Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Folia ochronna LCD

    Witam.
    Używam może ktoś folii ochronnej na LCD, np do d50? Jakieś doświadczenia? Dobre, złe. Jakiekolwiek informacje na ten temat bym prosił.


  2. #2

    Domyślnie

    witam
    ja niedawno kupilem sobie folie ochronna na allegro od razu na oba wyswietlacze i w zestawie byly dwa komlety
    jest to folia bezklejowa...
    bo na klej mam na telefonie i wiem ze dosc odstaje wiec na D50 by mi przeszkadzala...
    natomiast ta co mam jest cienka i latwo ja w razie czego zdjac a poza tym masz pewnosc ze nie zniszczysz wyswietlacza...
    bo jak cos to wszelkie otarcia bierze na siebie folia
    ja jestem zadowolony

    najpierw chcialem kupic oslone na allegro...
    ale jakos nie mialem do tego przekonania...
    duze to i odstaje strasznie od aparatu i nie mozna od razu ogladac zrobionego zdjecia... )
    a folia jest jak najbardziej praktyczna...
    moze nie chroni przed sloncem...
    ale chroni przed zarysowaniami a o to glownie mi chodzilo....
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Heimdall
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Jasło&Kraków
    Posty
    52

    Domyślnie

    ja mam folie na kleju, kupiłem 3 kompleciki na wyświetlacz górny i dolny i jak narazie wszystko jest okey. Odkleiłem, żeby sprawdzić czy nie ma śladu po kleju i wszystko czyściutkie więc polecam
    D50 Nikkor 18-70 + N70-300G + Raynox DCR250 + 055PROB + 486RC2 + Pilocik

  4. #4

    Domyślnie

    a ja nie polecam według mnie strasznie pogarszaja "widocznosc" ze wzgledu na mocne odbicia na takiej folii.
    Folie mam bezklejowa,dosc grubą, dobrze chroni LCD.
    D80 | 17-50 |

  5. #5

    Domyślnie

    ja uzywam takiej plastikowej, przydaje sie do przenoszenia aparatu w torbie
    d70 + nikkor 18-135 + nikkor 18-55 chrapkę mam na 50mm

  6. #6

    Domyślnie

    Mam d50 od ponad roku i żadnych rys na wyświetlaczu, ale nigdy nic nie wiadomo i chciałem się zabezpieczyć.

    vasco5: nie masz może zdjęć swojego sprzęta z tą folią, jak to wygląda? I mógłbyś podesłać link allegro, do folii, którą ty kupiłeś? Większość nie ma zdjęć. No i jak długo jedna folia starczy? Odklejają się rogi?


  7. #7

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Witam wszystkich serdecznie..

    mam własnie pytanie odnośnie t e j choćby folii, bo to folia z klajem i czy taki klej, po roku chocby nadal bedzie taki bezpieczny i nie pozostawi sladów..
    bo chętni bym cos takiego nakleił na wyswietlacz, dla ochrony..

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Kupiłem folię z klejem prod. HAMA ( producent z Polski - HAMA konfekcjonuje i sprzedaje ). Porażka. Pomimo starannego przyklejenia powstało dużo "mikrfobąbelków" , które miały same zniknąć po kilku dniach. Minęły 2 tyg. i g... widać.
    Zdecydowanie odradzam.

    pozdrawiam 124miko

  9. #9

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    Cytat Zamieszczone przez pinkfloyd Zobacz posta
    Witam wszystkich serdecznie..

    mam własnie pytanie odnośnie t e j choćby folii, bo to folia z klajem i czy taki klej, po roku chocby nadal bedzie taki bezpieczny i nie pozostawi sladów..
    bo chętni bym cos takiego nakleił na wyswietlacz, dla ochrony..

    pozdrawiam
    Właśnie tej szukałem, mam ją naklejoną na Fuji S5500 już chyba 4 lata i wygląda jak nowa. Osobiście polecam tą folię. Jakoś nie mogłem jej znaleźć i kupiłem taka cieńką bezklejową i jest do d.... - niczego. Starałem się jak mogłem a i tak nie wyszło dobrze.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Folia ochronna LCD

    a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim czymś? warto?

    http://www.allegro.pl/item363722675_...lo_hartow.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •