Close

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 169
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Ja mogę dać sample 70-200 nikkora i mogę się założyć, że jest to szkło bezkonkurencyjne zarówno w budowie jak i we właściwościach optycznych, nawet nie wspominając jaki wielki plus na korzyść stabilizacji ono ma. Porównanie jakiegoś stałego kadru który można zobaczyć wszędzie z pewną eskpozycją chętnie bym zobaczył i się przyłączył w porównaniu
    Zawsze się znajdzie ktoś z odpowiedzią nie na temat
    Dziękuję za powyższe opinie, choć nie wiem czy wszystkie poparte posiadaniem szkła. Trochę mi się wyjaśniło i pewnie kupię ten słoik.
    Pozdrawiam
    Adam
    D80+18-55VR+Jupiter135+N85/1.8AF+N50/1.8AF+S28/1.8MF+Sonnar180/2.8MF+S150/2.8, YM124...

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Posty
    94

    Domyślnie

    kupiłem. przez tydzień potestowałem. wolny jak wóz z węglem. do tego na 2,8 losowo trafia. a najbardziej wkurzające jet to doostrzanie. ustawiasz ostrość wciskając do połowy. nie przekadrowujc naciskasz jeszcze raz i on znowu doostrza. miałem w tym samym czasie 80-200 af-s poprostu przepaść i wielka przewaga nikkora
    Ostatnio edytowane przez mkoczkodaj ; 18-10-2009 o 21:04

  3. #13
    Rozmowny Awatar RAQ
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Szczecin (dzielnica Zdroje)
    Posty
    337

    Domyślnie

    świetny optycznie, lżejszy od konkurencji, przeważnie wykorzystuję go do portretów, tylko ten AF.... ale to już każdy wie


  4. #14

    Domyślnie

    Mam go prawie od roku z czego 3 miesiące przebywał w tragicznym serwisie, padła prawdopodobnie taśma od AF (nie wiem, bo zgubili mi gwarancję). Optycznie wg mnie nieznacznie ustępuje Nikkorowi. AF jest irytujący. W dobrym świetle troszkę lepiej, ale nie jest to rewelka. Kalibrację robią już w polsce, w przypadku mojego Tamrona 28-75 trwała 9 dni.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cloned Zobacz posta
    Kalibrację robią już w polsce, w przypadku mojego Tamrona 28-75 trwała 9 dni.
    Z ciekawości, robią u nas czy wysyłają do niemców
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #16
    Rozmowny Awatar RAQ
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Szczecin (dzielnica Zdroje)
    Posty
    337

    Domyślnie

    u nas


  7. #17

    Domyślnie

    a ja chciałbym wstawić link do zdjęć robionymi tym właśnie tamronem podpiętym do D200, foty nie są może jakieś wybitne ale udowadniają, że jak się chce to można uchwycić szybko poruszający się obiekt i są przedewszystkim ostre. http://www.estanislao.pl/galerie/DogFun/index.html reszta rzeczy o tym obiektywie została już chyba w tym wątku powiedziana. ja ze swojej strony dodam, że też jestem jego posiadaczem i nie żałuje zakupu, co prawda nie używam go do sportu, w zasadzie nie używam go wogóle do konkretnych rzeczy. raczej w zależności od zapotrzebowania czasem koncert, czasem street, czasem coś innego. pomimo wszystkich jego wad z lekko błądzącym, wolnym ale bez przesady af jestem zadowolony i napewno nie kupiłbym sigmy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eight8s Zobacz posta
    napewno nie kupiłbym sigmy.
    Możemy kiedyś z ciekawości porównać
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  9. #19

    Domyślnie

    darko no możemy porównać ja porównywałem w cyfrowe.pl w gdańsku i sigma af na + w stosunku do tamrona, wiadomo ale optycznie jak przejżałem RAWy w domu zrzuciłem z puchy to tami dużo pozytywniej i po niego wróciłem. no i chyba do dziś nie żałuje ideałem byłby nikkor vr ale wiadomo to kasa x 3

  10. #20

    Domyślnie

    Ale ja nie chcę Ci zażucać złego wyboru czy coś innego po prostu nie miałem jeszcze okazji pobawić sie tamronem i porównać do sigmy
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •