Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    cale zycie robilem fe2 i f3 stad z przywyczajenia S. Gdybym szedl polowac na jelenia to tez nie zabralbym karabinu maszynowego Ale nie zarabiam tym.

    A.

  2. #12

    Domyślnie

    Bez CH nie wyobrażam sobie robienia zdjęć dynamicznych, przyrodniczych oraz sportowych, lepiej zrobic 2 do 4 kadrów więcej ale wśród nich napewno bedzie któreś dobre, niż 1-2 zdjęcia ale np. nieostre. Tu nie można oszczędzać.
    http://www.henrykkoscielny.pl/najnowsze.php5
    D750, D300s, ob. 300/2,8 i parę gratów

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    nie jesteś jedyny. Również S i licze na szybkość palca. Jakoś się tak przyzwyczaiłem.
    to sie sprawdza wylacznie na krotkich ogniskowych w zakresie powiedzmy do ogolnie standardowym i krotszym tele

    przy foceniu dluszymi tele, jesli np. chcialbys mocno zejsc z czasem zeby zrobic panoramke kazde pacniecie wprowadza dodatkowe drgania, zaklocenia do calego systemu, a to jest ostatnia rzecz na ktorej nam wowczas
    zalezy

    ja generalnie uzywam S i w razie czego klepie jak kolega (warunek, krotkie ogniskowe i generalnie warunki
    gdzie klepanie w spust nie bedzie mial wplywu na poruszenie zdjecia)

    natomiast focac lotnictwo CL ustawiam na 7fps, CH na najwyzsza predkosc (8fps D700/D300, 9fps D3), przy czym tego pierwszego (CL) uzywam 90% czasu

    po odrobinie wprawy mozna spokojnie wykonac 1 klatke majac ustawiona serie 7fps, czy tez nauczyc sie ja
    dozowac, z mojej praktyki wynika tez, ze te 7fps to jest taka graniczna predkosc przy wiekszosci zastosowan
    ktore mialem okajze focic, gdzie roznica miedzy klatkami jest na tyle mala, ze widzimy poszczegolne elementy
    tego na czym nam zalezy, a jednoczesnie nie klepiemy fot na potege (przy predkosci ponizej 7 fps, roznice
    miedzy klatkami sa juz spore, natomiast przy predkosci powyzej 7 fps, roznice miedzy 7fps a wiekszymi
    predkosciami sa juz relatywnie niewielkie za to ilosc wykonanych fot wzrasta masakrycznie)

    9fps w lotnictwie wlaczam na klimaty typu mijanki, podnoszac czesto wowczas iso, albo otwierajac szklo,
    zeby uzyskac dodatkowo jak najkrotsze czasy (miec jak najpelniejsza sekwencje z momentu na ktorym
    mi zalezy)

  4. #14

    Domyślnie

    Ja wyczuwam serię pod spustem i zawsze robie jedno na CH. Właściwie to tylko raz zmieniłem na CL na żużlu bo na łuku za dużo zdjęć w serii wychodziło :P
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  5. #15

    Domyślnie

    A ja tylko na Mup robię ;P
    A tak serio to w większości czasu mam na CH ustawione (8fps). Też jestem zdania, że łatwiej jest wybrać 1-o dobre zdjęcie z 3-ech niż 1-o dobre z 1-go złego
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #16

    Domyślnie

    CH - gdy fotografuję moja wnuczkę gdy skacze na koniu przez przeszkodę albo na huśtawce; CL - na wielu turniejach i kongresach brydżowych, bo mogę wybrać najlepszy wyraz twarzy przy licytacji albo przegranym kontrakcie; S - generalnie przy zdjęciach przyrody i portretach... Przecież to zależy od tematu - do każdego należy ustawić odpowiednie parametry aparatu...
    F801s/D300/D610 N18-135/N24/N50/N70-210/SB900

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Altro Zobacz posta
    Przecież to zależy od tematu - do każdego należy ustawić odpowiednie parametry aparatu...
    Dlatego pytam o preferencje
    Chociaż jak widzisz, zależy to zarówno od tematu, przyzwyczajeń jak i szybkości palca mierzonej w "naciśnięciach migawki na sekundę"

  8. #18
    Rozmowny
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Poznań // Gorzów Wlkp.
    Posty
    344

    Domyślnie

    CH cały czas bo lubię szpanować szybkostrzelnością puchy hehe ;D


    a tak na serio to praktycznie zawsze na CH, wolę zrobić kilka klatek za dużo i potem usunąć niż przeoczyć dobry moment typu wyraz twarzy czy po prostu coś czego nie da sie powtórzyć

    i tak jak ktoś wcześniej napisał po pewnym czasie bez problemu można nauczyć się robić pojedyńcze klatki na CH
    frrruuu.!

  9. #19

    Domyślnie

    jak na CH robię to często przy długim strzelaniu bufor się troszkę zapycha i jest problem
    a normalnie to S / CL (4fps) przy czymś w miare spokojnym

  10. #20

    Domyślnie

    Mam pytanie, wybaczcie jezeli juz bylo

    Nie mogę się doczytać, ile zdjęć robi D300s przy CH, NEF, 14 bits razem z MB-D10 (i jeszcze z jaka bateria ?) ? Robi te 7 czy 8 fps ? Czy tez nie ...

    Pytam, gdyż bez MB-D10 wydala maksymalnie 2,5 fps , o czym się właśnie przekonałem ...

    Z góry dziękuje.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •