Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    a ja za zaoszczedzone pieniadze kupilbym sobie ubezpieczenie na sprzet i caly ten serwis mialbym tam gdzie swiatlo nie dochodzi

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz.mos Zobacz posta
    ja bez gwarancji bym nie kupił niczego, a niech się coś stanie i co w tedy zaoszczędzone 800 zł wydasz na naprawę albo na zakup kolejnego body.
    A co zamierzasz zrobić po roku jak już Twoja gwarancja straci ważność ?

  3. #13

    Domyślnie

    ja kupiłem D90 w Fotojokerze we wrześniu 2009, mam rok gwarancji nikon polska oraz rok z fotojokera. Co daje mi łącznie 2 lata. mam nadzieję, że nie będę musiał z niej korzystać. Ale tak jak pisali koledzy powyżej - nie kupowałbym takiego sprzętu bez gwarancji. Rok temu sprowadzałem z Anglii laptopa Dell`a. Miałem rok gwarancji międzynarodowej i się przydała - padł napęd dvd. Więc zabezpieczyć się jest zawsze warto.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marzar Zobacz posta
    mam rok gwarancji nikon polska oraz rok z fotojokera. Co daje mi łącznie 2 lata.
    A masz to na piśmie? Bo z tego co wiem jednym gwarantem jest Nikon, a dowodem karta gwarancyjna
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  5. #15

    Domyślnie

    ten drugi rok to tzw. rękojmia - czyli sprawę załatwia już fotojoker. Zgodnie z prawem UE każdy produkt posiada gwarancję dwuletnią.

  6. #16

    Domyślnie

    Mylisz się kolego. UE nie wydała prawa gwarancyjnego na sprzęt A/V, do którego aparaty również należą. Jak już napisałem: gwarantem jest producent i to on określa warunki gwarancji, a Ty niestety mylisz pojęcia. Poza tym, jeśli byłoby takie prawo to niby czemu Nikon (i nie tylko) daje tylko rok gwarancji i nie obawia się kary ze strony UE? W przypadku firmy Nikon nie istnieje pojęcie rękojmi, tu zadziać może tylko niezgodność towaru z umową, która de facto obowiązuje przez 24 m-ce od daty zakupu, ale TO NIE JEST TO SAMO CO GWARANCJA.

    Pzdr.
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  7. #17

    Domyślnie

    ja do serwisu nic nie mam chodzi mi o to ze gwarancja to podstawa i bezpieczeństwo
    NIKON D90 + Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC MACRO HSM, AF Nikkor 50mm f/1.8D, Nissin Di700

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Mylisz się kolego. UE nie wydała prawa gwarancyjnego na sprzęt A/V, do którego aparaty również należą. Jak już napisałem: gwarantem jest producent i to on określa warunki gwarancji, a Ty niestety mylisz pojęcia. Poza tym, jeśli byłoby takie prawo to niby czemu Nikon (i nie tylko) daje tylko rok gwarancji i nie obawia się kary ze strony UE? W przypadku firmy Nikon nie istnieje pojęcie rękojmi, tu zadziać może tylko niezgodność towaru z umową, która de facto obowiązuje przez 24 m-ce od daty zakupu, ale TO NIE JEST TO SAMO CO GWARANCJA.

    Pzdr.
    możliwe, że się mylę, bo nie wgłębiałem się w szczegóły - mówię to co usłyszałem od sprzedawcy. Na stronie fotojokera przeczytałem teraz "...Każdy towar w sklepie www.e-fotojoker.pl objęty jest gwarancją producenta oraz warunkami rękojmi, zgodnie z odpowiednimi ustawami...." http://www.e-fotojoker.pl/help_efotojoker.php Jak wrócę do domu przejrzę papiery z FJ. Napisałem też teraz do nich maila o przedstawienie szczegółów.
    Sprawę postaram się wyjaśnić - dla własnej satysfakcji i ciekawości.

  9. #19

    Domyślnie

    Po prostu pomyliłeś pojęcia gwarancji. FJ nie udziela gwarancji, bo nie jest gwarantem. Jako sprzedawca podlega on rękojmi/niezgodności towaru z umową, ale nie gwarancji. A co do rękojmi, a niezgodności towaru z umową to są to pojęcia bardzo podobne choć różnią się detalami, o których możesz poczytać w różnego rodzaju pismach prawnych lub na stronach federacji konsumenckich. A co do gwarancji to sprzedawca ma obowiązek przyjąć od Ciebie sprzęt i odesłać go do serwisu, ale na tym kończą się sprawy gwarancyjne dotyczące sprzedawcy.
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Po prostu pomyliłeś pojęcia gwarancji. FJ nie udziela gwarancji, bo nie jest gwarantem. Jako sprzedawca podlega on rękojmi/niezgodności towaru z umową, ale nie gwarancji. A co do rękojmi, a niezgodności towaru z umową to są to pojęcia bardzo podobne choć różnią się detalami, o których możesz poczytać w różnego rodzaju pismach prawnych lub na stronach federacji konsumenckich. A co do gwarancji to sprzedawca ma obowiązek przyjąć od Ciebie sprzęt i odesłać go do serwisu, ale na tym kończą się sprawy gwarancyjne dotyczące sprzedawcy.
    no dobra, ok. FJ sprzedaje towary Nikona, gwarancji udziela producent czyli nikon. W razie problemów prze 1 rok sprzęt oddaje tam gdzie go kupiłem - do FJ i oni wysyłają go do Nikona. A co z kolejnym rokiem? Już dostałem się na stronkę Federacji Konsumentów gdzie jest tego sporo, napisane prawniczym językiem, a ja tylko studiuję Automatykę i Robotykę. W takim razie Kolego powiedz mi co się dzieje w drugim roku w razie problemów ze sprzętem?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •