Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie INDUSTAR 2.8/55 gwint m39

    Witam

    Otrzymałem stary aparat dalmierzowy FED 5c a z nim wymieniony w tytule obiektyw. Na forum zachwalana jest wersja (chyba nowsza) tego obiektywu do makro. Czy ktoś ma i używał tego obiektywu z adapterem m39. Czy nadaje sie do makro lepiej od klasycznego Heliosa. Nie wiem czy inwestowac w taki adapter.

    Pozdrawiam Tomek
    D90, N35f1.8, N60f2.8 Micro, CZJ S135f3.5
    CANON 5D, C 17-40 f4 L, C 85 f1.8

  2. #2

    Domyślnie

    Do makro to bys musial uzyc pierscieni dystansowych. Jesli jest ostry to sie nadaje.
    D90 + słoik po Kieleckim

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiscie używam pierścieni pośrednich. Więc moje pytanie dotyczy własnie takiego zastosowania tego obiektywu. Nie wiem tylko czy ktoś juz uzywał tej wersji. Bo wersja na gwint m42 jest podobno bardzo dobra.
    D90, N35f1.8, N60f2.8 Micro, CZJ S135f3.5
    CANON 5D, C 17-40 f4 L, C 85 f1.8

  4. #4

    Domyślnie

    nie sądzę aby znalazł się tutaj taki "bohater" stosowania szieł z gwint 39. Sam posiadam Zenita 3M z fajnym 135mm/4 portretowym i nawet nie wiem, czy dostałbym adapter do niego. Osobna kwestia to pomiar światła, zależy jakiego korpusu używasz ....
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    D90 nie ma pomiaru swiatla z obiektywami bez procka. Wbrewa pozorom to denerwuje tylko na poczatku, dosc szybko sie uczy jak ustawiac na oko.

    Od siebie dodam, ze bez eksperymentow nie ma postepow;]

    Ale w sumie to przeciez roznica miedzy m42 a m39 to 3mm na gwincie, mozesz zrobic chalupniczo redukcje, podpiac to do pierscieni na m42 i sprawdzic jak dziala.
    D90 + słoik po Kieleckim

  6. #6

    Domyślnie

    Adapter jest do kupienia i kosztuje około 50 zł. Chałupniczo przeprowadziłem mały test przykładając obiektyw do pierścieni i porównując do Heliosa. Niesteyt z braku czasu zdjęć jeszcze nie przerzuciłem na komputer ale z tego co powiększałem na aparacie. ostrość obu jest porównywalna ale Industar trochę bardziej powiększa.
    D90, N35f1.8, N60f2.8 Micro, CZJ S135f3.5
    CANON 5D, C 17-40 f4 L, C 85 f1.8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    nie sądzę aby znalazł się tutaj taki "bohater" stosowania szieł z gwint 39. Sam posiadam Zenita 3M z fajnym 135mm/4 portretowym i nawet nie wiem, czy dostałbym adapter do niego. Osobna kwestia to pomiar światła, zależy jakiego korpusu używasz ....
    "Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz." Takich bohaterów jest pełno i brak pomiaru światła to żadna przeszkoda. Przez pół wieku z braku laku ludzie używali kalendarzyków do naświetlania na filmie. A ty mając natychmiastowy podgląd zdjęcia narzekasz :P.

  8. #8

    Domyślnie

    nie narzekam, jestem zbyt wygodny na zabawy z m39, m44....
    Nikon i podróże ...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •