Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Używam folii ochronnej na swoim wyświetlaczu w aparacie fotograficznym Nikon i zdjęcia ME są doskonalsze.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Cytat Zamieszczone przez SzDz Zobacz posta
    a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim czymś? warto?

    http://www.allegro.pl/item363722675_...lo_hartow.html
    Szkło hartowane, tia. Coś słabo im to hartowanie wychodzi, bo różnicy między tym, a poliwęglanem, pod względem wytrzymałości raczej nie widzę.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #13

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    zamówiłem takie niby-hartowane szkło... jak przyjdzie zrobię crash-test i opiszę wrażenia..

  4. #14
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Mam folię na LCD w D50. bezklejowa - mocowana na wodę. Sprawdza się świetnie. Niestety jest delikatne pogorszenie jakości obrazu. Trzyma się niczym polityk fotela i nigdzie nie odchodzi. Zdejmowanie bezstresowe - trzeba tylko podwadzić.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Bardzo dobre folie produkuje Brando, np.

    http://www.brando.com.pl/protector-plus,30.html

    Bezklejowe, w wersji matowej (redukująca odblaski w słońcu) i clear. Co prawda nie ma dedykowanych do aparatów, ale są w różnych rozmiarach i bez problemu można przyciąć folię np. z palmtopa 3.5". Mam taką od ponad roku na pockecie i mimo skrobania rysikiem nie ma żadnych problemów.

  6. #16
    Janusz Kat
    Gość

    Domyślnie Wiem, że temat troszke odgrzewany, ale co myślicie

    Zastanawiam sie nad zakupieniem folii od tego producenta, zależy mi (wiem, że dla niektórych osób zabrzmi to troszkę dziwnie, ale nad "zablokowaniem" możliwości podglądania tego co przeglądam na ekranie aparatu przez osoby trzecie. Efekt podobno, w/g opisu jest taki, że ja widzę wszystko normalnie, a osoby próbujące patrzeć z boku tylko paski (wiem, że zmiejsza to kąt widzenia na ekranie) ale coś za coś. Czy ktokolwiek z Was zakładał już folię tego typu i jak wrażenia?

  7. #17

    Domyślnie

    Nie lepiej wyłączyć LCD? :]
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  8. #18

    Domyślnie

    Kupiłem ostatnio szkiełka na wyświetlacze i cholera mnie bierze, bo to na tylnym LCD brudzi sie od policzka i nochala, a przy tym chyba jedynym sposobem wyczuszczenia jest spirytus. Przecieranie czymkolwiek na sucho tylko rozmazuje brudy a ich nie wyciera. (Szkielko bodajże CGS kupione w foto-necie). Odradzam.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  9. #19

    Domyślnie

    Ja mam szkiełko hartowane GGS zdaje się, że od 3M i jest bardzo ok. No może poza faktem, że po obróceniu wyświetlacza nie da się go w pełni domknąć, bo szkiełko jest dość grube :P
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •