty bez gwarancji o wiele taniej. Dziś możemy sobie co najwyżej dokupywać gwarancję o kolejne lata w niektórych przypadkach.
    Tą i tak nie skończoną lecz już i tak przydługą myśl podsumuje tym że nic niestety się nie zmieni. Wszędzie rządzi kasa a ona zwielokrotniona nieproporcjonalnie jest tylko wtedy gdy się dzieje krzywda innemu...

  8. #318
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i myślę, że serwis nikona w Polsce to powinno się zlikwidować. Wiem, że to bardzo rewolucyjne podejście, ale wg mnie albo coś niech funkcjonuje dobrze albo niech nie będzie tego wcale.
    I przynajmniej nie będziemy się denerwować na słowa serwis nikona.
    Ostatnio edytowane przez Karolek ; 04-11-2009 o 18:58

  9. #319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piorut Zobacz posta
    SQ Unit - co to za element? Czyli test się powiódł .
    Jest to element migawki. Tak wyglądał w F100: http://shop.thefotogeeks.com/index.a...OD&ProdID=1974, trochę inaczej (mniej skomplikowanie) w D70s.

  10. #320
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    Aaaaaaaaaaaa............, czyli np. do F100 jak policzyć jeszcze mechanizm migawki + to SQ to wyjdzie już ładna kwota z robocizną.
    Pozdrawiam

Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •