Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    GarfiGROM
    Gość

    Domyślnie Jaki monitor lepszy Eizo S1921, Nec 2070NX czy NEC 2170NX

    Witam,

    Możecie mi pomóc w podjęciu decyzji gdyż mój znajomy chciałby kupić monitor do obróbki fotografii/grafiki. Osobiście używam Eizo, jednak tych modeli nie znam.

    Propozycje 3 modeli:

    1) Eizo S1921
    http://www.allegro.pl/item777727790_..._gw_24m_c.html

    2) NEC 2070NX
    http://www.allegro.pl/item786783655_...x1200_wrc.html

    3) NEC 2170NX
    http://www.allegro.pl/item792669350_...1200_igla.html

  2. #2

    Domyślnie

    nie znam się , ale w tej cenie nic dobrego się nie kupi ....

  3. #3

    Domyślnie

    Tego NECa u tego sprzedawcy kupił mój kumpel, monitor w idealnym stanie był, mało śmigany, a jakość obrazka po porządnej regulacji wprost bajka, oczywiście jak dla mnie. Z samym zakupem i dostawą też nie było problemów wszystko na czas i dobrze zapakowane.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-10-2009 o 21:37
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    Kupowałem s1921 u sprzedawcy z linka, trochę drożej, monitor miał mniej wyświecone. Ręczę za firmę - mój egzemplarz nie wyglądał jak monitor używany przez dwa lata (tyle ma). Jak dla mnie monitorek świetny, po przesiadce z leciwego crtka jestem pozytywnie zaskoczony.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Paśnik Zobacz posta
    Ręczę za firmę
    Pracuje Pan w niej, albo jest właścicielem? Bo jeśli nie, to radzę nie wychylać się z takimi opiniami. Widziałem ten sprzęt. Zdecydowanie, dla własnego bezpieczeństwa zalecam oglądanie przed zakupem. To wszak monitory złomowane, firma śmieciarska nie cacka się z nimi, i dopiero w rękach polskiego sprzedawcy stają się mało używanymi w idealnym stanie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Pracuje Pan w niej, albo jest właścicielem? Bo jeśli nie, to radzę nie wychylać się z takimi opiniami. Widziałem ten sprzęt. Zdecydowanie, dla własnego bezpieczeństwa zalecam oglądanie przed zakupem. To wszak monitory złomowane, firma śmieciarska nie cacka się z nimi, i dopiero w rękach polskiego sprzedawcy stają się mało używanymi w idealnym stanie.
    A Pan Panie Tomaszu znowu swoje
    Czy to tak trudno przyjąć do wiadomości, że dla części z nas wybór pomiędzy nowym monitorem TN a używanym monitorem klasy EIZO L768 / S1921, jest jedynym wyborem?
    Krytykuje Pan wszystkie oferty sprzętu używanego, a czy podjął Pan choć trud przejrzenia opinii o tym sprzedawcy?
    Ludzie u niego kupujący to szaleńcy wystawiający mu laurki na wyrost, nie potrafiący odróżnić zepsutego monitora od sprawnego? Na ponad 7000 pozytywnych opinii 6 negatywnych i 19 neutralnych - to wg Pana podstawa do podważania wiarygodności tego sprzedawcy?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktm777 Zobacz posta
    A Pan Panie Tomaszu znowu swoje (...) a czy podjął Pan choć trud przejrzenia opinii o tym sprzedawcy?
    Nie nie przeglądałem opinii. Widziałem jednak sprzęt. Na 10 szt, jeden jest ok, dwa są kompletnym złomem, a reszta czasy swojej świetności ma dawno za sobą.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Może więc robi jakąś selekcję , bo jeśli nie, to oznacza chyba, że ludzie którzy kupują te monitory mają mniejsze wymagania. I słusznie, bo nikt rozsądny nie oczekuje 100 % jakości za 1/10 ceny. Rynek używanego sprzętu jest ważnym rynkiem, jest też obarczony ryzykiem. Identycznie jest z samochodami, tam również wymagana jest wzmożona ostrożność.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktm777 Zobacz posta
    wymagana jest wzmożona ostrożność.
    O tym właśnie truję...
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Panie Tomaszu dla niektórych takie firmy jak w/w i inne są światełkiem w tunelu. Dzięki opisywanemu sprzedawcy mam niezły monitor, wprawdzie używany, ale za 1000 złotych mniej niż nowy. Dostałem do tego paragon i dwuletnią gwarancję. Nie mam parcia na nowy sprzęt. Rozumiem Pana zatroskanie, ale taki są prawa rynku.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •