Close

Strona 4 z 46 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 459
  1. #31

    Domyślnie

    Taki softboks 40x40 właśnie nabyłem w E-Trade (sklep w warszawie na Pasażu Wileńska, ale można też chyba robić zakupy przez www), i dwie stówki kosztuje w komplecie ze statywem, ale bez mocowania do lamp Bowers (czy jak im tam...). Da się go jednak zamówić BEZ statywu, mnie kosztował 165PLN.

    I powiem szczerze, że fajny jest

  2. #32

    Domyślnie

    a maja duze 60/60?

    Juz zajrzalem do sklepu na stronie. Nie maja
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 17-10-2009 o 15:06

  3. #33

    Domyślnie

    Test z mała ilością konkretów, przede wszystkim bez zdjęć pokazujących jak wygląda światło z takiego małego softboxa w konkretnej odległości od modela. Przydałoby się też zrobić jakieś proste porównanie jak taki softbox na lampie wypada w porównaniu ze zwykłym na lampie studyjnej, która ma przecież zupełnie inny sposób świecenia wynikający z konstrukcji żarnika.
    Cena 500zł za taki zestaw z mało praktycznym malutkim softboxem, który w dodatku fruwa przy lekkim podmuchu wiatru bo statyw jest za lekki to moim zdaniem zdzierstwo okropne. Jeśli z jakiegoś powodu warto te pieniądze wydać to tylko dlatego wszystkie elementy zestawu są do siebie dopasowane a softbox ma ciekawy mechanizm składania.

    Ezybox jest dedykowany do fotografii reporterskiej i dokładnie do tego się nadaje, bo 60x60 to jest akurat żeby oświetlić twarz modela. Jeśli ktoś będzie na siłę próbował zrobić z tego oświetlenie plenerowe do 'fashion' / 'glamour' to się raczej zawiedzie.

    Złożyłem sobie ręcznie rok temu taki zestaw, z ogólnodostępnych chińskich elementów (statyw, uchwyt, softbox) w cenie ok 200zł oparty na softboxie 60x90 (z pojedynczym wewnętrznym dyfuzorem) i statywie od lampy studyjnej. Softbox ma typową studyjną konstrukcję więc nie bawię się w żadne rozkładania tylko wkładam już rozłożonego do samochodu i jadę na zdjęcia. Taki rozmiar (60x90) najczęściej jest zbyt mały do oświetlenia całej sylwetki, za to w sam raz od kolan w górę. Oczywiście można softbox odsunąć, ale wtedy światło robi się zbyt płaskie.

    wygląda to tak:


    Całość jest napędzana lampą 580EXII (odpowiednikiem w systemie Nikona jest SB800) i spokojnie daje radę w ostry słoneczny dzień na bardzo krótkich czasach w trybie h-sync, więc myślę że jeszcze większy softbox np. 70x120 też spokojnie by działał bez problemu niewystarczającej mocy lampy.

    5D, 85mm, f/1.4 1/5000s


    5D, 85mm, f/1.8, 1/80s


    5D, 135mm, f/2.0, 1/160s


    5D, 50mm, f/1.4, 1/200s


    W galerii mam więcej zdjęć zrobionych przy wykorzystaniu tego zestawu.
    http://www.marekduda.pl
    Ostatnio edytowane przez MareckiMarek ; 18-10-2009 o 12:14

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Tutaj
    Teraz chyba jeszcze zakupie wieksza wersje (60/60)
    Marszull - are You zadowolony z tego softboksa ? Czy taki 40x40 wystarczy do doświetlania powiedzmy od pasa w górę (bo i tak jedną sabinką zwykle tyle doświetlam). Czemu chcesz 60x60 (poza tym że po prostu chcesz ) ?

  5. #35

    Domyślnie

    czasam potrzebuje wiekszej powierzchni softa, a po drugie bardzo mi sie podoba mocowanie do lamp
    bardzo czesto teraz korzystam (przy samej lampie bez zadnych modyfikatorow) z tego mocowania, czasami razem z kablem 29 lub 29.
    co do tego softa i zadowolenia to odezwij sie na PW zgadamy sie i moge ci go pozyczyc w nastepnym tygodniu np. od czwartku do niedzieli potestujesz sobie sam

  6. #36

    Domyślnie

    tutaj mają reporterskie kwadraty 50, 60 i 70 (http://www.fotoellite.pl/?softboxy,25,4)
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Marszull - are You zadowolony z tego softboksa ? Czy taki 40x40 wystarczy do doświetlania powiedzmy od pasa w górę (bo i tak jedną sabinką zwykle tyle doświetlam). Czemu chcesz 60x60 (poza tym że po prostu chcesz ) ?
    Mam takie 50x50 i 60x60 bodajze - bardzo wygodne, bardzo polecam.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  8. #38

    Domyślnie

    Oryginału nie biorę pod uwagę, bo cena wydaje mi się mocno przegięta. W sumie 200 zł za podróbkę to też ostre przegięcie, szczególnie biorąc pod uwagę ceny parasolek, ale coś mi się wydaję że nieprędko ceny będą przyzwoite.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 24-10-2009 o 13:49

  9. #39

    Domyślnie

    a ktoś używa tych podróbek przez dłuższy czas? Bo jak tak składam to pudełko to ono jest tak zwinięte, że zastanawiam się kiedy coś zacznie się sypać

  10. #40

    Domyślnie

    Panie i Panowie - koniec porządkowania tego tematu. Jest podpięty, zalinkowany odpowiednio w innych wątkach i można tutaj wszystko już pisać i wklejać, tak jak napisałem w pierwszym wpisie w wątku. Dziękuję Pawłowi za zainicjowanie tematu i mam nadzieję, że się nie obrazi za jego poprzestawianie.

Strona 4 z 46 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •