Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie niespodzianka 2010 ??

    nikonrumors.com donosi:
    "Nikon D4 will be tested at the 2010 Super Bowl and Winter Olympics"
    czyżby D4 było już gotowe do testów w terenie ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    ktos zrobil literowke... nie dodal literki K na koncu. Mialo byc D4K... i w to jestem w stanie uwierzyc.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Testy w terenie zwykle odbywają się przynajmniej na rok przed pojawieniem się Nikonów w sprzedaży. Tak więc, zgodnie z planem, puszka będzie do kupienia w 2011 roku. I tak fajnie, że przed końcem świata zdążymy z nią poobcować.

  5. #5

    Domyślnie

    “Initial Information I received from a senior Nikon position in the USA, that Nikon D4 is already under primary field trial .FF sensor with 18 million pixels, Full HD-quality video as in Canon.
    Frame Rate Of 10 images per second, 102,400 Asa quality similar to what today is Asa 25,600 in Nikon D3S. Improving the quality of the existing D3s by two stops.
    Most important information: a completely new Autofocus sensor that will
    enable outstanding autofocus performance. From what I understand, this is a real breakthrough Technology.
    I was not told when the camera is expected to reach the market and what will be its price.”

    PRzyznam że trudno aż w to uwierzyć... ale: w d3 też nikt nie wierzył jak przed premierą wyciekła specyfikacja: FX12mpix iso200-6.4K +12.8K+25.6k. D3s po 2 latach okazał się naprawdę podnieśćużytecznośćwysokich czułości o 1.7-2EV - trudno było w to uwierzyć...
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 04-02-2010 o 22:59
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    chwała konstruktorom,, czas najlepiej zweryfikuje wszystkie przecieki,, ja bynajmniej już się nie mogę doczekać, a i te 2 lata może pozwolą uzbierać cash na nową pusie

  7. #7

    Domyślnie

    a ja osobiście wolałbym zamiast zestawu D4 + 50mm 1.4 mieć za tą samą cenę D700 + 50 1.0. Używalne ISO w D3s, a nawet w D700 jest wystarczające do 99,5% przypadków. Natomiast ładnego rozmycia w jasnych 50'kach (jak widać po samplach z Noctiluxa) nigdy dość
    Mamiya + Sony

  8. #8

    Domyślnie

    Z drugiej strony gość może po prostu strzelać; większość przytoczonych parametrów jest bardzo prawdopodobna w kolejnej puszce, a jeżeli się nie sprawdzi to nikt tego nie będzie roztrząsał bo wszyscy będą komentowali nowy aparat.
    Wg mnie tylko te 18 mpx jest trudne do przewidzenia, a fps to myślę, że będzie więcej.
    Nie wiem czy pamiętacie ale o d3s mówili, że będzie miał 13 fps..

    a co do życzeń, to ja będę nudny: pkt af rozrzucone po całym kadrze i grip bez wcięcia.
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  9. #9

    Domyślnie

    no to kolejne "dane"
    wg Hogana, D900 zostanie zaprezentowany do końca marca i matrycę będzie miał jednak większą niż 18mpix - prawdopodobnie 24 !! i nie będzie to czujnik z D3x, tylko lepszy - bo na jesieni, trafi on także do D3Xs-a, wraz z dunkcajmi menu znanymi z D3s-a i video z D900
    Jeśli poprawili jakość czujnika D3x tak jak to zrobili z matrycą d3 w d3s, to będzie czad...

    No i d700s - listopad 2010 - zmianyu jak w d3 -> d3s
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 05-02-2010 o 13:56
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    No i d700s - listopad 2010 -
    nie jestem na bierząco,
    to w miarę pewna informacja, czy tylko przewidywania ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •