Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia seryjne CH i CL

    Szanowne/i,


    Jako laik zapytuję - kiedy stosujecie tryb CL a kiedy CH?
    Chodzi mi o typowe przypadki z życia, np.
    - CH - sport, zwłaszcza dynamiczny, nie mówię o szachach
    - CL - kiedy nie chcemy denerwować otoczenia klapaniem lustra
    - CL - kiedy nie chcemy zapchać karty, ale chcemy też mieć portrety bez zamkniętych oczu
    ......

    A może używacie wyłącznie CH - skoro można, po co się oszczędzać?

  2. #2

    Domyślnie

    CL - kiedy robię z założenia pojedyncze zdjęcia, ale potrzebuję mieć w pogotowiu "serię". Na CH często zdarza mi się zrobić "podwójne" klatki. Przy CL ustawionych na 3-4/s ten problem praktycznie nie istnieje.

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze mam włączone CH , po pewnym czasie można się "naumieć" robić jedno zdjęcie : )
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  4. #4

    Domyślnie

    CH mam ustawione caly czas
    CL - jak komus daje zrobic zdjecie (w CH zawsze wali 2-3 razy)

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  5. #5

    Domyślnie

    CL - ustawione na 3-5 klatek (włączone cały czas)
    CH - ustawione na 9 klatek używam gdy potrzeba

  6. #6

    Domyślnie

    Zawsze CH, przecież można i tak pstryknąć tylko jedną fote, a na wszelki wypadek większa seria pod palcem przecież nie przeszkadza...

  7. #7

    Domyślnie

    No mi przeszkadza, chyba jako jedyny używam S na stałe, z tego co widzę Ch czy Cl użyłem może raz (sport oczywiście).
    Jak potrzebuję serii, to albo zdążam przełączyć na któreś C (jak wspomniałem, zdarzyło mi się może raz), a poza tym szybkość palca jeszcze mnie nie zawiodła w tym co fotografuję
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    CH do sportu i bracketingu
    CL w przypadku, gdy chcę dostać kilka ujęć różniących się delikatnie, typu portret (szczególnie grupowy) - daje większą szansę wyeliminowania pozamykanych oczu, dziwnych min itp.
    S w pozostałych przypadkach.

    Pozdrawiam
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  9. #9

    Domyślnie

    Również używam wyłącznie S.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schwepes Zobacz posta
    CL - kiedy robię z założenia pojedyncze zdjęcia, ale potrzebuję mieć w pogotowiu "serię". Na CH często zdarza mi się zrobić "podwójne" klatki. Przy CL ustawionych na 3-4/s ten problem praktycznie nie istnieje.
    U mnie tak samo - CL ustawiony na 3fps i praktycznie nie wylaczam tego trybu. Jedno zdjecie bez trudu, a i seria mozna w razie czego pociagnac. 3fps mi wystarcza.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •