Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 169
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    76

    Domyślnie Tamron SP AF 70-200 f/2.8 Di LD (IF) - opinie

    Witam,
    Proszę o opinie użytkowników, nie teoretyków na temat tego i tylko tego obiektywu. Testy z sieci czytałem, całe forum też przejrzałem, konkurencję też. Szkło rzadko się pojawia w drugim obiegu. Jakie są wg Was wady a jakie zalety. Na Nikkora mnie nie stać a optyka Sigmy i wybór z kilku mnie nie odpowiada. Z góry dziękuję za zainteresowanie
    Pozdrawiam
    Adam
    D80+18-55VR+Jupiter135+N85/1.8AF+N50/1.8AF+S28/1.8MF+Sonnar180/2.8MF+S150/2.8, YM124...

  2. #2

    Domyślnie

    Przez prawie rok używałem tego tamrona (no nie licząc jego dwu miesięcznej wizyty w serwisie ;] zakończonej wymianą na nowy) optycznie naprawdę bardzo dobry i ostry na moje oko nie wiele ustępujący tele nikkora, ale wielka bolączką tego obiektywu był AF, no i powiedzmy jako taka jakość wykonania, a i jeszcze czasami potrafił trochę wariować z moją puszką. Nie jest to ta klasa co Nikkor, ale naprawdę jest niezły.
    D200 + N18-55kit + 70-200 2.8 AF-S VR +50 1.8 +sb800 +sb 25 + Presenta + pt04

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    W-wa/3miasto
    Posty
    95

    Domyślnie

    Optycznie obiektyw jest rewelacyjny. W tej chwili mam już drugą sztukę. Pierwsza była ostra ale strasznie drażnił mnie AF (był stosunkowo głośny), i w międzyczasie spędził 3 tygodnie na kalibracji w serwisie. Sprzedałem kupując Sigmę. Niestety ta Sigma oprócz lepszej pracy AF była zdecydowanie gorsza optycznie, więc wróciłem do tego Tamronika. Szkło pod względem ostrości niewiele ustępuje Nikkorowi który jest z pewnością lepiej wykonany ale kosztuje ponad 2 azy tyle co wspomniany Tamron. Wspomnę jedynie że drugi egzemplarz był również w serwisie na kalibracji, ale teraz ta operacja trwała dokładnie 9 dni roboczych. Jestem bardzo zadowolony. AF mógłby być cichszy i szybszy.
    cała szafa puszek i zawalona piwnica słoikami

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Posty
    198

    Domyślnie

    Mam i szczerze polecam. Ja na szczęście kalibrować nie musiałem.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Z odpowiedzi widać że przeważa mimo wszystko kalibracja. A jak lub gdzie (u kogo) w sieci należy kupić aby nie kalibrować ?? . Nie wierzę aby na forum było tylko trzech właścicieli tego szkła. Proszę resztę o aktywację
    Pozdrawiam
    Adam
    D80+18-55VR+Jupiter135+N85/1.8AF+N50/1.8AF+S28/1.8MF+Sonnar180/2.8MF+S150/2.8, YM124...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja wlasnie tez chciałem kupić tego Tamrona i z tego co wyczytałem najlepiej kupić u Kolegi "Cichy" znany tu na forum i na "C"onkurencyjnym forum :d

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Ja wlasnie tez chciałem kupić tego Tamrona i z tego co wyczytałem najlepiej kupić u Kolegi "Cichy" znany tu na forum i na "C"onkurencyjnym forum :d
    Czyli Cichy dokonuje selekcji na poziomie sklepu/ hurtowni i potem za ten słuszny wysiłek dodaje swoją marżę? W sumie to ma sens jeśli szkła są wolne od wad, wówczas uniknie się straty czasu i pieniędzy na wysyłkę szkła do Trójmiasta do serwisu. Dodam, iż również zastanawiam się nad kupnem tego szkła. Prosimy więcej opinii i jakieś sample N+T.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mogę dać sample 70-200 nikkora i mogę się założyć, że jest to szkło bezkonkurencyjne zarówno w budowie jak i we właściwościach optycznych, nawet nie wspominając jaki wielki plus na korzyść stabilizacji ono ma. Porównanie jakiegoś stałego kadru który można zobaczyć wszędzie z pewną eskpozycją chętnie bym zobaczył i się przyłączył w porównaniu

  9. #9

    Domyślnie

    Parę razy już to pisałem i powtórzę raz jeszcze: AF tamrona nie nadaje się do dynamicznych scen. Absolutnie i bezapelacyjnie. Dla mnie zakres 70-200 to z założenia dynamiczne ujęcia z kilku-kilkunastu metrów. Tamron się do tego nie nadaje. Optycznie jest bardzo fajny, ale...
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  10. #10
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Qooba, AF w tym Tamronie to niesmaczny dowcip. Do portretow jak najbardziej, ale do poruszajacych sie obiektow nie polecam. Jesli chodzi o kalibracje, to przypadki egzemplarzy do kalibracji sa tak samo czeste jak i u Sigmy, przy czym serwis Sigmy, z tego co wiem jest w Polsce znacznie lepszy. Kalibracja Tamrona odbywa sie chyba za granica.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •