Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D5000- jakie ustawienia najlepsze?

    1) Jak ustwaić ISO żeby było zdjęcia były ostrzejsze bez szumow? (czytałem ze najlepszy efekt bedzie do 400 ale co oznacza "Lo..."?) Posiadam karte 4 gb
    -Auto
    -Lo 1
    -Lo0.7
    -Lo0.3
    -200
    -250
    -320
    -400
    -itp
    2) Wielkość zdjęcia?
    L
    M
    S
    3) Jakość zdjęcia?
    raw+f
    raw+n
    raw+b
    raw
    fine
    norm
    basik
    4) Redukcja szumów- wys. czuł.?
    Zwiększona
    Normalna
    Umiarkowana
    Wyłączona

    Ewentualnie co jeszcze zmienic zeby efekt byl jeszcze lepszy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Lo 1 to odpowiednik iso 100 , rob w nefach a potem wszystko ustawisz w programie chyba ze jak bedziesz robil w jpg to zrob sobie pare zdjec jednego motywu w roznych ustawieniach i sam stwierdzisz co ci odpowiada

  3. #3

    Domyślnie

    1) iso...
    najniższa z czułości bez żadnego podbijania tzw. czułość natywna....czyli czułość w którym dana matryca będzie uzyskiwać najlepszej jakości zdjęcia....w twoim przypadku to iso 200........jednak w zależności od ilości światła można spokojnie podnosić....zgaś światło w pokoju....żeby było ciemno daj 200 i spróbuj zrobić zdjęcie....no ciężko będzie....podnieś iso i znowu zrób....wtedy zobaczysz, że lepszy delikatny szum niż poruszone zdjęcie...a ta matryca ma bardzo użyteczne czułości.....nie bój się podnosić.

    2) to zależy od ciebie i ile masz miejsca na dysku.....jeżeli po pierwsze nie robisz bilbordów, to nie potrzebujesz najlepszej jakości zdjęć...... zmieniając wielkości zdjęć masz od razu graficzkę ile mb będą zajmować i jaka będzie ich rozdzielczość....niepotrzebne pytanie......ale jeśli chodzi o jakość to daj fine...wiadomo jakiej wielkości by nie był jpg...musi być w najlepszej jakości przynajmniej dla mnie.

    3) a tu prosta rada....walnij iso 1600 i 3200 np.....z różnym natężeniem tej funkcji i sprawdź rezultaty jak się to ma do zdjęć z wyłączoną...........


    OSZSZSZ WY LENIWI

    najprostszą metodą jest robienie zdjęć na różnych ustawieniach i porównywanie wyników.......NAJ LE PSZĄ

  4. #4

    Domyślnie

    Zasada jest taka, używaj najniższego możliwego iso czyli takie które pozwoli ci prawidłowo naświetlić zdjęcie bez poruszenia pomijając czułości realizowane programowo czyli Lo...
    co do odszumiania to zaczyna działać od iso 800 i jak dla mnie najfajniej wychodzi normalne
    co do jakości, jak chce ci się bawić w programach wal nefy jak wolisz mieć gotowe foty z puszki to rób jpg najlepiej fine L

    to jest oczywiście moje zdanie.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •