Close

Strona 1019 z 1058 PierwszyPierwszy ... 195199199691009101710181019102010211029 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 181 do 10 190 z 10571
  1. #10181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    A wracając do Luminoxa. Sprzedałem ponieważ mam zegarkowe ADHD. Rondy kwarcowe są bardzo OK. Co do lepszej jakości o połowę tańszych zegarków japońskich, to jest to zwykła bzdura. Wcale nie są lepsze, a nawet gorsze. Są znacznie mniej dokładne od szwajcarskich. Ale już w tej samej cenie prezentują wyższy poziom jakości i dokładności działania, lub podobny i do tego są in-house. Mam i japońskie i szwajcarskie. Japońskie o połowę tańsze od szwajcarskich, nie mają do nich startu. Natomiast kwarcowe Citizeny z eco drive i radio controlled zjadają kwarcowe szwajcary, nawet dwa razy droższe bez popitki.
    Maro66, nie chcę się przepychać z opiniami, ale porównaj w kategorii cenowej do 1000pln np. jakąś Adriaticę, Atlantica do Seiko w tej samej cenie. Dla mnie porównanie jest miażdżące do tych pierwszych. W Szwajcarze będzie siedziała kwarcowa tania, jednorazowa (bez możliwości napraw) Ronda lub ETA, a w Seiko będzie już automat z serii np. 4R35/6. Oczywiście automat będzie mniej dokładny, ale kto powiedział, że zegarek mechaniczny ma być dokładny. Nieporozumieniem dla mnie jest ocena zegarka w kategorii jego dokładności chodu. Taniego Szwajcara nikt nie będzie naprawiał, pójdzie do sklepu i kupi drugi, a takie Seiko jest serwisowalne przez długie lata. Nawet z pokolenia na pokolenie. Ale to jest oczywiście moje zdanie, podparte również zegarkowym ADHD
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 09-12-2018 o 09:30
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #10182

    Domyślnie

    @stachu, nie odbierz tego jak czepialstwo ale większość kupując markowe zegarki czy to helweckie czy made in japan, to chce mieć precyzyjne wskazania. Dokładność tanich automatów mocno nie porywa i tygodniowa odchylka wskazań robi się znacząca. Jak dla mnie właśnie dokładność chodu to znaczący wyznacznik jakości. No bo gdyby nie to to można i taniochę bazarową nosić. Pytanie gdzie jest dla nas granica akceptacji posiadania???

  3. #10183

    Domyślnie

    Moshica, oczywiście masz rację, zegarek jest po to aby wskazywać czas dokładnie. Ale rzeczywistość nie jest taka prosta, bo kwarcak za 50pln z Biedronki czy małego osiedlowego bazarku (z jakąś Miyotą na pokładzie) może być dokładniejszy niż prestiżowy mechaniczny werk z wieloma komplikacjami, drogiej szwajcarskiej firmy. Dokładność w takim zegarku jest sprawą drugorzędną, ważny jest Brand i Image zegarka i właściciela
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #10184

    Domyślnie

    Masz zupełną rację. Musimy kupować to na co nas stać i co nas rajcuje. Dlatego tyle modeli, brandu i ludzi się różniących
    Nikon i podróże ...


  5. #10185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Maro66, nie chcę się przepychać z opiniami, ale porównaj w kategorii cenowej do 1000pln np. jakąś Adriaticę, Atlantica do Seiko w tej samej cenie. Dla mnie porównanie jest miażdżące do tych pierwszych. W Szwajcarze będzie siedziała kwarcowa tania, jednorazowa (bez możliwości napraw) Ronda lub ETA, a w Seiko będzie już automat z serii np. 4R35/6. Oczywiście automat będzie mniej dokładny, ale kto powiedział, że zegarek mechaniczny ma być dokładny. Nieporozumieniem dla mnie jest ocena zegarka w kategorii jego dokładności chodu. Taniego Szwajcara nikt nie będzie naprawiał, pójdzie do sklepu i kupi drugi, a takie Seiko jest serwisowalne przez długie lata. Nawet z pokolenia na pokolenie. Ale to jest oczywiście moje zdanie, podparte również zegarkowym ADHD
    Oczywiście, jak napisałem, w tej samej cenie japońskie będą lepsze, ale już w przypadku mechanicznych, gdzie dwa razy droższy będzie szwajcarski, to już nie. Zresztą 4R nie są jakimiś rewelacyjnymi mechanizmami. Porządne zaczynają się od 6R15, tylko tutaj mamy już trochę inne ceny, wyrównujące się ze szwajcarskimi.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #10186

    Domyślnie

    Maro, w Seiko SRPB71 seria Pressage werk 4r36 każdy jest indywidualnie strojony przez fabrykę. Mam taki z odchyłką dobową +/- 2-3s.
    https://www.skywatches.com.sg/review...1j1-srpb71.htm
    Werk 6R15 jest modyfikacją werku 4R, gdzie modyfikacja polega na zastosowaniu np. innego materiału na sprężynę naciągu. Znajdź mi ETA2824 która ma taką odchyłkę. W nowych Eternach z Sellitą SW200 takie wyniki to marzenie. Zegarek za 8kzł.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #10187

    Domyślnie

    Sam mam 4R35. 6r15 nie jest modyfikacją 4R35/6/7, który jest za to modyfikacją 7S. Znaczy 7S z dodaną stop sekundą i możliwością dokręcania manualnego. Zmienili też chyba kotwiczenie sprężyny balansu na mostku. Różnice parametrów jednak są znaczące:

    The acceptable daily rate for the 4R36 is:
    -35/+45 seconds a day,
    +/- 30 seconds day isochronism fault,
    +/- 30 maximum positional variation,
    40 hours power reserve (SPRON110 mainspring).

    The acceptable daily rate for the 6R15 is:
    -15/+25 seconds a day,
    +/- 10 seconds day isochronism fault,
    +/- 15 maximum positional variation,
    50 hours power reserve (SPRON510 mainspring).

    Do tego 6R15 ma dwa kamienie więcej, lepsze przełożenia i mniejsze tarcia na kołach zębatych oraz lepiej rozłożoną właściwość siły ze sprężyny głównej.

    Oczywiście sam nie narzekam na swój 4R35, ale to dwa różne werki. W skrócie... 6R15 jest mechanizmem nowym, opartym częściowo na projekcie 7S, a 4R jest modyfikacją 7S.
    Ostatnio edytowane przez Maro66. ; 10-12-2018 o 00:53
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #10188

    Domyślnie


    4R jest modyfikacją 7S, 6R jest również modyfikacją 7S, jeden czort
    Ok, koniec przepychanek Panowie Każdy kupuje to, co mu się podoba i na co Go stać
    Pozdrawiam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #10189

    Domyślnie

    A dokładnie. Sam jestem zadowolony ze swojego Seiko, który również jest super dokładny, ale znam przypadki całkowitego rozjechania dokładności chodu 4R, która skutkuje niestety wymianą mechanizmu. Na szczęście nie jest drogi.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  10. #10190

    Domyślnie

    Kolejny deszczowy dzieńPSX_20181210_091709-01.jpg
    d7000, 35 1.8D, T70-300

Strona 1019 z 1058 PierwszyPierwszy ... 195199199691009101710181019102010211029 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •