Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    o pokazanie, że wbudowaną lampą błyskową można się pobawić i też oświetlać bez dodatkowych nakładów finansowych, poza tym jak pisałem zdjęcie NIE BYŁY w żaden sposób obrabiane, podchodzicie do sprawy aby znaleźć wady, a popatrzcie się na forum co ludzie pokazują ze swojego aparatu z pytaniem czy z tym zdjęciem da się coś jeszcze zrobić błyskając bezpośrednio lampą, chciałem pokazać, że - - w bardzo prosty sposób posiadając tylko puchę i troszeczkę pomysłu można tak beznadziejnym urządzeniem jakim jest wbudowana lampa jednak coś zrobić dlatego też zdjęcia nie zostały poddane żadnej obróbce - nie napisałem nigdzie aby doszukiwać się wzorowej techniki i artyzmu, założenie było - minimum czasu i nakładów, dlatego robiące te fotki nie rozkładałem całego studia i nie spędzałem godzin przy tym - tylko stół w kuchni, opuszczone rolety aby żadne naturalne światło nie pomagało i cZas wykonania skrócony do minimum, użyto jednego obiektywy, i statywu pod aparat - czyli założenia minimalistyczne, więc może też ktoś z was przyjmując te same założenia też się pobawił, będzie to na pewno dobra nauka bo nie raz już zostałem zaskoczony prośbą o zrobienie na szybko zdjęcia nie mając studia w bagażniku a tylko aparat na szyi
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie

    no ok, wszystko fajnie
    to teraz juz mozesz zdradzic nam swoja tajemnice?
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  3. #13

    Domyślnie

    Piszesz, że bez żadnych dodatkowych nakładów można robić zdjęcia "studyjne" i przykładami potwierdzasz, że tak postępować nie należy...
    Niestety, posiadając aparat/obiektyw/statyw, nawet bez wbudowanej lampy można to zrobić duuużo lepiej.
    Bo te dodatkowe nakłady, to najczęściej wiedza i doświadczenie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    o pokazanie, że
    [ciach]
    Aha.

    No to zupełnie nie udało się tego pokazać.


    edit:
    Choć należy przyznać, że wbudowana błyskawka oczywiście może być kreatywnie wykorzystana.
    "Soft" z chusteczki higienicznej, odbicie od lustra (zmiana kierunku świecenia) - to MZ byłyby lepsze przykłady na sensowne wykorzystanie błysku lampy wbudowanej.

    A jeśli już tak się upierać, że to rozwiązanie ma być minimalistyczne: Po co statyw?


    edit2:
    Piszesz, że te zdjęcia _NIE BYŁY_ w żaden sposób obrabiane.
    No raczej. To po nich właśnie widać, że brakuje im obróbki.
    No i kończąc przyczepianie się - na czym ów pomysł polegał? Bo z efektów zupełnie nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez messer ; 29-10-2009 o 17:33
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #15

    Domyślnie

    ponowie swoja prosbe o ujawnienie tej "tajemnicy"
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    ponowie swoja prosbe o ujawnienie tej "tajemnicy"
    I jak tez bym prosił o tę tajemnicę bo warto znać takie tajniki.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

  7. #17

    Domyślnie

    Kolega chciał coś pokazać , pomóc totalnym amatorom, może i nie do końca wyszło ale jak na foto do serwisu aukcyjnego to nie jest źle ... a został tak pojechany że zapewne odechce mu się pomagać na tym forum , wszak tu są tylko osoby które takich gniotów nie robią tylko same zdjęcia profi ...
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  8. #18

    Domyślnie

    na szybko odpowiem, sprawa dość prosta (i znów ktoś napisał, że bez obróbki nie ma foto), tak jak pisałem od początku (a ktoś nie doczytał) sprawa dotyczy pełnych amatorów dla których zakup statywów blend itp nigdy nie będzie potrzebny (bo tego nie znają) więc, przed samą lampą, dosłownie po otworzeniu lampy zostaje na korpusie kawałek wolnego miejsca został postawiony kawałek folii aluminiowej (takiej z czekolady) wygiętej w kształcie litery V aby światło było odbijane na boki nie szło bezpośrednio do przodu, po bokach na stole zostały ustawione też folie odbijające światło, w moim przypadku były to zasłonki s biedronki do szyb samochodowych (cena zakupu ok 2,5), zawsze mam w aucie, do zasłonięcia szyby i do poleżenia na trawie- folie są w różnych kolorach i w zależności jak je ustawimy (ja w kształcie koła) uzyskamy taki efekt, dodatkowo dałem jeszcze jedną od góry która po prostu leżała na tym moim "kole", był to kawałek foli na styropianie który stosuje się za kaloryfer (wspaniała blenda odbijająca do domu i w plener), poza tym amator może być zniechęcony rozstawianiem i kombinowaniem, całe ustawienie zajęło do 2 minut, a posprzątanie 15 sekund po zdjęciu, zdjęcie zostało zrobione JEDNO i bez żadnej obróbki pokazane - powtarzam było robione bez testów - warto dla przyszłych pokombinować z regulacją mocy lampy
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 26-11-2009 o 11:23
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #19

    Domyślnie

    Wybacz bogdi64 ale zacząłeś że tak powiem od tyłu i dlatego masz krytykę i brak zrozumienia. Post nr 18 Twojego autorstwa powinien być postem nr 1 i dałoby się jako tako ogarnąć zamysł jaki Ci przyświecał z założeniem wątku. Swoją drogą gratuluję postawy że chceszs pomagać innym. Pomysł chwalebny miał być pomocą/podpowiedzią dla amatorów ale przedstawiłeś go tak że zaczęło się od krytyki fotek.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •