Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Tumax 386 + D80

  1. #1
    nocz
    Gość

    Domyślnie Tumax 386 + D80

    Witam szanownych forumowiczow. Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem D80 i chcialem zakupic sobie do niego lampe Tumax 386, wiem ze z D70 lampa ta działa dobrze i mam pytanko - czy bedzie ona wspolpracowac z D80? Za wszelka info serdeczne dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    mam uzywam dziala ale male "ale" Tumaxy maja skopana automatyke wiec ja robie tylko na manualu (tak samo bylo z D50)

  3. #3

    Domyślnie

    Podczepiam sie do tematu. Sam chce kupić tą lampe. Moje pytanie brzmi: Czy ten kolor obudowy faktycznie jest jaśniejszy od innych lamp. Wszystkie zdjecia pokazują ze kolor podchodzi bardziej pod szary niz czarny. Druga sprawa, czy znajdzie sie osoba z warszawy zeby sie gdzieś umówićzeby pokazała mi takową lampe. Ten post to juz "post rozpaczy" poniewaz w wawie to chyba nie ma salonu który sprzedaje takie lampki. Pozdrawiam i licze na pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    moja ma kolor czarny moze sa wersje szare niewiem

    z wawy nie jestem ale jak bedziesz na polnocy to mozesz wpasc

  5. #5

  6. #6
    nocz
    Gość

    Domyślnie

    Zaryzykowalem i kupilem tumaxa 386, to jest moja pierwsza lampa i odrazu wielkie rozczarowanie. Moze ktos mi pomoze bo nie wiem czy ja taki glupi czy ta lampa jest uszkodzona :) jak narazie nie udało mi sie zrobic prawidlowo naswietlonego zdjecia w trybie TTL wydaje mi sie ze caly czas blyska na maxa. Recznie ustawiajac jest ok, ale na poczatku chcialem byc wspomagany przez automatyke! Jezeli chodzi o lampy jestem zupelnym laikiem i takie tez mam pytania:
    1) Czy rola auto focusa polega na tym i z zmieniajac ogniskowa na obiektywie lampa sama zmienia polozenie odbłysnika? bo u mnie caly czas lampa pokazuje 35 mm
    2) Co zrobic zeby otrzymac prawidlowo naswietlone zdjecie bez ustawien manualnych (czy wogole jest taka mozliwosc)

  7. #7

    Domyślnie

    w innym watku odnosnie Tumaxa pisalem ja i inni ze autoamtyka w tych lapmpach jest do d...p niedoswietla w kazdym przypadku no moze poza palnikiem na wprost ale i tak jest skopana! ja jej uzywam tylko w manualu co do dzialania zoomu to powinien zmieniac sie sam w zaleznosci od ogniskowaej ale nie jest to plynne zmianianie tylko progresywne jest kilka krokow po przekroczeniu pewnej ogniskowej silnik lampy przesuwa automatycznie palnik

  8. #8

    Domyślnie

    Tumax, Soligor, Sigma to lampy dla naiwnych, ktorzy sadza, ze za psie pieniadze moga miec lampe blyskowa, dzialajaca w sposob zblizony do np. SB-600...

  9. #9
    nocz
    Gość

    Domyślnie

    no to trzeba bedzie sie bawic narazie na manualu i zbierac na cos nikonowskiego

  10. #10

    Domyślnie

    Ja już zacząłem zbierać
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •