Close

Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 459
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    kto robi na AWB przy strobingu?

    A tak na serio to ociepla i nie wiem czemu dla Andrzeja nie jest to żaden problem bo dla mnie jest i to denerwujący. Jak mam pozostałe lampy na "goło" i tylko jeden obszar chcę mieć na miękko z softa to ma on inną temperaturę barwną Na cieplejszą. O ile byłby jedynym źródłem światła- spoko, dla skóry to nawet fajniej wychodzi, ale tak to żadnym filtrem korekcyjnym tego nie zmienię

    Od samego początku się nad tym zastanawiałem bo zewnętrzna warstwa rozpraszająca właśnie nie jest idealnie biała, ale na początku nie widziałem tego wpływu więc machnąłem ręką...
    Na goło lamp nie używam, porównuje jedynie parasolkę do ezyboxa może stąd problemu nie widzę.
    W Twoim wypadku faktycznie może być problem. Z ciekawości przyjrzałem się obu warstwom softboxa, ta zewnętrzna nie jest tak biała jak wewnętrzna również i u mnie.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  2. #102

    Domyślnie

    Do parasolek zastrzeżeń nie mam, więc jeśli będziesz używał w duecie z parasolką to pewnie też będziesz miał ten problem. Z tym że jest to delikatna zmiana. Delikatna na tyle, że raczej nie będziesz w stanie tego zauważyć na kolorowej scenie. Ja ostatnio doświetlałem biały przedmiot [do tego duży] i to już rzucało się w oczy.

  3. #103

    Domyślnie

    Mam parasolkę również produkcji lastolite, może dlatego problemu nie widzę, powierzchnia wygląda bardzo podobnie do zewnętrznej warstwy ezyboxa. Nie znaczy to jednak że wszystko będzie w idealnym porządku, z uwagi na aurę nowe zabawki nie zostały użyte w prawdziwym boju
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  4. #104

    Domyślnie

    Polecam przeglądnąć portfolio tego Pana

    http://giardinophoto.com/

  5. #105

    Domyślnie

    A może to wynik z tego, że biel dyfuzorów jest różna w zależności od producenta? To tak jak z kartką papieru, na którą ustawia się WB PRE- kartka biała papieru foto vs. kartka biała taniego papieru do kserowania. Tak sobie gdybam, no bo jakieś wytłumaczenie musi być... Może folie odbijające nie sa tak w 100% srebrne i dlatego ocieplają? Chciałbym kupić boxa reporterskiego i nie psioczyć potem- czy to oznacza, że jestem skazany na ezyboxa?

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    ...Ja ostatnio doświetlałem biały przedmiot [do tego duży] i to już rzucało się w oczy.
    To co zrobić żeby uniknąć problemu (vide: biała suknia jako duży obszar)? Poradźcie proszę
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  6. #106

    Domyślnie

    jedziesz z saturacją w przypadku białego to nic nie szkodzi

    albo znajdziesz empirycznie jakiś filtr korekcyjny z folii lee do wycięcia, mają duży wybór.... tylko weź i traf w odpowiednią

  7. #107

    Domyślnie

    Witam.
    Jak sobie radzicie z ustawieniem softboxa w stosunku do oświetlanego obiektu?
    Softbox ezybox nie posiada żadnej regulacji płaszczyzny, można jedynie statywem wyregulować wysokość.
    Zależy mi by ustawić softbox od góry pod powiedzmy 45 stopniowym kątem skierowanym na modelkę.
    Nie wiem jak tego dokonać, przydał by się jakiś przegub. Rozglądałem się również za statywem oświetleniowym w stylu Boom i wydają się ok.
    Ktoś zorientowany w temacie?
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  8. #108

    Domyślnie

    w moim zestawie ezyboxa mam przeglub
    FX

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez novell Zobacz posta
    w moim zestawie ezyboxa mam przeglub
    Przegub który pozwala na nachylenie pod odpowiednim kątem softbox? bo ja mam jedynie mocowanie które wpięte w statyw nic więcej nie potrafi.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #110

    Domyślnie

    no to to mocowanie mam wpiete w przeglub i pozniej w statyw
    FX

Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •